Zahraj to znovu, Same (1972)

Pri tomto filme sa zarucene budete bavit. Ze poznate a mate radi Casablancu je iba vyhodou. Inteligentný a nenásilný humor dostane asi každého. Ja osobne neoblubujem filmy o smoliaroch, ale Woody je ten najmilší babrák na svete a ešte k tomu aj sebavedomý, to je bomba kombinacia:-)

Dexter (2006) (seriál)

Dalo by sa povedať, že Dexter je pre mňa najzaujímavejší seriál aký som kedy videla.. Neubránim sa však pocitu, že nikdy nemalo vzniknúť niečo s takou témou, nikdy by sa to nemalo dostať niekomu nevyrovnanému do rúk a hlavne, elektrické kreslo pre Dextera!!!!!!! A to myslím vážne.. Druhá séria je zásadne odlišná od prvej.. Dexter dostal konečne akýsi ľudský rozmer.. Pre mňa je každá séria ako osobitný seriál, a oba majú 5* Tretia séria ma veľmi, ale VEĽMI sklamala.. Zachraňuje ju iba to, že je to Dexter.. Ale Dexter zrazu dostal až príliš ľudský rozmer, vytratilo sa všetko cynické čaro, Dexter sa zrazu už nezdá až tak emociaonálne prázdny ako v prvej sérii a práve to mi chýba.. Škoda.. Buď sa ďalšia séria vráti k štýlu prvej alebo nech už žiadna iná radšej nieje..

Alexander Veliký (2004)

Od Alexandra som dostala presne to čo som chcela a čoho sa mi dlllho od žiadneho historického veľkofilmu nedostalo.. Pre mňa je tam všetko v norme, dokonca aj stopáž /ktorú veľa ludí asi neprekuslo/ Navyše sa tam objavili aj moje oblubene hady a musím ľuďom objasniť, že Elaphe guttata, ktoré sa tam často ukazovali, žijú len v severnej amerike a teda vo filme nemali čo robiť ;-)) A ešte jednu fámu musím vyvrátiť, hady nesyčia!! ;-))

Já, legenda (2007)

Skvelá hustá atmosféra, lakacie scény a triezva stopáž. Čiže všetko tak akurát. Ale možno práve pre tú stopáž som si ani nestihla vytvorit k hrdinovi hlbší vzťah a tak koniec vyšiel tak nejak naprázdno. Ale to nevadí, proste niečo k dokonalosti chýba ale aj tak je to nervydrásajúca podívaná..

Hellboy (2004)

Hellboy je jeden z tých netradičnejších superhrdinov a film takisto. Zaujímavé je, že ma nenapadá nič konkrétne čo by som vyzdvihla, ani nič čo by bolo treba kritizovať. Zostal vo mne iba príjemný pocit, že Hellboy je hodný 4*, proste sa mi páčil.

Vesnice (2004)

Osada ma nezaujala, dokonca ma nudila. Taká štipka mysterióznosti (tak za kávovu lyžičku) predsa nemohla stačiť a samozrejme ani nestačila. Čo mi film dal? Pocit, že ho stačilo vidieť iba raz.

Poslední mise (2004)

Niežeby som bola znalec saegaloviek, ale tento film naozaj nebol bohvie čo. Netreba k tomu asi ani nič dodávať. Ak máte veľa času, neviete čo s ním a náhodou ide v tv tento skvost tak si ho pozrite. Buď pri tom zaspite, alebo ak máte pri sebe dobrú spoločnosť tak začnete robiť iné veci..;-) Film vás určite nezaujme.

Sním či bdím? (2001)

Hoci je toto dielko veľmi inšpiratívne, nemôžem sa ubrániť pocitu, že by ovela lepšie vyznelo ako krátkometrážny snímok, ktorý by naplno obsiahol jednu, dve filozofické myšlienky.. 99min totiž obsahuje mimoriadne vela existencionalistických úvah, ktoré sa v tej veľkej kope strácajú a v žiadnom prípade ich divák nemôže všetky stráviť a vychutnať si ich naplno. No aj tak filmu ďakujem za filozoficky plodný večer.

xXx (2002)

Celkom efektné a pozeratelné.. Imponuje mi nenáročnosť (síce niekedy až prehnaná;-)) Vin Diesel samozrejme šarmantný a očarujúci so svojimi chlapskými hláškami. Problém je, že Praha tomuto filmu nesvedčí, zrazu sa efektnosť vytráca, dokonca niekedy film vyzera až lacne. Ale kašlať na to:-))