Legenda o slavném návratu (2000)

Nemůžu si pomoci, ale tohle ne. Ani tři dobří herci mi nemůžou zabránit, abych neviděl, že v tomhle filmu je nastavěno klišé, na klišé a kýč na kýč. když k tomu připočtu předvídatelnost někde okolo 95%, sentiment na 99% ( chyběl jen mámin jablečný koláč, stydnoucí na okně ), nejodpornějšího dětského hrdinu za poslední léta ( ano viděl jsem "my z konce světa", ale to už je let víc ) a zbytečný vypravěčův hlas, který vám vždy neomylně ohlásí to, co každý viděl, nebo si domyslel. Jsou tři hvězdy vlastně vyznamenání, které přičítám právě těm třem hercům + mám rád sportovní filmy s podobnou šablonou příběhu + měl jsem neskutečnou chuť jít si zahrát golf ( ve skutečnosti jsem ho nikdy nehrál )

Romeo a Julie (1996)

skvěle vybraná hudba do soundracku.

Hanebný pancharti (2009)

to je pořád samej tarantino, proč tu nikde nečtu třeba o zednících? já to napravím - takže sehnat dneska solidního zedníka je docela problém ( vím to právě jsem rekonstruoval barák ), když se vám to povede a ještě máte tu kliku, že jste schopný ho zaplatit, tak už jen rozdáváte pokyny a sem tam koukáte, jak jsou plněný.... při tom koukání zjišťujete, jak je ta práce oku lahodící, pozitivní, intuitivní, příjemná, uspokojující a říkáte si, přesně takhle bych to dělal, vždyť je to úplně jednoduchý, proč to nedělám taky.... kde sem to přestal, jo tarantino přesně takhle bych to dělal..... dneska jsem dal výpověď, v obchoďáku mají nějakou akci - režisérský balíček za 999,- ( režisérské pumpky, megafon, židličku ) jdu do toho.... PS Christoph Waltz je ten nejlepší fašoun co jsem kdy viděl.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

je to spíš na 3*, ale já, jako potencionální parkurista ( až budu mít víc času, míň kilo a lenosti, tak se do toho určitě pustím ) nemůžu jinak. spousta akce, dynamický soundtrack, hloupočký děj (pozor ještě hloupější než v jedničce ), pivko, něco na zub a gauč - co chtít víc?

District 9 (2009)

Největší a nejpříjemnější překvapení roku. Scifi, kde režisér nemusí panáčkovat studiu a producentům a má nápady a ví jak je prodat. Všichni Bayovci koukněte se jak vypadá akční scifi nářez bez bambilónů dolarů a trapnejch plků. Možná to není na poctivejch pět * , ale na těch mejch 5* to bohatě stačí.

Hancock (2008)

příjemné ukrácení líného pejskařského odpoledne

Sudá a lichá (1978)

nesdílím názor, že to je jeden z jejich nej filmů. kam se hrabe na jejich westerny...

Pozemšťan (2007)

skvělý nápad, dobré provedení. prachy nejsou potřeba, stačí chytrá hlava a chuť něco udělat.

Výměna (2008)

Tak tentokrát tak trochu proti proudu. Není to tak dlouho co jsem tu do nebes vychvaloval "dědka" za gran torino, nicméně jeho druhý loňský počin na mě nijak zvlášť nezapůsobil. Přes silný námět se mě většina scén nijak zvlášť nedotkla, buď pro to, že jsem jim nevěřil, nebo jsem měl naopak dojem, že je na mě tlačeno až přiliš.