• Thriller

Den před krizí (2011)

další z výčtu filmů z finančního světa- jak odrbávat a být odrbán.Irons toho hajzla ztvárnil perfektně.Spacey byl tradičně vynikající.Obočí Quintovi namalovali sazemi????Škoda že víc prostoru nedostali Mooreová a Tucci

Zlo mezi námi (2003)

Famózně natočený film o tom jak krutí dokáží být mladí k sobě v zájmu ambicí...a "slepých" učitelů kteří chtějí mít klid a hlavně nedráždit sponzory.Výkon Andrease Wilsona byl obdivuhodný nedá se to upřít ani jeho filmovému příteli Pierrovi.Ve filmu zaznělo spousta moudra.Vynikající kamera,dobrý scénář a režie a kupodivu i dabing

Komando špionů (1970)

v roce 1970 se natáčelo s tím,na co se dalo sáhnout takže bez digitalizace a triků z toho vyšlo tohle lehce slabé dílko ale musí se vzít v potaz dobrá kamera i když v té době se kladl důraz na detail obličeje a tak herci museli zahrát emoce opravdu opravdově.

Ned Kelly (2003)

ničím nezaujme jedině tak spoustou rvaček a krve což upozadí jaký vůbec byl záměr natočit snímek

Krycí jméno: Vlk (2004)

i když po smrti diktátora nastoupil král Juan Carlos a režim se zklidnil je i po desetiletích Vlk i v době natočení filmu stále v hledáčku ETA

Nocturama (2016)

Tím "hemžením" na začátku mi připoměli film Podfukáři,prakticky si zde mohl najít každý co chtěl.svérázné záběry zastřelení starého muže a pohled na něj jak padá k zemi z úhlu těch kde zrovna kdo byl.vypadalo to jako by byl zastřelen několikrát...film vygradoval do nervydrásajícího konce a záběry na poházené mrtvé evokují myšlenku:měli to zapotřebí?Nic se nezměnilo

O patro níž (2015)

hlavní protagonista byl echt dement.Násilnický soused vniknuvší mu do soukromí a on to TRPÍ až tak že sice trpí jak zvíře ale pohodlí,hloupost nebo neochota vybočit ze zažitého způsobu života který by mu narušil kontakt s policií??A film měl začít tím,čím skončil.Nakládačkou tomu magorovi! Velký prostor byl daný scénám na inspektorátu které byly nějak nepochopitelné čím děj obohacují.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Absolutní šok! Tři prolínající se příběhy.Láska otcovská,bratrská,milenecká...Syrové, místy až odpudivé záběry.Životy lidí kteří spadli, ať vlastní vinou či ne ,až na dno...Až překonáte pocit odporu a dodíváte se (já tedy až napodruhé) uvědomíte si co scénář chtěl sdělit: jak moc je silná řeč peněz.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

nelíbilo a myslím, že filmu uškodila masivní PR akce před uvedením do kin.Už se stává nešvarem že není na divákovi aby si udělal vlastní úsudek ale natlačí se mu do hlavy co uvidí a jak reagovat: třeba hýkat s davem nadšením. Takhle to má sloužit pouze k tomu aby se z diváků vytřáslo co nejvíc financí.Už to není o umění ale o penězích .Bohužel.Jednoduchý scénář který staví na vraždě dcery a nečinnosti policie kdy matka vezme vše do vlastních rukou a s tím se pracuje.....U herců jsem měla pocit jakože to mají :kurva do čeho mě nutíte???Kdo jste si zapnul titulky víte že mluva se vedla v tomto duchu.

Avalon (2012)

nějak se mi nedařilo,těžko stravitelný film ze kterého máte pocit jako byste žvýkali sousto a ne a ne ho spolknout.Slabý scénář.Ale na druhou stranu- v sebeobraně použít kosu, to chce hlavu.