Star Trek: Do temnoty (2013)

Kvůli tomuto dílku jsem navšívila biograf 5x, z toho 2x IMAX. Vizuálně naprosto dokonalý zážitek, obzvláště některé scény - vynořování Enterprise ze dna oceánu a hlavně z mraků po pádu... fakt jsem si sedla na zadek. Jasně, jsou tu místa, která mne zas tak nebaví, ale celkově musím dát plnou palbu, za vizuál vč. titulků (bomba, bomba, bomba), hudbu, herce (do té doby jsem fakt netušila (nekecám!), co je zač ten zvláštní chlápek v černým ohozu, co tady vypadá jak umělohmotný :-)), Bones (toho fakt miluju, beru ho trochu jako své alter ego=věčný rejpal), Quinto (hlavně ten závěr!!!) a mohla bych ještě chvíli pokračovat. No prostě WOW...

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Nejsem zarytý fanda univerza X-Menů, ale tento kousek mne opravdu bavil od začátku do konce. Nikdy jsem neoplývala schopností přílišného logického uvažování, takže jsem si logických vývrtek vůbec nevšimla a tím lépe pro mne. Ten film má prostě koule a jedno obrovké plus - úžasný hlas Jamese McAvoye... já ho prostě žeru :-) 85%

Avengers: Age of Ultron (2015)

Velké zklamání po velmi zdařilé jedničče. Digitální triky jsou ve své rychlosti skoro neukoukatelné, vtípky jaksi nejsou vtipné a hlavnímu mechanickému záporákovi totálně jeblo a plácá a plácá přehršle pseudofilozofických vět, které absolutně nedávají smysl. Prázdné, hloupé, nudné. Jsem fanda žánru, ale fakt mne to nebavilo. Snad se tvůrci vzpamatují a trojka bude zase fungovat.

Padesát odstínů šedi (2015)

Pro pány hodnotící odpadem - je mi 37, mám 50 kg, VŠ, práci a partnera (a nejsem příšera). Knihu jsem četla (neodolala jsem davovému šílenství), mělo to něco do sebe. Na film jsem šla ze zvědavosti (jako ženská mám na to sakra právo) a s rozporuplnými pocity z hodnocení zde a kupodivu - mně se to líbilo. Ano, samozřejmě mám výhrady, jako každý, protože po přečtení knihy má každý jinou představu dle nátury, jak by to asi filmově mělo vypadat, i já jsem nadávala při výběru herců atd. Ale ono to tak špatně zase nedopadlo, byly i fakt vtipné momenty (pro čtenáře knihy), na herce jsem si zvykla. Natruc dávám plnou palbu, i když to vidím tak na70%. A chlapci a chlapi hodnotící odpadem - nelezte na film pro ženský, a když už lezete, tak buďte objektivní - ruku na srdce - jsou fakt větší hovadiny.

Malé ženy (1994)

Tak tohle se opravdu, ale opravdu povedlo. Vynikající herecké výkony hlavně Winony Ryder, tehdy ještě neznámého Balea, Susan Sarandon a dalších, krásná útulná atmosféra, výborná studie doby.. moje srdcovka, která nezklame.

Stigmata (1999)

Nevím proč, ale tento snímek mám moc ráda. Možná proto, že mám ráda Gabriela Byrna, možná pro tu zajímavou atmosféru, hudbu.. úplně přesně to nedokážu vyjádřit, ale pocitově prostě za čtyři.

Adelheid (1969)

Podmanivá hutná atmosféra, skvělý Čepek, dechberoucí deprese. Úžasné.

Pomsta (1990)

Nechápu to nízké zdejší hodnocení. Quinn, Costner i Stowe hrají velmi, velmi slušně, film má silný příběh i zvláštní atmosféru. Jasně, není to téma, které by bylo unikátní a určitě bylo natočeno lépe, ale stejně... mně to prostě celou dobu baví a vždycky, když se v televizi tento film vyskytne, vyskytnu se i já u něj. 76%

Kód Enigmy (2014)

Za mne rozhodně plná palba. Civilně natočené bez krve a přehnaných efektů a přesto jsem v kině seděla přikovaná k sedačce a dvě hodiny utekly jak pět minut. O tom, že BC umí hrát, nemá cenu polemizovat, přeci jen divadelní herec je jiné (lepší) kafe, alespoň pro mne. Keira, i když ji tedy normálně moc nemusím, tak uznávám, že byla taky výborná, i ostatní herci.Mne však dostalo něco jiného - ano, i takto je možné se zachovat k hrdinům a je mi z toho zle.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Takže pěkně zatepla: odcházela jsem z IMAXu se slzami v očích a v melancholické náladě. Samozřejmě jsem si nemohla nevšimnout nedostatků, které tady již byly popsány dostatečně. Ano, pár věcí mi vadilo, nedořečené téma Legolasovy matky, pro mne narozdíl od úžasného pozvolného začátku Neočekávané cesty dost useknutý konec, nepřehledné bitvy, kde jsem měla dost problém rychlé scény vůbec usledovat atd. Mohla bych pokračovat, ale nechci. Bylo tam totiž i dost dobrých momentů, Thranduil, Thorin, Bilbo, Gandalf, Galadriel... Scéna s fajfkou na konci úžasná, Thorinovo šílenství parádní, Bard tady solidně zahraný a taky bych mohla pokračovat. Nicméně jsem asi nejvíc naměkko (a ano, přiznávám, že jsem to v kině oplakala a dojímalo mne skoro všechno) z toho, že je konec. Konec. Byl to opravdu zvláštní pocit, když Pipin dozpíval a já šla domů. Takže proto za pět a půjdu ještě jednou, aby to rozloučení bylo úplné.