Naslouchej svému srdci (2010)

Tak takové filmy můžu, to je TEN FILM, při kterém jsem si vzpomněl na všechny mé lásky, zřejmě opravdu jsem romantik. Třeba je kýčovitý, třeba je to slaďárna, je pravda, že scénář je neuvěřitelný a útočí dost na divákovy city, ale sálá z tohoto filmu pozitivní energie a velice se mi líbil. A ta máma Cybill Shepherd byla asi ještě větší potvora než Joan Allen ve filmu "Zápisník jedné lásky", který se hodně podobá tomuto snímku. Film jsem viděl s českým dabingem TV Barrandov a musím říct, že byl celkem povedený.

Studio Kamarád (1980) (pořad)

Kdyby mi bylo pořád deset, asi bych dal vyšší hodnocení, ale teď s odstupem času nemohu hodnotit více.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Gary Ross dokázal už originálním scénářem ke snímku Dave (1993), že umí a zde to dokázal znovu... Naprosto originální námět (skoro by se dalo říci formanovský, ale komediální), který vždy pobaví. I když jak psal Beastmaster4, není na něm nic velkého k přemýšlení. Ale podle mě je to velice příjemná oddychovka a přece není nutno u každého filmu přemýšlet, naopak nenáročné snímky jsou taky potřeba. Really pleasant movie!!!

Mazaný Filip (2003)

Film jakžtakž sršící nápady a humorem, jistě, není to žádné umělecké dílo, ale to od tohoto snímku snad nikdo nečeká. I když není bůhvíjaký, přesto se jedná o lehce nadprůměrný český film. Dokonce jsem se i jednou zasmál. Je, nebo není Phil Marlowe klasa? Zas tolik ne. 65,000001%

Muž na Měsíci (1999)

Nechápu, co na tomhle filmu všichni vidíte. Oslava jednoho průměrného komika, která mě moc nezaujala. Myslím si, že Carrey je rozhodně lepší komik, než kdy byl Kaufman. Průměrný film.

Mistr neznámého boje (1993)

Když mi bylo asi tak dvacet, tak jsem na tomhle filmu fuckt ujížděl a... ...za ty roky se moc nezměnilo, ujíždím na něm pořád, i když ne zas tolik jako dřív. Nemá žádné hluboké poselství, je to jen mlátička, a ač slabý a jednoduchý, přece jen to má příběh, i když obsahuje typické americké klišé prodeje drog mládeží mládeži. Evrgrín mého mládí. Možná je to pošetilé, ale vždycky jsem si přál vypadat jako a umět to co umí Mark Dacascos. Choreografie celkem dobrá, podílel se na ní legendární Frank Dux, podle kterého byl natočen známý film "Krvavý sport".

Probudím se zase včera (2014)

Na hromnice o den více a možná i trochu Lásky čas tentokrát pro panice. Tak trochu výplach, u kterého jsem po 20 minutách věděl, jak to dopadne.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Klasický buranský komediální seriál, zřejmě to nejburanštější, co bylo kdy natočeno, když nepočítám film "Burani z Beverly Hills", ale ten rozhodně nemá takovou kvalitu. Rozhodně je na tomto seriálu vidět, že byl natáčen na přelomu 80. a 90. let, něco podobného už zřejmě nevznikne, což je zřejmě dobře, jeden originál stačí. A ten dabing je naprosto boží, Pavel Zedníček a Valérie Zawadská fakt excelují, NOVA občas dokázala vykouzlit neskutečné skvosty.

Kalendárium (1993) (pořad)

Občas jsem se na tento "suprkůl" pořad podíval a musím říct, že se za ty roky vůbec nezměnil. Vyžilá existence Burešová pasovala maximálně tak do rané postkomunistické éry. Ne že by zde nebyly občas zajímavé informace, ale ten monotónní projev S. B. už by klidně mohl skončit...

Marketa Lazarová (1967)

OK, tak jo, takže tohle má být TEN FILM, tohle má být nejlepší český film všech dob? Je jasné, že je to umělecké dílo, estetické stránce není co vytknout, chápu, že právě takovéto filmy se kritikům líbí. Ale na můj vkus je dost neosobní, příliš mě nezaujal a taky jsem ho moc nepochopil, je pojat megalomansky, co se týče výpravy, a zároveň minimalisticky, co se týče dialogů, děje a příběhu. Tento snímek je evidentně pro náročnějšího diváka (což nejsem, mně stačí, když Seagal uřízne pilou nějakýmu hajzlovi ruku:)), je natočen poeticky a nezatěžuje se nějakým vysvětlováním. Musím říct, že druhou polovinu jsem sledoval už jen "z povinnosti". Takže nejlepším českým filmem všech dob pro mě zůstává OBECNÁ ŠKOLA!!!!!!!! Zajímavý komentář: Matty