Sex ve městě (1998) (seriál)

Je hodně hodně smutné, že to, co je ve většině když už to tak musím říct- civilizovanějších zemích bráno jako seriál o silných ženách, je tady označováno za seriál feministický. Pánové tady asi úplně netuší, co obnáší ten opravdu pravý feminismus. Promiňte, ale to, že žena žije tak jak chce, to aspoň mně přijde absolutně přirozené

Klub rváčů (1999)

Výborný výborný! Knihu mám sice radši, ale i tak dávám 5, protože ten film si to prostě zaslouží. V lednu 08 má na Sundance premiéru další převedení Chuckovy knížky- tentokrát Choke. Už se těšim a zároveň bojim jak blázen, tak uvidíme.. Dodatek z dubna 08- viděla jsem divadelní zpracování a můžu vřele doporučit- celou dobu jsem to sledovala s čelistí u země. Perfektní scéna, perfekní a typově přesní herci, perfektní rvačky, nádhera.

Králové ro(c)ku (2006)

-Dudes, you're awesome!- Pro mě naprosto srdeční záležitost. Hudba je tu dokonalá, camea parádní a celkově je to prostě jízda. Jízda k jednomu z nejlepších finále, jaký sem za poslední dobu viděla. Jacka Blacka jsem do teď ani moc nemusela, ale po tomhle filmu jsem odhodlaná zajet si pro něj do Ameriky a dovézt si ho domů.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Seriál, který mám spojený s rodinnými výlety do Vítkovic, kdy jsme se všichny děti z chaty sesedly v hlavní místnosti u krbu (velmi obehraná romantika, vim, ale opravdu to tak bylo:), oči jsme napevno přilepily k obrazovce a občas jsme zapoměly na pravidelný nádech-výdech. Krásná nostalgie... Proto jsem se opravdu hodně bála dívat se na nové reprízy. Ale dodala jsem si odvahu, rozhodla se riskovat kus krásně idealizovaného dětství a... díky bohu, tou příjemnou nostalgií se můžu těšit stále. (A ještě dodatek k těm Vítkovicím- myslim ty v Krkonoších, chatu u vysokejch pecí jsme fakt neměli:)

Memento (2000)

Proč já blb viděla nejdřív konec! Jak jsem se mohla připravit o něco takovýho!!! Ale i přesto za 5* a nezbývá mi než závidět vám všem šťastným, co to viděli všechno ve správnym pořadí. Tedy od opravdovýho konce na začátku a ne od začátku na konci. Ehm.

Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965)

Zábavné, vizuálně lahodné a zvládla jsem to i bez českých titulků:) Pár dialogů mi sice uniklo, ale aspoň se můžu těšit, že až se na to podivám znova, budu tam mít nová překvapení. A taky mi to pomohlo vyřešit problém s hledáním kostýmu na karneval. Varla forever!

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Páni,to je divnej pocit dávat 4* seriálu z novy:) No uvidíme jak se to bude vyvíjet, třeba ještě budu hodnocení měnit. Zatim ale příjemné překvapení s pasujícími herci. Nesnaží se to o Ameriku, ale dobře (a to i vizuálně) využívají české reálie. Největší radost mi ale udělal Marek Taclík- do kriminálního seriálu se mi zdál absolutně šílenou volbou a z ukázek jsem čekala, že mě bude neskutečně vytáčet. A nakonec je z něj, podle mého, nejlepší postava. Jen tak dál!

Princezna ze mlejna (1994)

Jak já žrala tu písničku "Vím jedno oudolí, vím já pěknej mlejn..." Tehdy jsem ještě byla přesvědčená, že až vyrostu budu žít na vesnici a bude to pohádka. Teď hledám stále větší a rušnější města a na vesnici by mě nikdy nikdo nedostal ani heverem. Ale z nostalgie za 4*

Prosíme přetočte (2008)

Krása. Tohle mě fakt bavilo. Škoda jen, že titulky, který jsem měla, dělal někdo s téměř nulovou filmovou gramotností a film Lion King překládal jako Král lvů, místo Krotitelů duchů jsme měli Lovce duchů a zbytek raděj nepřekládal vůbec. Ale fakt mě tenhle film potěšil.