České století (2013) (seriál)

Komplexní průřez českými dějinami nám ukazuje, jak to snad bylo. Četl jsem zde názor golfisty, že se otočil vítr zleva napravo a najednou dokonale víme, jak to tehdy bylo. Musím ale napsat, že s golfistou nesouhlasím, určitě je pravda vyobrazená v tomto projektu pravdivější než "pravda" za komárů. Jsem rád, že mohu žít v kapitalistickém státě s několika velkými výsadami - a sice demokracií a svobodou slova... Jednotlivé epizody jsem hodnotil takto: Veliké bourání (1918 - E01 ****) Den po Mnichovu (1938 - E02 ****) Kulka pro Heydricha (1941 - E03 ****) Všechnu moc lidu Stalinovi (1948 - E04 *****) Zabíjení soudruha (1951 - E05 ****) Musíme se dohodnout (1968 - E06 ****) Je to jen rock'n'roll (1976 - E07 ***) Poslední hurá (1989 - E08 ***) Ať si jdou (1992 - E09 ****)

Hitlerovi šampioni (2016) (TV film)

Hitlerovi narkomani, Hitlerův Hollywood a nyní i Hitlerovi šampioni, a jistě jsem zdaleka neuvedl všechny příklady. Čeho Hitlerova se ještě dočkáme? Kdepak, ani v noční můře by H. nenapadlo, že jeho jméno bude i sedmdesát let po smrti stejně známé jako jméno jistého J. (přitom to jsou absolutní protiklady - jeden je syn Boží a ten druhý, jak víme, dítě samotného Satana), avšak v TV je pan H. mnohem větším objektem zájmu.

Srbský film (2010) odpad!

Po zhlédnutí trilogie "Lidská stonožka" jsem ji pasoval na tu největší úchylárnu, nyní ji považuji za dětskou pohádku. Možná budu vypadat jako přílišný puritán, ale "Srbský film" (dále tento snuff budu nazývat "výtvor") je jednoznačně nejzvrácenější a nejodpornější výtvor na filmovém plátně, tedy spíše jeho posledních 45 minut. Zhruba v 55. minutě jsem viděl něco, co už nikdy vidět nechci a z celého výtvoru mi nebylo moc dobře. Tento výtvor nedoporučuji mladistvým do 18 let a slabším povahám. Srđan Spasojević je takzvaný režisér, kterého zaopatřil jeho bohatý otec. Nic proti tomu, ale musel za tyto peníze natočit takovýto odpadový výtvor? Zde na webu jsem četl, že ukazuje skutečný svět maximálně realisticky a tvrdě. Kdo si myslí, že ukazuje skutečný svět, tak asi žije na Uranu. Srđan je ještě větší úchyl než Tomík Six a jestli to zjistí jeho sexuolog a psychiatr, tak mu zřejmě nařídí povinnou kastraci a několikaměsíční přeléčení.

Venuše v kožichu (2013) odpad!

Kdybych se narodil v jiném životě, směle bych mohl napsat: "Je to skvěle natočené, zahrané, sestříhané, nasvícené, nápadité, svěží, čiší z toho sexualita, dialogy mají říz..." Ale v mém současném životě se jen divím, kde to proboha vzalo tolik procent? Sledovat dva onany (v celém "převelice záživném filmu" vystupují jen dva "herci"), jak se snaží o dramatickou tvorbu, je záživné, zajímavé a strhující asi jako záznam mojí kolonoskopie ve Full HD, i když ta má alespoň nečekaná zákoutí, ale umělecká hodnota je přibližně stejná. "Venuše" je totiž nadhodnocený fekál, který velice nepovedeně prošel přes Polanského režisérský trakt. Je to přesně ten typ odpadové sr****, kterou vůbec nemusím. A teď si dám Otčenáš a pak se budu modlit k Pánubohu, abych se skutečně nenarodil jako fanda takovýchto "filmů"!!!

U konce s dechem (1960) odpad!

Když se hovno děje, tak se hovno děje, ale proč se na dějící se hovno mám hodinu a půl dívat v televizi? Jsem toho názoru, že francouzská nová vlna je to nejhorší, co mohlo světovou kinematografii potkat. Klidně si nad tímto "suprkůl spektáklem" onanujte, já se toho raději vystříhám. Jsem převelice smuten, že můj hrdý odpad nesnížil celkové hodnocení.

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

OK, jak charakterizovat toto dílo? Nejspíš jako hodně ulítlou, zvrácenou hororovou "komedii", která mě občas téměř přinutila k smíchu, ale dvě věty na konci mě definitivně k smíchu donutily: "Tohle je přesně to, co Amerika potřebuje. Tohle mi možná vynese i prezidentské křeslo." Není to taková syrová a surová úchylárna jako první dva díly a řekl bych, že to je dobře. Mimochodem se zde dozvíme lékařský názor, že lidská stonožka je v rozporu s Hippokratovou přísahou. :) Tom Six je úchyl!!!

Já, Claudius (1976) (seriál)

Tento seriál jsem po očku sledoval v TV už v devadesátých letech, a i když po těch letech jsem si z něj nepamatoval lautr nic, vím, že mě tenkrát zaujal. Proto jsem se jal zkouknout ho znovu. Bohužel musím přiznat, že jsem se ze začátku dost ztrácel, pamatovat si všechny postavy a vědět, kdo proti komu spřádá intriky, není u tohoto britského díla snadné. Kýžené rozuzlení nastává až v posledních čtyřech dílech a právě za ně dávám jednu hvězdu navíc. Rozhodně seriálu nelze upřít výbornou dobovou atmosféru (ačkoli zde nenajdeme nějaké velkolepé kulisy) a kvalitní herecké výkony, njn britové... V každém případě doporučuji všem sledovat s původním dabingem ČST. P.S.: Nalejvat se každý den litry vína, smilnit s kým se mi zachce a přemýšlet, koho asi tak nechám zítra popravit... jó kde jsou ony báječné časy (ve snímku Caligula z roku 1979 vybarveny do nejmenšího detailu), to musel být tenkrát život, i když pravda často dost krátký vlivem nešťastného napíchnutí na meč nebo naprosto náhodného a "nikým nezaviněného" požití okamžitě účinkujícího jedu. A taky bych raději nechtěl být zapsán do historie jako šílenec Caligula, nebo poloblb Nero.

Robot-monstrum (1953)

Oficiálně jeden z nejhorších filmů všech dob, absolutní fušeřina. Neoficiálně opus magnum plný totálně dementních hlášek a dialogů. Naprosto absurdní sci-fi, jak má být a naprosto absurdní zápletka. Tento snímek určitě nemohl být myšlen vážně.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Strhující pohled do života jednoho z nejvýraznějších a nejvlivnějších hudebníků, jehož tvorba je stále aktuální a stále má co nabídnout. Nirvana se za krátkou dobu svého fungování stačila zapsat zlatým písmem do mého srdce a do mých uší jakožto jedna z nejlepších kapel světa, ano i já jsem hrdým majitelem originálního CD Nevermind. R.I.P. Kurt.

Jižní Korea, asijský tygr (2014) (TV film)

Dokument je vyprávěn srozumitelnou a pomalou formou, stějně jako žijí samotní korejci. Jejich vztah k tradicím a k přírodě bychom jim mohli závidět. Ale s některými věcmi, které zde zazněly, moc nesouhlasím (např. o čaji nebo o putujících duších). I tak ale se jedná o zajímavý dokument, v rámci žánru jeden z těch lepších.