Zardoz (1974)

Hvězdička za Conneryho a spoře oděná děvčata.

Spáč (1973)

Orgasmátor je opravdu vypečená věcička.:) Ta mě opravdu dostala. Obří ovoce se moc povedlo též. Kdo dokáže vytvořit takhle trefnou a k tomu komickou vizi budoucnosti s působností do politických a kulturních sfér, aniž by to vypadalo opravdu křečovitě? Pobavil jsem se velice, i když Allen místy ztrácí dech. Bohužel se potenciál této komedie zcela nevyužil. Pravděpodobně v první půlce lepší dílo než ve druhé, aspoň mi to tak přišlo, ke konci jsem totiž trochu ztrácel trpělivost. Ale pořád jsem Woodymu nakloněn. Čili třičtvrtě plynu, což znamená 75%.

Žít a nechat zemřít (1973)

Nevím, kdo tenkrát dostal Oscara za píseň, ale Live and Let Die od McCartneyho je takovej nadčasovej nářez, kterej se jen tak nevidí. Asi vůbec nejlepší bondovská píseň - rozuměj nejhodnotnější._První bondovka pro Moora je jeho fyzicky nejzdařilejší, protože už tady mu bylo 46 let. Od té doby jenom stárnul. Naštěstí jeho nejdrsnější jízda přišla jako první. Velká smůla, že hned po ní nedošlo na jeho nejmasitější čísla. For Your Eyes Only a A View to A Kill totiž značně krvácejí díky jeho stáří.

Diamanty jsou věčné (1971)

Opět výtečná muzika! Píseň, na které se už tolik dnešních 'tvůrců' populární hudby přiživilo. A Sean už má šedivějící kotlety:) Ale stále je 100x víc ve formě než kdy Roger Moore byl vůbec v roli Bonda.

Francouzská spojka (1971)

Neuvěřitelně poučný film. Ve Francouzské spojce se nachází hned několik návodů, namátkou: 'Jak s procentuelní přesností určit čistotu zboží', 'Jak dohonit vlak, co nikde nestaví', 'Jak rozebrat automobil na prvosoučinitele'... To je samozřejmě legrace. Francouzská spojka se řadí k těm snímkům, které vám poskytnou úžasnou exkurzi do dob, kdy se dělala poctivá filmařina a definuje, že výtečná atmosféra lze vykreslit kolikrát mnohem lépe bez jakékoliv digitální a moderní pomoci. Jedna z prvních first person vychytávek (nejen automobil)!

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Nabušená česká černá komedie, kde hned první scéna je brutální. Někdy uprostřed mi při poslední projekci přišla část jako hluché místo, jenže vše vyvažuje nade všechny exceletní Iva Janžurová, kterou však zbytek pole hereckého doplněju nevídaně. Darmo mluvit a psát, takovou komedii už dnes žádných z českých filmařů nedá dohromady. Skvělý scénář, herecké výkony, sci-fi nádech, situace vyhnané na kraj absurdnosti. 90%

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Dokonalé. Čas od času mě nějaký snímek prostě totálně dostane a já nejsem pomalu ani schopen zjistit proč. Úchvatné záběry v perfektních scénách v krásném filmu. Co víc si přát.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Souhlasím s herrbiererem. Přidávám však ještě svou trošku do mlýna. Je to prostě geniální záližotost, geniálně vymyšlené, geniálně zahrané. Předběhli dobu o pár pěkných let. U těch, co dávají průměrnější hodnocení, je mi to naprosto jasné. Zcela nechápou, oč vlastně běží a nechtějí vypadat úplně hloupě ve zbytku společnosti.:) Ne, pardon, ale dávat třeba tři hvězdy mi přijde divné. Jak říká herrbierer, tohle buď milujete, nebo nechápete, a tudíž nenávidíte. Já to miluji! It's..!

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Lazenby mě osobně vůbec nezklamal, rozhodně bych ho viděl raději než Moora v pozdějších bondovkách, kde evidentně Roger nestíhal. Mám tuhle bondovku moc rád, díky výtečnému příběhu, Flemingovskému závěru (viz třeba Casino Royale) a určitě záporákovi v podání Tellyho Savalase. Zde zima dodala bondovce nápaditý nádech, narozdíl od nové přesycené Dnes neumírej. Hodně mi cukala ruka, jenže tenhle kousek je stále o dost lepší než moorevské sci-fi komedie. Opět mám k tomuto filmu speciální vztah i přes všechny jeho drobné chyby. S fámozním závěrem ve výsledku perfektní.

Zajati vesmírem (1969)

Za autentičnost dávám lepší tři. Abych měl ještě lepší zážitek, chybělo mi častější využití solidního zvukového a hudebního podkresu (když už byl) a taky větší spád. Dějově je to skutečně hodně rozplizlé a pomalé na 134 minut. Nicméně se jedná o klasickou 'scifárnu - nescifárnu', neboť fantasy prvek je zde nulový, čili jenom věda. A to je u mě vždycky palec nahoru. PS: Perfektně zahrané!