Nebe (2002)

Osobitý film.. svým způsobem krásný. Snově se vznáší zcela nad veškerou materiální realitou. Avšak Cate Blanchett řekne v půlce filmu, že chce za své činy nést zodpovědnost a v podstatě tím je zřejmě linka viny už nadobro vyřešena? To je velký logický nedostatek ve scénáři, který mě bohužel v druhé půlce občas nudil. Začátek, herci, prostředí, hudba, poslední záběr - to vše je famózní a u scény 'vlak' mi běhal mráz po zádech. Tom Tykwer je jedním z mála současných režisérů, který nás všechny může v budoucnosti dokonale odrovnat.

Elevated (1997)

Začínám Nataliho zbožňovat.

Dobrý ročník (2006)

Ridley mě velice potěšil a skoro nadchnul tím, jak umí pobavit. Dobrý ročník nabídne a zahrne kopletně vše, co je v daném žánru potřeba a přidá ještě něco navíc: zejména příjemně civilní herectví Russella Crowea, jelikož už jsem dlouho neviděl tak skvělý komediálně dramatický výkon, kde se jen málokdy ubráníte pocitu z přehrávání nebo průměrnosti, použití zrychlených stříhů, které zde slouží snímku mnohem více než kdekoli jinde, citlivá režie, krásné prostředí Provence sedlo i několik hudebných stop mě vyloženě překvapilo. Ano, film je plný klasických ohraností, jenže komplexně pak ten souhrn všeho vyvolává hřejivý zážitek, jednoduše odlehčí, zlepší náladu. Otevřít víno, posadit se příjemně, sehnat protějšek.

Hvězdný prach (2007)

Film, který rozhodně zahřeje, potěší, pobaví. Hvězdný prach se může honosit skvělou hudbou(!!), výpravou, výtvarnou stránkou, skvěle vybranými herci (Pfeiffer vyloženě potěšila, De Niro ve svém prostoru kraloval!) a hlavně čistou režíí, která jakoby místy ani nebyla, což si myslím, je u tohoto typu filmu natolik důležité, abychom se mohli plně vžít do pohádkovosti příběhu. Bohužel má ale taky několik vad, pro mě podstatné jsou dvě. Průměrný divák po deseti minutách ví, jak celý fim skončí do detailu a je schopen odhadnout finální role jednotlivých postav v příběhu a navíc asi až moc často více než pohádkově balancuje na hranici komedie a to v podstatě ryzí. Tento fakt může být pro široké spektrum velice diskutabilní, se domnívám. Já říkám: určitě se nechte Stardustem na dvě hodiny zaměstnat. Ideální film pro sledování v páru (pokud nemáte slečnu/chlapce suchara).

Prosíme přetočte (2008)

Velice příjemná záležitost. Hodně mě překvapilo přirozené herectví Mosefa Defa a stárnoucího Dannyho Glovera. Sympatický scénář vůbec neruší tu speciální náladu Be kind rewind. Gondry prostě umí dělat filmy tak trochu jiné, vždy zvláštním způsobem hladí po srdci a duši..

Alf (1986) (seriál)

Máte kočky?

Star Trek: Enterprise - Setkání u Broken Bow (2001) (epizoda)

Slabé tři za celkem slabý pilot (na star trek). Líbí se mi Enterprise NX-01, celkem sympatická posádka (T'Pol:) ), ale seriál mi zatím nabídl mnohem lepší okamžiky než jeho pilot. I když je to celé mnohem méně logické než klasické série z let minulých. Na druhou stranu proč neletěla Janeway do Gamma kvadrantu najít ústí červí díry, kterou střežil Deep Space Nine na druhém konci, asi by to měla blíž.:) 55% pro Enterprise (TV film)_Chyba na mém přijímači. Napoprvé nudná podívaná, nicméně napodruhé jsem to viděl jinak. Nabušený pilot na poměry Star Treku. Tempo jede jak zběsilé a tvůrci z počátečního konceptu ždímají totální maximum. Povedlo se a nastartovalo seriál, který se nemusí bát hrdě nosit přízvisko Star Trek i díky elementům obsaženým v úvodní dvojepizodě (první kontakt s klingony, časová studená válka, rasa Suliban..). 75%

V odborné péči (2008) (seriál)

Mám pocit, že je to výtečná záležitost s blízkými, reálnými postavami. Původní nápad rozhodně bravurní. Na mou maličkost pár dílů velice zapůsobilo a donutilo mě přemýšlet. Vřele doporučuji! Jediná škoda je českého dabingu - to už skutečně nechápu (In treatment, It crowd, Big train.. ) a že je každý díl tak krátký a rychle uteče.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Ritchie výtečnou, komediálně spletitou gangesterkou definoval svůj styl. Scénář šlape na plyn po celou dobu, ale korunuje ho dokonalý závěr, specielně finální záběr. Herci rozhodně nemají chybu a britská angličtina se opravdu výborně poslouchá. Pokusím se sehnat director's cut. Zatím 90%.