Dítě Bridget Jonesové (2016)

Takhle jsem se už dlouho nezasmála a dokonce to fungovalo i podruhé (shlédnuto orig. znění i dabing, z čistě veděckého hlediska :-)). Bude další?

X-Men: Apokalypsa (2016)

Tak já tedy nevím, na co si tady spousta lidí stěžuje, já jsem ty nedostatky nějak nevnímala, odcházela jsem z kina naprosto spokojená. McAvoye já prostě žeru, hlavně ten jeho úžasný hlas, Fassbender skvělý jako vždy, i vsichni ostatní až na unylého Scotta. Při Quicksilverově evakuaci jsem dostala záchvat smíchu a i vše ostatní šlapalo parádně, hudba, tempo, kostýmy. Takže za mně plná palba!

Deadpool (2016)

Po dlouhé době film, který posloužil zamýšlenému účelu.. Dokonale jsem se pobavila. A to jsem určitě nezachytila všechny narážky. Fakt milé překvapení.

Lída Baarová (2016)

Ty dvě hvězdy jsou za výpravu a hudbu. Odcházela jsem s velmi rozporuplnými pocity.. prostě jsem tomu neuvěřila. Aby někdo nevnímal, co se kolem v Německu děje, aby byl někdo tak slepý "láskou".. prostě nevěřím. A té "velké lásce" také ne. Spíše bych uvěřila opojení slávou a mocí. Možná se mýlím. Každopádně její rodiny je mi líto.

Sázka na nejistotu (2015)

OMG. Mad, mad, MAD WORLD! MAD BANKSTERS! Tak tohle by měli vidět všichni, povinně. Konečně někdo vytvořil průvodce šíleným bankovním světem, kde si každý hrabe jen na svém písečku a kromě pár normálních lidí je každému naprosto jedno, jak se jeho hazardní hra s toxickými bankovními deriváty dotkne v důsledku obyčejných lidí. Bale boží, Carrell boží, Pitt boží a vlastně všichni (až na výjimky) boží! Toto byl opravdu nářez a nejšílenější byl ten konec.. Je to tu zpět! Já si tedy rozhodně od banky nic nepůjčím... I LOVE POETRY!!!

Purpurový vrch (2015)

Dle očekávání vizuál parádní, fakt jsem si ho užívala. Toma i Miu mám ráda a zde se po Milencích opět setkali - musím ale konstatovat, že v Milencích jim to sedlo víc. Příběh nic moc, to už zde bylo napsáno mockrát, ale ani mi to moc nevadilo, šla jsem se především kochat očima, a to se zadařílo. Tedy skoro - první 2/3 filmu nádhera, pak to del Toro naprosto zbytečně utopil v krvi. Chápu, že krev byla v tomto případě nezbytná, ale tolik? Za mne 3,5*

Věčně mladá (2015)

Komorní, vkusné, inteligentní, jemné... tento snímek disponuje všemi atributy, které mi konvenují a učinily z filmu kousek filmové tvorby, ke kterému se někdy ráda vrátím. Velmi dobré herecké výkony dvou hlavních představitelů taktéž. Bavily mne i výlety do minulosti.

Jurský svět (2015)

Stejné téma (rodina, velké ještěrky urvané ze řetězu) sice zůstává stejné, ale zpracování se dost změnilo. Vše je modernější, větší, vizuálně hladší... Nutno říct, že mne film bavil více než původní série, pár scén je fakt výborných - běh v podpatcích před T-Rexem a závěrečná bitka dinosaurů, také banda raptorů je výborná... Těším se na dvojku :-)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

To se musí vidět. I jako nefanda původní série jsem byla paf. Nářez. Naprosto dokonalá podívaná, masky, prostředí, herci - paráda.

Ex Machina (2014)

Ztvárnění sídla/experimentální laboratoře bylo hodně zajímavé, psychologická studie na téma UI fakt dobrá, v podstatě je to i variace na téma touhy po něčem, co strašně chceme mít a nikdy toho nemůžeme úplně dosáhnout... líbilo.