Překonávání (2005)

Hodně detailní pohled do týmu CSC a samozřejmě na samotného Riiseho. Samozřejmě kdo se trochu zajímaval tak už s odstupem času ví jaký karty kdo měl, ale v samotném dokumentu ta společná hierarchie bavila.

Muži, kteří prodali mistrovství světa (2021) (seriál)

Tak přeci se to Americe podařilo.Staci to napadnout a další MS je u nich spolu s Mexikem a Kanadou. Sepp Blater je jasnej,ale hraje to mistrně. Pár zajímavých poznatků si divák odnese a opět se malinko ukázala síla novinařiny a argumentů, který aspoň na chvilku misky vah přetáhnout na stranu dobra.No dobra,Fifa je přeci spolek dobra a čestné hry.Věřit tomu může jen vyloženě blázen.70%

Elita - Série 6 (2022) (série)

Neříkám, že jsem si to slušně nedal, ale ta postupná tendence dolů v příbězích tam prostě je. Do půlky jsem si doufal, kde je ten ředitel a díky bohu nakonec opět sehraje docela menší náběh na další story, kterou čekám, že úplně tvůrci opět rozseknou. Trochu mě už právě nebaví tahle linka mezi rodinou, kde musí hrát prim trojlístek, který není úplně z těch nejsympatičtějších lidí co musíte vidět. Konec jsem skoro uhodl celý, na to je tu pár postav, který vůbec nemají nějaký smysl. Linka okolo Isador a Ivána vlastně drží celou konstelaci hvězd, kde se to snaží vnucovat novým párem. Hodně se to celé opakuje, na parketu jsme zde více než je zdrávo. Sice je to opět skvěle prostříhaný a ty pozlátka okolo a i ty sledování dílů by se dalo říci, že ne přímo nudí, ale tak nějak plinou bez špetky něčeho zajímavého. Tahle Elita už měla skončit a místo toho dostaneme sedmou sérii. 50%

Elita - Úzkost (2022) (epizoda)

Bohužel rozjezd šesté řady je opět neustále stejný a opakující chyby už prostě nelze přehlédnout. Když jsem si projel konec páté, tak jsem si říkal, proč šestka absolutně ignoruje některé postavy ba co víc, oni zde vůbec nehrají. Omar či Rebeka tu prostě nejsou. Ředitel školy minutu a přitom o tom celém ta pátá série byla. Tvůrci absolutně ignor a začneme to rozjíždět kolem všech etnik a trans všeho. Postupem dalších dílů to už sice je o malinko lepší, ale opět se tam najde plno sena, který nemá divák hodno strávit. Uvidím co poslední tři díly, ale ten plamínek naděje bude zase titěrnější než byl předtím.50%

Dillinger (1973)

Střílení sem a tam.Hlavně ke konci už je to úplný hardcore,kdy každá postava ma neomezeno munice. Určitý spád to má, občas to zadrhne a postavy, který už člověk někde viděl v jiném filmu.Bohužel tomu chybí větší jiskra, protože postupem času se to nejak vše moc opakuje neustále na pětniku.65%

Ostrov frajerů (2021) (pořad)

