Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Co na tohle říct, snad jeden z prvních filmů, kde budu muset hodnotit dvakrát, protože film jako takový je naprosto parádní, výprava a kostýmy, herci, celkově fakt super, jako samotný film na nic nenavazující by to bylo pecka, nicméně navazující na star wars, to fakt je špatný. Nic nového tento díl nepřinesl, další hvězda smrti, proč proboha? A zase stejně ji zničí jako v předchozích dílech? To se snad nepoučí? Chápu že chtěl zůstat věrný fanouškům, ale je to fakt už ohrané a zbytečné, je zde vidět velký respekt k původním dílům, nicméně velký strach přijít s něčím novým, o to více mě štve, že Simon Pegg měl větší slovo u Abramse než Lucas, to je fakt dost divný a taky to tak vypadá. Fanouškům prvních tří episod I, II a III se tohle líbit nebude, žádní jediové a sithové (okomentuji později) žádný souboje, nic, města, lodě. Zato fanouškům starších dílů se to líbit bude, protože je to prostě to co bylo dříve, nic nového krom pár nových postav a kostýmů, jinak fakt při starém. A ted se dostávám snad k nejpodstatnější části filmu, panebože proč vybrali tohohle herce na roli Sitha? Co to mělo být? Do té doby, než si sundal masku, to bylo fajn, šel z něj respekt a vypadal dost cool, fakt to spělo do zdárného konce, nicméně jak si sundal masku, tak to celý posral, protože ze sitha ma jí respekt a strach, z tohohle šel vztek jak z malého děcka co je uražený a ubrečený, že nedostalo lego star wars, opravdu hodně špatně zvolený herec. Kdyby ho nechali v masce, tak to bude fajn, ale takhle to podělali. A další věc, dostane na prdel od holčiny co v sobě objevila sílu před pár hodinama, tohle by žádnej sith nepodělal tak jak dostal on na frak. Tohle je fakt výsměch a naprostej nesmysl. Kdyby tam na ten konec, dali nějakýho jedie, jedno jakýho, tak by to zachranili, stačilo by aby tam přišel Luke a s tím sithem se utkal, to by byl sakra super závěr, takhle to akorát podělali jak nejvíce mohli, Luke který je na obrazovce sotva par desítek vteřin je naprosto nevyužitý potenciál, nehledě na to, že je to prostě stejná kopie nové naděje, další honění se za robotem. Další průser byl CGI master sith, který vypadal jak obr, nechápu proč musle bejt CGI a nebyl to kostým jako všichni předešlí. To úplně skazilo dojem a prostě to srazilo hodně dolů. Jediná svfětlá stránka byla snad Daisy Ridley, tu jsem si zamiloval už v traileru a samozřejmě BB-8. Role generála byla snad stejná jako role Kyla Rena, naprosto nehodící se herec. Já nevím, třeba to byl prostě start nové trilogie, který nechtěl nic nového odkrýt a vše se rozjede v těch dílech dalších, aspoň doufám. Nicméně ted je asi jasné jak to bude dále, bud ten uplakanej kylo ren přejde na světlou stranu tak jak na konci Vader, nebo se už změní úplně a bude rozhodlej bejt sith doopravdy a ne shit. Uvidíme, ale bojím se toho, protože další díl nemá mít Abrams, takže to zase bude vypadat uplně jinak, no zkrátka Lucasi ty ses naprosto zbláznil, prodat práva aniž bys jim do toho mohl kecat.... 65% star wars 90% film. Viděno v 2.1.2016 v Imax Flora Praha

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Rozhodně koukatelnější než TWD. Lepší postavy, které vám nelezou tolik na nervy a zajímavější okolí a příběh. Nejlepší díl bylo asi finále, nicméně nic extra navíc jsme se nedozvěděli, vše při starém z TWD, žádné nové informace o viru ani o tom jak to vzniklo, jen pár feťáků v kostele a pak se to rozšířilo, no nemastný neslaný. Uvidíme druhou sérii, jestli se to zlepší. Každopádně už to nemá moc z čeho brát. 65%

Tři bratři (2014) odpad!

