• Thriller

Králičí nora (2010)

Téma jistě víc než závažné.Ale spíš jsem postrádala návod jak se s tím reálně popasovat.Čím dřív tím lípA z vlastní zkušenosti vím vím,že člověk si to musí srovnat sám v sobě.Do hlavy mi nikdo nevidí a ani já jiným.Ze své letité zkušenosti vím,že tohle téma je staré jako lidstvo samo a vždy se s tím lidé museli srovnat.Nová doba přinesla terapie,chemikálie a výsledek je dosti nejasný.Život je nezvrtně ztracen a je třeba si nechat krásné vzpomínky a zbytek upozadit do labyrintu mysli.jinak to může mít nezvratné poškození psychiky přeživších.Musí se jít zkrátka dál.A platí ,že náš smutek a bolest půjdou tam,kam je sami pustíme.Proto hodnotím tak nízko protože tohle příběh nenabízel.I přesto,že mám ráda Kidman a její umění.Je nedostižitelná!Ve všech rolích je o koňskou délku ve cíli před ostatními herci

Místo činu - Berlín: My-vy-oni (2016) (epizoda)

takhle to v reálu dopadne když byla škoda každé rány která padla vedle.Dobrý scénář ale notně kulhala režie a klasicky příšerný český dabing.Dávám pět ale to proto,že jinde nic nebylo co by mě zaujalo v záplavě amíckých srágor.Tak to zkrátka mám.Tohle bylo natočeno po "evropsku" a to já můžu.Němci klasicky krimi umí ale tady to drhlo.Ale zase si v Berlíně  nehráli být světoví.To musím uznat.

Stíny smrti: Tajemství Bois Galant (2019)

neslaná ,nemastná Mortensen a Sitruk jako gumák...Slabý scénář..Nebavilo.Psáno 24.3.2022. tři hvězdy...po druhém shlédnutí včera 24.11.2022 dávám plných pět.Za to,že mě to odpoutalo na 90 minut od toho politického marastu v reálném životě.A těším se na tu novou natočenou dvojku.Doufám že se filmaři drželi francouzské klasiky.Tím myslím obsazení rodilými Francouzi.A v tomto dílu se ani neuchýlili k záběrům okolí ve kterém se děj odehrává.Mě to osobně nevadilo, Francie je z výšky nádherná.V této sérii jsem z Francie viděla víc než bych viděla jako obyčejný turista :-)

Primární cíl (2018)

za mě naprostá katastrofa.Výběr herců,režie a též scénář.Zazdil to český uhuhlaný dabing -  klasicky se ztrácející v doprovodné hudbě a v hluku.Docela jsem se těšila protože Britové krimi umí ale tohle spadlo do USA klišé!Za tím si stojím.Scény s "kouřením"mohli minimalizovat anebo vůbec netočit.Praštěná dcera  a kapří pohled fotra.....

Stíny smrti: Vražda v Biot (2021) (TV film)

hodnotím to jako dobré béčko ,ale zjišťuji že všeho moc škodí.Dosť bolo Vraždy v....Buď už jsem přesycená ,protože jsem si nic nenechala ujít -anebo to přestalo bavit tvůrce a sledují jen komerční stránku.

Extrémní rychlost (2017)

děj o ničem.Herci za nula bodů.Tak jen zaujaly ty bugattky.Neskutečná slátanina.A syn je stejně neslaný nemastný jako otec.

Stíny smrti - Vraždy na Pointe du Raz (2020) (epizoda)

děj už je nalinkovaný a podle toho jede scénář.Klasika Vražd v...Nepřekvapí a ani nijak zvlášť nenadchne.Ale na druhou stranu sehnat do takového množství filmů neustále jiné herce je unikum.To  nejsou klasické seriály.Ve kterých stejní vyšetřovatelé pracují s novými případy.Tady se mnohdy asi režiséři dost nadřou.

Stíny smrti: Vražda bez chuti (2020) (TV film)

jednoduchý scénář tak,že jednodušší už být nemohl.Líně plynoucí děj.Mě se povedlo běasi upeostřed tvrdě usnout na dvacet minut a když jsem se probrala nevěděla jsem kdo byla mrtvola.Vše se výrazně odehrávalo kolem autistického syna  Maddy.Ale dámy uznejme ,že černoch,soused přes ulici měl velmi sexy prdelku :-).Dobrý slovenský dabing - to se zas musí jednou přiznat!

To musí být nebe (2019)

mám z filmu dobrý pocit.Minimum keců.Už mě fakt iritují předimenzované filmy kde se jen kecá a kecá a ječí a jásá.třeba nad šatečkama ....

Bídníci (2019)

dlouho jsem neviděla tak drsně natočený příběh z míst které ovládají dětské gangy.Hnus