• Krátkometrážní

Košér hooligans (2016)

Naprosto skvělý sportovní dokument, který mě ani na chvíli nevyvedl z pozornosti. Český fotbalový fanoušek zde jistě najde spoustu podobností s kluby ze své vlasti. Nechybí zde majitel, který si pořídil Beitar čistě kvůli mimosportovním ambicím, aniž by měl jakýkoliv vztah k fotbalu. Nechybějí zde zaměstnanci, kteří by pro klub pracovali pomalu s nasazením vlastního života, ale paradoxně jsou považováni za největší škůdce. A nechybějí zde ani fanoušci, kteří v klíčových momentech potápějí svůj klub, aby demonstrovali svou důležitost. Beitar je pro mě opravdovou alegorií nešvarů v českém fotbale a tvůrci tohoto filmu to dokázali naprosto brilantně zachytit. Zajímavost, která zazněla na diskusi v rámci Jednoho světa: Štáb se začal zabývat kauzou přestupů muslimských fotbalistů do Beitaru až poté, co klub oznámil jejich příchod. Příběh je tak od samého začátku poslepován jen díky využití televizních záběrů. Na mě však televizní materiály působily, jako by byly použity záměrně pro poutavější vyprávění.