Ať žijí Beatles (2000) (TV film)

Za mě jako beatleblázna je to jasná stoprocentní záležitost. Jenže zamrzelo mě v podstatě nepoužití beatle hudby v mezipartiích snímku (až na první píseň, kterou Paul slyšel od Johna). Herci perfektní, úžasná fikce - nefikce, kteoru já jako velký fanda a nemilovník rozpadu The Beatles potřebuji. Vivat. 90%

Black Books (2000) (seriál)

Nezaujalo mě to na první pohled narozdíl od Big train či IT Crowd, zřejmě si Graham Linehan vybral slabší tvůrčí období. Nicméně klasický britský sitcom stále své kvality má, ale rozhodně k těmto přednostem není adekvátní zdejší hodnocení._ Tak jsem dal Black Books ještě jednu šanci na přátelské doporučení a musím si nasypat opět popel na hlavu. Po pěti dílech ihned zvedám o hvězdičku na 4* s náběhem na 5*. Schovávám si rezervu, až dojedu všechny díly. No, je to prostě pecka. Kdo rád ten specifický typ humoru, vyskytujíci se v Británii, musí Black Books vidět!

Cesta vzhůru (2000) (seriál)

Zajímavý seriál o mladých pro mladé, kde se neřeší jen povrchní problémy, jako u jiných bratříčků a sem tam se v něm celkem slušně tlačí na pilu. Solidní zábava a já říkám: proč ne?

Černočerná tma (2000)

Rozhodně velice potěšující béčko. Skvělá atmosféra, rádoby nápad, pojetí, herci. Skutečně jsem se jednak v kině a pak i podruhé někde v televizi výtečně bavil. Tenhle filmeček vám všem mohu jen vřele doporučit.

Dokoláč (2000) (seriál)

Mám pocit, že to mělo celkem potenciál stát se kultovní věcí. Bohužel. Místy geniální fóry střídala občasná plytkost, i když povětšinu jsem se královsky bavil a též nelze Jaroslavu Duškovi upřít mimořádné komediálně-psychedelické nadání. Bylo to opravdu psychopeklo a takový styl humoru můžu, ale zdálo se to trochu nedotažené... Po trpaslíkovi to býval solidní dojezd.. Je to mezi čtyřmi a třemi, takových hezkých 70 %. A nejmenuje se to náhodou Dokoláč?

Frekvence (2000)

Následují lehké spoilery. Perfektní thriller skoro až do konce, který o dvě hvězdičky sráží dva brutální zářezy. Prvním a hlavním je závěr, z něhož se mi zalepilo všechno na ksichtě, jak byl sladký a pěstí na oko. Druhým je poučka pro příští generace ze závěru plynoucí: 'Hraj si s časem, jak uznáš za vhodné, jde to snadno. Nevytvoříš alternativní realitu (možná) a všechno skvěle dopadne.'

Gladiátor (2000)

Napoprvé velmi zajímavý zážitek, ale tak nějak to nebylo úplně ono. Jenže při dalších zhlédnutích začal u mě Gladiátor těžce ztrácet. Došel jsem k tomu, že je to samozřejmě velký hit, zaměřený na kasovní úspěch, což se mu dozajista podařilo, ale že by všechny prachy přiběhly na úkor scénáře, obsahu? Řemeslně je chyb pouze jako šafránu. Forma pevná, s jasným cílem. Jenže ten obsah, ach ich ouvej. Prázdnota. Russellovi to sedlo, muzika skvělá, avšak když má film sice hezkou, přísnou formu, ale nemá co říci, spíše moc toho ani neřekne, či neříká, tak to je špatenka. Byl jsem unesen krásnými scenériemi, akčními sekvencemi (docela zajímavě nastavená brutalita). Je pravda že třebas u takového Vetřelce též převládá forma nad obsahem (jako asi u většiny Scottových počinů), ale Vetřelec je Vetřelec. Této hezké slupky s uvnitř mírně přiblblou dužinou je mi docela i líto. Parádní dojemný závěr, ale zase prvoplánově poštvaný na divákovo slzy, aby si taky ke konci poplakal, jak se u blockbusteru sluší a patří. Cítím rozporuplné dojmy. Na jedné straně parádní ztvárnění, obrovský potenciál, na druhé určitá prázdnota a přihlouplost. Prostě okolo ***

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Odečetl jsem od toho zbombení a vyšly mi slabší tři hvězdičky. Gagy některé skutečně peprné a navíc velmi vtipné, některé jsou pak už za čarou. Nicméně super nápad a Carrey je ďábel, umí ze sebe udělat kreténa (a vtipně) a i zahrát perfektně charakter, smekám.

Memento (2000)

Značně podhodnocené jest Memento na čsfd. Ztotožňuji se spíše s imdb, kde se tento nehorázně vynikající snímek nachází v současné době v top 30. Viděl jsem jej cca před týdnem a už se pravděpodobně pomalu a jistě zařazuje mezi mé osobní nejoblíbenější snímky. Chrisopher Nolan přímo definuje jeho schopnost mít větší ambice než nesolit a nemastit Batmana. Zde se mu však volba náročnosti vyplácí. Perfektní námět zpracoval výtečný netradiční scénář. Skvělé herecké výkony, zvuk, střih, režie, dechberoucí rozuzlení. To vše nabízí Memento. Kloubouk dolů._edit2014_Komentář psán po první projekci Batman Begins (TDK a TDKR od té doby neviděny).

Mise na Mars (2000)

Sci_fi s klasickou seriózní atmosférou a příběhem (inspirovaným Clarkem) - prostě s atributy, které mám na tomto žánru tak rád. Bohužel zamrzí místy větší odměřenost a sterilnost, což však kompenzuje skrytá, celkem silná, myšlenka. Nejvíc mě potěšil asi Don Cheadle z hereckého obsazení.. a ještě můj dodatek: na tenhle film (odnož žánru) musíte mít náturu a k tomu ještě náladu - to neznamená že to považuji za nějaké ultrahluboké a náročné dílo. 70%