Lovci hlav (2011)

Kdyby šlo, dám ještě +1/2hvězdičky, když ne za celý film, tak už jen za to, že se jedná o film evropský. Příběh zajímavý, kamera moc prima, zvuk báječnej = prostě co tady jiného psát? Máte rádi thrillery? Detektivky? Tak si na Lovce hlav skočte do kina, tenhle film si to velký plátno zaslouží.

Moneyball (2011)

Prostředí vrcholového sportu, který u nás není zas tak znám, vtáhne diváka do děje od prvních minut, aby ukázalo, jak se to také dá dělat jinak, než jsou všichni zvyklí. Rozhodně nečekejte, že byste tím, že tento sport detailně neznáte, nějak přišli o zážitek. Možná i naopak, nebudete hledat chyby, které každý hokejový a fotbalový fanda vždy vidí u nás a budete se o to víc soustředit na informace, které na vás z plátna vyskočí. Příběh vás opravdu dostane a jeho zpracování, kamera, střih i hudba vykouzlí tu atmosféru, která si zaslouží min 90%. Rozhodně doporučuji nečekat na TV a zaplatit si lístek, posadit se a čekat na první odpal, tenhle film za to opravdu stojí.

Dluh (2010)

Rozhodně velmi dobře zpracované téma, kdy už jen námět je natolik zajímaví, že by bylo škoda film "zazdít" nesmyslným pohledem kamery, nebo snahou o senzační akci, kde dnes v tomto podobném žánru není o tyto "akční" podívané nouze. Naštěstí se tomu tvůrci většinou vydařeně vyhnuli a tak na nás dýchne z plátna série vzpomínek, které postupně dají filmu ten správný rozměr a složí celou mozaiku příběhu. Nebudu uvádět spoilery, jen to, že film stojí za návštěvu kina. 75% je tak akorát, kdyby nebylo scény na Ukrajině, tak 80%.

Nákaza (2011)

No a takhle nějak by to asi vypadalo, říkal jsem si v kině, ale teď si spíš říkám, bylo by to horší. Zpracování tématu, kamera i střih jsou naprosto v pořádku, dávkují nám "problém" po kapkách, přehledně a jasně. Naštěstí nechá film zemřít i hrdiny a tím se vymyká americké idilce. 80%

Johnny English se vrací (2011)

Když nebudete na 100% film srovnávat s jedničkou, usadíte se do křesla v kině a vychutnáte si Rowanovi "blbůstky", které jsou dávkovány po kapkách, ale jako celek fungují, budete odcházet z kina spokojeni. Musíte samozřejmě patřit k příznivcům pana Atkinsona, aby film dosáhl na 4*, ale některé scénky se dost pravděpodobně zapíší pod kůži všem (bonbony na změnu hlasu, porada s premiérem, auto na golfu, užití vnitřního hlasu při "honičce" asiata....). Za mě 70%

Drive (2011)

Na počátku filmu se dostaneme do akce, postupně ale film ztrácí a dlouhé záběry začínají nudit. Zkrátit tak o 10min.ve střižně a pak by možná film měl silnější náboj a o hvězdu více.

Jana Eyrová (2011)

Tak tohle jsem ani od Jany nečekal. Prvotřídní práce na filmu, hudbě, v dnešní uspěchané době, natočený film s rozvahou, bez zbytečných akcí a roztřesených scén. Opravdu pěkný zážitek vidět rozehraný koncert Mii Wasikowské a Michaela Fassbendera na velkém kusu plátna stojí za to a ta třetí stojící kousek za nimi ( Judi Denchová ) si svou slávu zaslouží též, rozhodně vedlejší role jako hrom.

Černá smrt (2010)

Tohle je film, který když vidíte a skončí, tak si musíte dát otázku, mohlo to být vůbec jinak? Já bych v té době žít nechtěl. Film skvělí, doporučuji, jen v něm nehledejte horor, ale spíš zajímavou podívanou do části historie.

Captain America: První Avenger (2011)

Komixová pohoda, která nezklame a pěkně pobaví, jen tak dál Marvele! Jo a pro vás co odcházíte z kina, jen se objeví první titulek, tak tady byste měli zůstat opravdu až do úplného konce..... :o)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Sakra, kde je ten skvělej tah na bránu, jako měla jednička? Dvojka je jen nastavenou kaší, která nenudí, ale rozohodně nenadchne.