• Thriller

Dobrý synek (1993)

Tak horor to podle mě není. Film je velmi primitivně a povrchně zaměřen jen na tři, možná čtyři postavy ze sedmi a to ještě bez nějakého hlubšího poznání. Podle mne je tento snímek jen jakýmsi pokusem o stržení diváka a to pouze závěrem, neboť není díky neznalosti dřívějších osudů se s postavami seznámit, potažmo vcítit se do nich. Film mě nijak citově neoslovil, chyběly mi detaily, takže jsem byla odosobněna. Závěrečná scéna mi připomněla Sofiinu volbu a šokující by pro mne bylo, kdyby se "matka" rozhodla jinak. Tento závěr měl být asi dojemným, ale na mne působil moc Americky, tj. Pravda zvítězí. Chtěla jsem dát hvězdy tři, ale nelíbila se mi ani hudba, podle mne moc sentimentální, melancholická, takže u mne za dvě.

V temnotě (2008)

Ale jo, kouknout se na to dalo, ale dvakrát to vidět nepotřebuji. Žádné mega násilí, žádné vyhřezlé vnitřnosti. Sice se dá pochybovat o super schopnostech malé holky i o pohybování se v lese plném pastí, ale již jsem si zvykla na to, že jsou ve filmech těžko uvěřitelné situace. Vzhledem k tomu, že v popisu je cosi o rostoucích zubech, čekala jsem, že budou mít souvislost s dějem respektive s pointou. Neměly. Ten akční závěr mne zklamal, až jsem se otráveně pousmála, skoro jako z produkce amíků. Něco mezi dvěma a třemi hvězdami.

Devátá brána (1999)

Zprvu jsem se radovala, že to bude něco ve stylu šifry mistra Leonarda. Bohužel jsem již v první půli usnula. Napodruhé jsem už viděla film celý, ale nijak a ničím mě neoslnil. Kdybych ho neviděla, o nic bych nepřišla.

Tajemná řeka (2003)

No tak nevím, vybrala jsem si tento film z kategorie mysteriózní, ale nic mysteriózního jsem v něm nenašla. Obyčejná detektivka s trapným finále. Jinak nuda a pokus o hraní na city. Takovýchto filmů je habakuk, takže se domnívám, že jeho vysoké hodnocení je díky věhlasnosti Clinta Eastwooda, Seana Penna a Kevina Bacona. Ani hudba se mi nelíbila, i když asi měla být podmanivá. Děj a ani hlavní postavy mě neoslovily. Přišlo mi to moc podbízivé, avšak bez efektu. Chybělo tomu mnoho, žádné z postav jsem nefandila, žádná se mi ničím nedostala pod kůži, žádné mi nebylo ani na chvíli líto. Rozhodně nic podobného již vidět nepotřebuji. Jedna hvězda za to, že jsem to nevypnula a dokoukala to.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Pro mne to je vynikající seriál. Doufám, že se dočkám i natočení pokračování.

Bytost (1982)

Velice slušná podívaná, skvělé herecké výkony. I když je zfilmovaná situace poněkud přehnaná, existují takové bytosti.

Would You Rather (2012)

Příjemné psycho, jen mne prakticky ničím nepřekvapilo.

Šok (1977)

Na tu dobu celkem vydařený film, avšak i v té době byly vyprodukovány mnohem lepší horůrky. Za jedno shlédnutí film stojí, ale znovu bych si ho nepustila. Tři hvězdy za toho kluka, který svou roli zahrál perfektně.

REC (2007)

Dlouho jsem kolem tohoto filmu chodila, pořád jsem ho tak nějak odkládala s pocitem, že mě neuspokojí, až jsem si ho konečně pustila... No a neuspokojil mě ani trochu. Napětí jsem nevnímala, postavy si už ani nevybavuji a pointa šla taky kus ode mne. Možná je to tím, že zombíky nemusím, neboť nemají pro mne logiku ani žádnou sílu, co se strachu týče, takže v nich hledám nelogičnost a přijdou mi trapní. Navíc to asi ani zombíci nejsou. Na pokračování asi nekouknu, mám pocit, že by to byla pro mne ztráta času. Jeden klad ten film má, a tím je délka filmu, takže zkouknout se to dá.

Sinister (2012)

Na tento film se dá dívat a místy i nahání strach.Původní záměr byl dobrý, avšak dětští zombíci dost nevěrohodní, až směšní. Zvukové efekty při lekačkách nejsou mým šálkem kávy. Naopak, zlověstné ticho je větší nervák. Ellisonovy děti mi byly nesympatické, i jeho žena. Když film vezmu jako celek, je to mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.