• Thriller

Mezi mužem a ženou (2005)

absolutně nezáživný počin který je korunovaný nesmyslem kdy jdou na obrazovce paralelně dva záběry z jiných kamer.Velice rušivý element který se ,díky bohu,neujal.Skončilo to v koši.

Cesta (2007)

zajímavý scénář nečekaný závěr až brutální a klidně přijmu že to tak chodí i v reálu.Jen mi běhá mráz po těle při pomyšlení, kam asi mizí pohřešované  děti.....Snímek mi připoměl jiný film s podobným tématem kdy se pár vydal na dovolenou a on se už nevrátil.A není náhodou Megan klon Givaty?

Iveta (2022) (seriál)

Tuhle ženskou s nádherným hlasem semlel cíleně bulvár.Měsíce všem vydělávala  a vydělává zas??Na to aby vše ustála byla velice křehká.A tak i zůstane v mé paměti.Nemůžu jinak.Do posledního písmena musím souhlasit se sofiapetra z 8.6.2022.

Překladatelé (2019)

tyhle intelektuální okecávačky nejsou moje parketa

Temný les (2020) (seriál)

utahaná nuda,Kdy jsem za týden zapoměla o co v předešlé epizodě šlo.Zápletka není špatná ,ale scénář měl být víc akční

Matula - Der Schatten des Berges (2018) (TV film)

nikde nic nebylo tak jsem zapátrala u Němců.A sic v němčině ale natočeno tak,že by i hluchý pochopil o co jde.Pachltní developeři,zkorumpovaní policajti a samo se k tomu nachomejtne Matula....

Nur Gott kann mich richten (2017)

klidně bych dala víc kdyby bylo možno!Gangsterka po evropsku .Nezvykle kvalitní scénář.Elegantně nechal uzavřít kruh.Kdy jakoby had pozřel vlastní ocas.Náramně jsem si to užila.!Kvalitní dabing.Samo že slovenský.A herec Blaibtreu ukázal, že má velký potenciál

Gepard (1963)

Film jsem viděla hned jak tehdy přišel do kin a ano dostávali jsme možnost k vidění i takové lahůdky.Navždy se mi vepsal do paměti  když jsem ho viděla po delší době opět už na něj usedla patina času ale má své stálé místo v historii kinematografie

Černá kniha (2006)

tak to bylo něco .Epizoda z války o osudu Židů.Precizní režie a kvalitní scénář.Výkony herců.Kamera tomu dosti ubrala.Kdy kameraman neměl asi moc zkušeností se snímáním v interiérech.Navždy mi v paměti zůstal film Gepard s Cardinalovou.Kdy se natáčely záběry z plesů a exteriérů.Později ještě v ruských historických filmech  .Tam je laťka nastavena hodně vysoko!

Le Voyageur - La Permission de minuit (2019) (epizoda)

klasická francouzská detektivka.Jednoduchý styl,žádná divočina žádné policejní lítačky.Tak to v poslední době vyhledávám.Natočeno hodně po evropsku