Horší blbost a slátaninu, která mi lezla na nervy jsem snad nezažil... tady raději dál nic psát nebudu, tohle někdo mohl myslet vážně? Jdu blejt

Gangster Ka: Afričan (2015)

Vskutku povedené "zakončení". Akčnější než první díl, temnější a také vtipnější. Těžko říct co vše byla fikce a co vše zakládáno na pravdě. Pro mě jednoznačně v popředí Predrag Bjelac, lepší výkon než Hynek Čermák. Jak moc nemusím české filmy, tak tento je opravdu výjimka. Jediné co mi přišlo trochu zcestné byl ten konec, takový unáhlený. No co víc říct, snad jen 75%

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Nejlepší díl Star Wars. To co postrádaly první dvě episody pomsta sithů přinesla. Oproti předchozímu dílu o dost lepší vizuální efekty. Celkově tento díl měl největší spád a vše hezky zapadalo do sebe. Jsem zvědaví na episodu VII... 85%

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Sice o trochu lepší než episoda I, ale dávám o hvězdičku méně, někde bylo až moc zbytečně přehršel strojů a jiných lodí, kde se člověk ztácel, celkově mě to přijde, že kostýmy a lodě se navrhovali halabala aby jich bylo co nejvíce, a ne aby byly kvalitně provedeny. CGI yoda se mi nelíbí ani trochu, nicméně děj tohohle dílu byl celkem slušný. 75%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Vskutku povedené, trochu odlišné, než starší díly, ale nejvíc se mi líbil mladý Anakin. Nikdy jsem nebyl fanda Star Wars, ale před nadcházející episodou VII je to nutnost. 80%

Lesapán (2015) (studentský film)

Tohle, že je z české dílny? Tohle, že je studentský film? Naprostá bomba. Tohle snad nejde ohodnotit jinak než za 5*. Nikdo jiný v současnosti v Česku, není schopný takhle bravurně natočit horor. Pavel Soukup se odvážil udělat krok, který rozhodně nelituje, takhle se odvážit zabrat detailně Lesapána, a navíc opravdu skvěle provedeného chce opravdu kuráž, a ta evidentně Pavlovi nechybí a to je to, co ho staví v současnosti na nejlepšího "amatérského" režiséra u nás ale troufnu si říct, že i u zahraničních režisérů. Dokázal, že i s ne tolika penězi se dá natočit fakticky kvalitní snímek, a to i včetně herců, kteří hráli bez honoráře, tohle je taky jeden z hlavních důvodů úspěchu, kdy i ze skoro nezkušených lidí, Pavel před kamerou udělá herce. Snímek hodně poukazuje i respekt k původní tvorbě podobného rázu, ale zároveň v ničem nekopíruje a to je sakra těžký. Pouze se inspiruje a určité scény utvoří podle svého, viz scéna oběti na stromu a zvůku Leshyho (když byl v chatce, zavřený, vydával zvuky hodně podobné Nazgůlům z Pána Prstenů). Výborná hudba a kamera tomu dodala už jen třešničku na dortu, věřím, kdyby byl větší rozpočet, tak by to byl dobrý celovečerák, který by slavil úspěch nejen u nás, ale i v zahraničí. Doufám, že s tímhle Pavel nehodlá končit a v dalších letech se dočkáme rozšíření, nebo nějakého nového filmu! 95%

Holčička, která neplakala (2014) (studentský film)

Super zpracování, tohle jsem nečekal, holčička fakt k vzteku. A ten konec pobavil.

To není moje sestra! (2015) (amatérský film)

Hodně dobře natočený, děti vskutku hrají perfektně, nápad fakt super a provedení ještě lepší. Řeknete si 7 minu, ale co to dá práce...