Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Napadá mě jediné vysvětlení. Epizoda I je tolik dětská, jelikož v ní sledujeme dětství nejdůležitější postavy sextalogie. Sedělo by to, jelikož Klony jsou hormonálně zamilované a Pomsta správně temně naštvaná. Jinak to Lucase neomlouvá. Děj je zprasený, přeplácaný (v Impériu se toho tolik stalo a je to perfektní film), ale zde množství nefunguje. Navíc v každém třetím záběru se nachází nějaká forma infantilnosti, prvoplánového dementího humoru (a to i dokonce v závěrečné sekvenci!!), však víte. Naštěstí je v důsledku finále opravdu skvělé a již nepostrádá onu atmosféru a patřičné tempo, napětí. Na druhou stranu, mohlo to skončit i hůře, není to propadák, jedná se jednoduše o pomalejší start.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Chtěl bych se jmenovat Han Solo, vypadat jak Harrison Ford před třiceti lety, mít za ženu princeznu Leiu (velká kočenka ve všech dílech), mít za kamaráda potažmo švagra Luka Skywalkera, který by mi občas půjčil svůj světelný meč na hraní a mít svého Millenium Falcona, se kterým bych se proháněl vzdálenou galaxií a to by se dělo kdysi dávno.. E VI má své mouchy, ale ty zahanbí neskutečný závěr. Finální bitka nemá obdoby a celý snímek obsahuje opravdu veliké množství nezapomenutelných scén, krásné hudby, dynamické a teatrální akce a krásné atmosféry. Bombastické zakončení nejlepší trilogie všech dob.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Naprosto neskutečně nadupaný scénář ve skvělém filmu. Kershner má co režírovat a díky onomu scénáři prokresluje v perfektní atmosféře svět SW. Legendární záležitost, která si nezaslouží snad nic jiného než pět hvězdiček. Spolu s novou E III je Impérium prototypem vesmírné dobrodružné fantasy (středně temné a zábavné). Za dvě hodiny se stane hromada věcí a celek nepůsobí ani trochu přeplácaně. K tomu se přidávají kouzelné efekty, oscarový zvuk a nadoscarová hudba! Smekám a konečně naplno docěňuji váhu mého už dříve tolik oblíbeného snímku.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

To mohl bejt takovej nářez!! Naprosto nevyrovnaná záležitost, kterou sráží mýdlově pojatá romantická linka. Jinak všechny souboje, honičky = masakr. Yoda rulezz. Škoda, přeškoda, už tady to mohlo být za pět, ale Lucas nás trošku asi šetřil před trojkou ;).

Sociální síť (2010)

Film, který vás donutí zamyslet se nad tím, zda by nebylo nejlepší vaší stopu na síti vymazat. Je to v podstatě hořká komedie, kdy Fincher odvypráví ne moc komplikovaný scénář, ale já jsem se vůbec nenudil. Škoda jen, že mě The Social Network něčím více nepřekvapil. Režie očekávaně precizní, výkony mladých herců hodně solidní, hudba též nadprůměrná. MOŽNÝ SPOILER: --Jen snad finální píseň v závěrečné scéně mně jako Beatlefilovi nemohla sednout lépe (jedna z mých nejoblíbenějších a navíc se dokonale svou náladou a obsahem hodí přímo sem) a uvedla mě na chvíli do plného filmového prožitku.-- Pak jsem však nutně musel stoupnout zpět na zem a uvědomit si, že Fincher definoval dobu tak, jak spousta vnímavějších lidí si jí už definovala pro sebe dříve a bohužel neservíruje žádnou zásadní myšlenku ani širší polemizování nad tématem. Pouze strojově podá příběh kromě závodu, který na mě působil jako slon v porcelánu. Kdo Social Network neviděl, určitě by měl.

A-Team: Poslední mise (2010)

Megavýplachovej nářez s extrémně sympatickými hrdiny a velkou dávkou humoru a hlášek! Co víc si přát v daných regulích? Jen to, že by vám A-Team neměl uniknout... Dvě vady: 1. Prostě a jednoduše jenom popcorn, 2. Carnahan trhání s kamerou a rychlost střihů přehání. Kdyby byla akce v A-Teamu natočena oldschoolově (IJ, SW, Bourne identity, Casino Royale), jdu na pět*.

Občanský průkaz (2010)

Nespornou a výraznou výhodou tohoto filmu je, že oproti většině českých hořkých komedií neselhává v dramatických momentech. Ba naopak jeho vyhrocené a vážné úseky posouvají děj dál a dávají mu mnohdy nový rozměr, načež humorné výjevy působí zcela nenuceně. Ano, jedná se schématem a námětem o nic nového nepřinášející, další sladkokyselou komedii 'ze života' z propíraného minulého režimu. Jenže proti této skutečnosti bojuje Občanský průkaz svou formou, množstvím dějových kudrlinek, širokým pojetím propletence příběhu, kde jedna rodina má jen o málo větší roli a HLAVNĚ skvělými herci. Ústřední nehercké kvarteto působí vcelku věrohodně, čemuž napomáhají herecké výkony profesionálů, které hlavní čtveřici 'obalují'. Perfektní Geislerová (že by pátý Český lev?), přirozená K. B.-L., netradiční Macháček atd. Trojan nechává snímek plynout a doplňuje ho o příjemnou atmosféru, zvláštní poetiku a nádech nějaké neidentifikovatelné esence, která i ty největší žvanily v kině umlčí hned po pár minutách. A jako bonus poskytuje OP několik hlášek, které čiší potenciálem do budoucna zlidovět. 80-90%. Musim to dat na 5

Starsky & Hutch (2004)

Povedená taškařice. Stiller s Wilsonem sednou do rolí jak ulití a z filmu čiší, že si svoje úlohy zřejmě náležitě užili. A to je dobře. Pro mě je Starsky Hutch prototypem remakeové a hlavně solidní a chytré (rozuměj: ne fekální) komedie. Phillips tohle umí. Scéna: 'Ruská ruleta' - boží. Super styl, herci, holky, muzika. Za 100 min ani kousek nudy, to se dnes jen tak nestává. Chci Starskyho adidasky!! :)

Neodolatelná (1999)

Ultramegakýč. Chvilka u snídaně mi stačila. V podstatě legrace, ale je zbytečné s tím ztrácet čas, když víte, co se bude dít za minutu, dvě, deset, dvacet, na konci a ani infantilní záběry vás nerozesmějí svou podstatou jako spíše debilností.