• Thriller

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Není to žádný extra zázrak ,ale hodnotím jen českou práci.Která je u mě na bodu mrazu. Ale tady mě upoutala i práce herců.Téma obchodu s bílým masem a vlastně scénář ukázal na možné praktiky zločinců.Rychlý prachy. Herečka v roli dcery Oseckých byla úchvatná.Uvěřitelná.Nevím proč to rozmělnili do dvou částí když stopáž vystačila na celovečerní film.Za týden ani nebudeme vědět o čem první díl byl.Málo svižná práce režie.Protože, ač jsem vysoce hodnotila, přední příčka hitparády to zas nebyla. Ale lepší počin v rybníčku české cinema.Kde se toho úžasného zas tak moc  vylovit nedá.

Mlýn a kříž (2011)

Specifický film, který spíš osloví milovníky výtvarného umění.Film, kde pomalu každý záběr působil jako výjev z obrazu.Muselo být velmi náročné film natočit.Spousta dobových kostýmů.Kde i koně museli stát skoro nehybně. Herec Hauer odvedl, klasicky pro něj,velice profesionální práci....a proto,tak jako pavouk, skládám svůj obraz a doufám,že upoutá zrak toho,jenž se na něj dívá.....Brueghel.

Ať žije Itálie (2012)

Já jsem se pobavila. Taškařice o třech dospělých dětech otce, který se jim po úrazu vymkl z rukou a stala se  z něj neřízená střela.Někdo dole připoměl Placida, kterého jsem kdysi sledovala v Chobotnici - nebo jak se seriál jmenoval.Jsou zde i herci, kteří perlili později v Profesorech....A nikdo nemá tak zmáknutou mimiku obličeje jako Italové.

Slečna Marplová - Nemesis (2009) (epizoda)

klasická minimalistická krimi. Kvituji s povděkem, že  v těchto detektivkách obdrží role i velmi známí herci a zprostí se jich velmi profesionálně.Jinak obzvlášť kvalitní dabing.Vynikající režie každé epizody.A absence filtrů na kameře.Nákladné kostýmy do každého detailu zpracované.

C.k. dezertéři (1986)

Pobavilo, ale nemohla jsem se zbavit pocitu ,že na Švejka to nemá.Nemohla jsem se oprostit od srovnání. Natočit to takhle byl záměr?

Runner (2022)

Podle mě to chtělo dějovou linku víc rozvinout.Nic neříkajících záběrů tam byla tak jedna třetina natočeného.Jinak motiv o životě opuštěné dívky, která najednou zůstala na světě sama (možná že tak bylo líp, než s nemocným otcem).

Utama (2022)

Snímek přibližuje život v extrémních podmínkách.Indiánské kmeny tak žijí po staletí, takže zde asi platí :starý strom se nesnaž přesadit.

Mám elektrické sny (2022)

Chápala jsem o co jde,ale byla jsem zhnusená.Věčně počůraná kočka i sestra Evy ,která očichává sestru,kočku a i sama sebe .všude neskutečný bordel a pomatený fotr a ve finále je i máma nějak chycená. ..běžte s tím do háje.