Já ty přepálený nic neříkající reality show vcelku můžu. Vždy mě překvapí, že natočit se dá stále to stejné dokola jen s menší odchylkou. Bohužel co Fboy sráží ani není nápad, ten by byl vlastně skvělý, ale tvůrci si nějak řeknou v půlce, že z toho uděláme menší bramboračku v pravidlech. Celé to ztrácí tu dramatičnost. Hodnej vs hajzl po půlce je pryč a sledujete tři ženský a frajery, který mají balící techniky na třech slovech. Nikdy bych neřekl, že to vlastně stačí. Z některých slov už měl člověk averzi a někdy je to vážně na pětníku. Ale casting vcelku pestrej a díky tomu nápadu to mělo nečekaně spád, že jsem první sérii dal na dvakrát.Nikki Glaser vlastně svá a pak už si tahle reality show dělá srandu i sama ze sebe. Jen to už není moc soutěž. To ani neříkám o tom žádném využití vcelku, kam ty chlapáci pak zamíří, protože neopouští ostrov.Jednička měla divný konec, který opět byl úplně voser, ale když už koukám i na druhou sérii, tak asi nějaký menší odčiněný proběhlo, protože některý postavy z jedničky už máte i ve dvojce. Je to trochu zvláštní v tomhle formátu, ale ona tahle reality show je fakt dost divná. Ale recept na rande si tam najdeš. Tedy pokud nemáš 120 kilo a jdeš akorát z igelitkou z Lidlu.Dodivana tedka i druhá sezóna a opět pěkně vypečená.Prijde,ze už je to vše úplně mimo.Opet konec,ze bys vyskočil z mostu.Bohuzel je druhá řada ještě víc nedomyšlená až slizska.65%

Fango bollente (1975)

Určitý zajímavý věci se určitě najdou. Na druhou stranu jsem se i nudil do půlky, pak to nějak ze mě spadlo, asi jako ze třech frajerů co si takhle jednou vyjdou a trochu si zablbnou. Tu mrtvý ženy, tu pasák.. Z těch zajímavých je určitě kill ještěrkou a když nechceš čekat na semaforu na červenou, stačí na ní vystřelit. To doopravdy nevymyslíš. Kriminální exkurze už je slabší, místy to je až takový plitké, ale Joe Dallesandro si nakonec toho hajzle obhájí znamenitě. Jeden hudební motiv nebyl zrovna v mém TOP hits, ale budiž. Jo a nějaká honička větší by fakt nebyla na škodu. 70%

Král Tulsy - Go West, Old Man (2022) (epizoda)

Trailer vůbec nenamlsal a ještě Sly jako nějaký gangster. No a ono z toho vyšlo překvapení jako blázen. Sly si užívá roli neskutečně. Pilot nádherně odcejpá, sem tam nějaká hláška a Sly si pomalu buduje svůj rajón v Tulsa. Pilot doopravdy jak víno, scénář šlape a Sly je v každým záběru. Na starý kolena si Stallone v seriálu ještě zahraje a to rovnou, kde má hlavní roli. Snad pojedou další díly stejně tak dobře jak tento.

Řekni to psem (2022)

Ale jo. Robert Sedláček tento rok měl premiéru i jeho zdařilý film Promlčeno a tenhle film díky hafanům se dostal na vcelku přátelskou rovinu, která neurazí. Řekni to psem je spíše romantikou, než komediální řachandou, což je sakra škoda. Pravda je, že zde nehraje moc herců a dalo by se říci, že je to spíše komornější lehké a sice předvídatelné, leč já se kupodivu bavil. Určitě šlo z toho všeho udělat více, ale psi tu hrají jen tu tendenci, že se psem najdete lásku. Beranika je prostě kus a dobře se na dívá. Škoda, že právě zrovna s Lábusem tu není více vtipnějších momentů či spíše vůbec nějaký. Zase film je takový až lidský, přátelský, že těch 85 minut uteče jako voda. 70%

Jeřábi táhnou (1957)

Taťjana Samojlová super. Až se člověk diví, že zase tak moc nehrála. Kamera je doopravdy v některých záběrech na tu dobu vážně perfektní. Ona celková kompozice hraje pěkně do karet. Bohužel to hlavní bylo, že film u mě nevyvolal vůbec žádné emoce. Je to sice pěkně zahraný, ale nějak to ve scénáři skřípe. Romance je bohužel už trochu na dálku a Veroniku sledovat v její naději jejího milovaného co je někde na frontě se prostě omrzí. Je tam sice síla nějaké naděje, útěchy v sobě vlastní, ale já byl až moc ledově chladný, že sem se více začal nudit. 65%