• Thriller

Без багаж (2006) (seriál)

Překvapilo mě, že to bylo natočeno v roce 2006.Velice zajímavé informace.To už dnes natočí málokdo.Protože, když chcete klást otázky a dostávat fundované odpovědi ,musíte tu historii,problematiku a pod znát a mít nastudovanou.Například nedávno z Mexika z polí kde se uchovávají druhy kaktusů kterým hrozí zánik.Anebo je přibližují lidem aby jim o nich sdělili zajímavosti které jinak nepostřehnete.To dnes už umí málokdo.Vidíme jen spoustu keců  a pomalu žádné záběry a když tak zpracované digitálně.Jako včera někde -  losos skáče proti proudu a evidentně byl přimalován digitálně.

Roky a roky (2019) (seriál)

Dnes jsem se na beton ujistila,že politiku umějí nejlépe dělat herci a komici,ne tím,že by jí rozuměli ale umějí ji před občany zahrát.Zde tady v tom případku Emma Thompson.Mimika ,gesta vše za jedna!! Můj oblíbenec Tovey byl opět famozní.A vlastně všichni herci si se svými rolemi sekundovali na Oscara.I ti, kteří se museli popasovat s tím, že jim scénář přidělil určitý stupeň pošahanosti.Bezva hlášky.Překlad se zapotil aby vše sedlo.Extra famozní dabing.Kvituji ,že dali dvě epizody najednou a nerozsekali to na molekuly ,aby to natáhli do aleluja.

Horké letní noci (2017)

nevím jestli jsem zmlsaná, ale čuju ,že Britové by se s tímhle tématem ,o zjančených mládežníkách ,popasovali líp.Tady stálo všechno na prd......

Žít (2022)

Nijak mě film nenadchl.Pomalý děj,který spěje hlemýždím krokem k rozuzlení: v jádru jde o špatné rodinné vztahy.

Požehnání (2021) odpad!

Vadil mi, a to silně,chaos.V poslední době se vyhledávají životy umělců, u kterých filmaři dohledali homosexualitu.Je to kvůli přitažení pozornosti na film???

První krásná věc (2010)

Další film s mým oblíbencem Mastanderou.Je pro mě zárukou kvalitní podívané .O čem film vypráví , je v anotaci nahoře.Dosti podrobně.

Nejkrásnější chlapec na světě (2021)

Myslím ,že Bjorn je jasná oběť komerce.Vyždímat a vyhodit.Myslím ,že klíčovou roli hrála jeho matka a potom babička.Viděla jsem nedávno film Slunovrat.Dokonalé psycho bez filtrů a triků .

Tajemství v ledu (2020) (seriál) odpad!

věž na Špicberkách.Klasicky upovídaný počin který pomalu nic nesdělil.Nelíbili se mi ani komentátoři kteří ,mnoho nesdělili ,jen pár holých vět. Konkrétně zde v tomto díle mnoho povyku pro nic.Bádat ,jak se dostala ocelová věž na Špicberky ,to fakt chtělo hlavu.

Zrod impérií: Nizozemský zlatý věk (2021) (seriál)

Velmi profesionální zpracování nizozemských dějin.Doplněné příjemnými,kultivovanými komentátory.Režie,kamera,střih i výběr událostí, kde vše souviselo se vším.Doprovodná hudba.Obzvlášť mi naskočila husí kůže když komentovali obrazy Vztyčení kříže a Položení kříže .V obou případech se jednalo o ukřižováného Ježíše.Detailní záběry na samotného mučedníky a i na osoby zainteresované kolem něj.Tyhle záběry netrvaly dlouho ,protože snímek je nabitý dějinami.A že samotní Nizozemci mají co sdělit.