Transformers 3 (2011)

No a je to tady zase. Trojka nějaké série a to co bylo a fungovalo v jedničce i dvojce je pryč. Přitom nápad s odvrácenou stranou měsíce na počátku, celý film skvěle rozjel, ale po hodině to celé spadne do dalších dvou hodin akce, akce a akce, přehled vizuálních efektů, ale film naprosto ztratí děj. Vzal bych nůžky, tak aspoň -30minut a třeba by to pomohlo. Prostě mě trojka Transformerů neoslovila.

Lidice (2011)

Těžko o tomto tématu napsat "hezký film", spíš se hodí zajímavý snímek, pěkná kamera, výtečný Roden a opravdu zjištění, že jsem neznal příběh Lidic, tak jak byl. Podle mě řemeslně dobré dílo, s námětem, které ani s tím relativně dlouhým časovým odstupem, který od události utekl, nenechá diváka v klidu.

X-Men: První třída (2011)

Po, podle mě, naprosto nevýrazném Wolverinovi, se série vrátila s plnou parádou. Skvěle zvládnutý preguel, který se skvěle hodí k X 1,2,3 a doplňuje neznámá místa.

Drive Angry (2011)

Fakt nic moc, sice 3D, ale jak je vidět o formátu prostě film není. Kdyby tam nebyl pan účetní William Fichtner, tak by film nestál ani ty dvě hvězdičky. 45%

Správci osudu (2011)

Philip Kindred Dick......, díky tomuhle chlapíkovi, co dokázal sednou, vymyslet a napsat spoustu skvělých nápadů, chodíme rádi do kina. Jeho díla jsou přepisována do scénářů a my čekáme jak to tentokrát dopadne. Správci osudu jsou sice pohádkou pro dospělé, ale herci v hlavních rolích to utáhnou a Matt Damon je snad stále lepší. Kdo nečeká tvrdou akční jízdu, ale spíš zajímaví pohled na město, život v něm, romantickou zápletku a "předsedu" "správců", tak tomu se film bude líbit. Za mě 75%

Opravdová kuráž (2010)

Nějak sem úplně pozapomenul na žánr westernu, ale tohle je přesně ten film, který vás vrátí v čase do míst, kde se na koních proháněli týpci, na který jsme si tak rádi hráli a četli o nich. Jen tyhle jsou dost drsný, tak jak bylo asi v té době třeba a bratři Coenové, nám servírují příběh, který se bude líbit asi většině. Za mě 5*, pěkný příběh, skvělí film.

127 hodin (2010)

Už jen tím, že je to příběh, který se stal se dostává film do pozornosti diváka. Vizuálně i hudebně filmu nic nechybí a výkon Jamese Franca je přesvědčivý. Když si s ním prožijete 127hodin, bude vám běhat mráz na zádech a přitom ve vás dřímat otázka, co bych udělal já.......? Opravdu svělé drama.

Tři dny ke svobodě (2010)

Ach jo, jsem chtěl říct, když jsem viděl, jak se zase někdo pouští do remake, navíc mladého (2roky!) a skvělého filmu (Nevinná - Pour elle - Francie 2008), naštěstí se film povedl a 4* je přesně to, co si zaslouží. Dokonce američani dokázali "akci" udržet na uzdě a tak diváka neruší nesmyslné akční scény, roztřesená kamera a další "vychytávky" akčních snímků. I tak všem milovníkům dramat a detektivních zápletek doporučuji originální francouzkou verzi, kdy styl francouzkého filmu nemá chybu.

Cizinec (2010)

2 * a to jen za to, že tady hrají Angelina a Johnny vedle sebe. Potenciál nápadu je obrovský, ale realizace pomalá, nezáživná, tak nějak vyzní do ztracena. Škoda.

Hon na čarodějnice (2011)

Pohodové koukání z prostředí, které se mi líbí. Ano neřeším věci typu, jak to, že v té době mají všichni vzorný chrup, jak to že jsou většinou čistí a upravení a podobně, ne já jsem si byl v kině odpočinout a film se mě líbil, zápletka dobrá, záběry také a hudba parádní.