Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Ženský s vousama, panebože koho to mohlo napadnout. Film, během kterého jsem opět zkouknul Seznam.cz, se snaží být za každou cenu uměle vtipný, ale ve skutečnosti vůbec vtipný není.

Vinnetou (1963)

Opět westernová klasika. Jedním z vrcholů filmu je určitě moment, kdy si Vinetů a Olda Šetrný řeknou: "bratře", "bratře". Nezapomenutelná je taky Marie Versini, alias krásná Nšo-či. Kdo po ní v životě aspoň jednou nezatoužil?

Komando (1985)

Naprosto odpočinkový snímek. :) Dokážete si představit vhodnější film k odpolednímu kafíčku, či k čaji "o páté". :) Možná trochu přímočarý, ale když Arnie v životní formě kosí jednoho za druhým jak na běžícím páse, tak to vždycky stojí za to.

Méďa 2 (2015)

Cynická, hrdě neomalená, nápaditá a velmi zábavná komedie, která překonává jedničku. Více takových. Všechny fóry jsou dotažené do konce, je to trochu podobný humor, jako v Pixelech (ale sprostší), škoda, že takových filmů není víc. Po opravdu, opravdu dlouhé době jsem se smál nahlas, fakt super super komedie. Navíc dost sprostá (viděl jsem s českým dabingem). Že by se konečně čeští překladatelé vzpamatovali a tam, kde má být "ku*va", bude skutečně "ku*va", a ne ubohé "sakra"?

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Nestárnoucí klasika. Jeden z nejlepších westernů na stříbrném plátně, a nenapsal ho ani američan ani ital, ale němec. Skvělý příběh a dokonalá hudba, doufám, budou dělat radost i příštím generacím...

Malý Herkules (2009)

Tak jsem po dvou letech oprášil moje dvoubarevné papírové 3D brýle a těšil jsem se na 3D hody, které... ...se nekonaly. Kvalita 3D opravdu mizerná, takže jsem brýle po 8,5 minutách sundal z očí. Hulk Hogan, o kterém jsem kdysi četl, že má herecký talent jak víko od popelnice, neměl moc prostoru, takže se nemohly projevit jeho "kvality" na plno. Je zajímavé, že na ČSFD má tento spektákl 12x víc hodnocení než na IMDB, kde má navíc 28 %. Ale jako nejhorší film na ČSFD bych to neviděl, na to mám úplně jiné kandidáty... :)

Monty Pythonův smysl života (1983)

Scéna se zvracejícím tlusťochem v restauraci je fakt pěkně hnusná, ale zároveň je to něco, co tu ještě nebylo. Aneb jak říká Pohlreich: "Jsme tu proto aby jste nejedli blafy."

Kmotr (1972)

Konečně jsem viděl kmotrovskou trilogii, v 36 letech. A potvrdila se u mě jedna věc, a sice, že mafiánské filmy nejsou můj šálek kávy. Nezajímají mě všichni ti Kmotři, Mafiáni, Casina a Zjizvené tváře. Vždy je tam parta chlápků s pistolkami a ulízanými vlasy, kteří si hrají na mafiány (jako děti na písečku) a to opravdu není pro mě. Tento díl Kmotra je nejlepší z celé trilogie, ale i tak to podle mě není jeden z nejlepších filmů historie. Nejvíc z gangsterských a mafiánských filmů se mi jednoznačně líbilo Tenkrát v Americe - vrcholné dílo Sergia Leoneho.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Typický průměrný snímek, během kterého jsem stihnul zkouknout seznam.cz i Facebook. :) Neurazí ani nenadchne. Od tohoto "slavného" filmu jsem rozhodně čekal víc. Ta zdejší pětková hodnocení jsou asi způsobena tím, že je film starší, a že ho točil Forman. 49.999999999999%

Výkřik ve tmě (1988)

Během filmu mi vytanuly na mysl dvě myšlenky: Udělala to, nebo neudělala? A taky se přímo nabízel rozdíl mezi zvířaty a lidmi. Když zvíře zabije jiné zvíře, nikdo to neřeší, ale u lidí je to jinak, řeší to všichni a mimojiné to velmi zaměstnává soudy. A někdy může být odsouzen i nevinný člověk. Tady je vidět, jak jsme se dokázali za miliony let vyvinout. A teď k filmu. Výborná Meryl Streep v něm opravdu koncertuje a její škála výrazů je opravdu široká. Nakonec všichni víme, že je skvělá herečka a její tři Oscary překonává pouze Katharine Hepburn se čtyřmi soškami.