• Thriller

Medúza (2021)

Když fanatismus řádně zaúřaduje.Jen nevím,jak si před Bohem zodpoví násilí.Zaujala mě hudba a jednoduché tance.Ty byly pro mě zajímavé.Rytmika a tak.....Charakteristické pro Jižní Ameriku.

Obzor (2022)

Na vině je ta která země ,ze které migranti utíkají.Nedokáže se postarat o své lidi.Pro zájmy jiných.Tohle byl velmi smutný příběh a nelze nikoho aktérů obviňovat.Každý si potřeboval zachránit kůži.

Sbohem, synu (2019)

Krapet jsem se ztrácela ve jménech postav.Ale příběh měl vynikající scénář.Jinak je dost těžké posuzovat něco jiného.Jiný kraj ,jiný mrav.

Operace Camarón (2021)

Oprostila jsem se od nějakého hledání hlubšího smyslu a sledovala jsem to jen jako grotesku.Dosti tomu přidala grády rytmická hudba.Sem tam mrtvola a pytlík a i balík koksu.A policajt v utajení a potrhlá,těhotná komisařka.

Nástupkyně (2022)

Klíčová byla věta,kterou pronesl muž Royy:Pro svůj sen (emigrovat a žít v zemi kol) udělám vše!A tak jsme to teda viděli? Mě ten chaos došla trpělivost sledovat tak po dvaceti minutách.Jiná země ,jiný mrav.Vadil mi až písklavý,naléhavý tón hlasů žen.Roya ,jako manželka šla na operaci očí ,ale operovaná a s potížemi už to byla manželka někoho jiného??A té druhé stačilo používat její dioptrické brýle a rtěnku??Ani jsem se nesnažila záměr scénáře pochopit.Dánsko země kol??To fakt??

Rehana (2021)

Syrový příběh zásadové profesorky.V jádru šlo o to,že se topila ve vlastních problémech v rodině a neměla dost prostoru na řešení těch pracovních.Anebo obráceně.Vyznělo to ve finále stejně.Fakt jsem čekala ,že ty dveře zabouchne.

Ninjababy (2021)

Líbil se mi scénář a hlavně "nainstalování" kreslených částí.To se často nevidí a tady to ani nevyznělo ,klasicky ,že scénář vyplňuje místa kdy by měli hrát herci ,ale tady se to s tím miminem povedlo.Ten nápad ,co někoho napad....A za jinak:Norové se většinou patlají v politice ale tady se od toho scénář úplně oprostil.I bez moralizování  a přepálených vztahových scén.Prostě jedna trubka otěhotněla a teď co s tím,když hlavně prvotně věděla kde, ale nevěděla s kým.A přišla na to ,ani ne sama,až když.........atd.

Můj falešný snoubenec (2018)

Podle mě :Poláci srandu moc neumějí.Jó,jejich krimi jsou jiná liga!Tady jsem se nudila hned od začátku.Po americku pěkné tvářičky,šatičky a chichi,hihi ,haha ale prázdné nic.

Inherent Vice (2014)

Trochu chaos, ale dalo se.Dokonce mě to ,po dlouhé době,zpoza velké louže ,pobavilo.Čím to asi bylo?Asi režií...  .Poměrně dlouhá stopáž, ale neustále se něco dělo.Kolísavá kvalita českého dabingu,kdy opět hudba byla ve stejných decibelech ,jako mluvené slovo.To je fakt tragedie.

Zem je láva (2021)

Nevěřícně jsem zírala na rok výroby.Ale i přesto se mi to celé líbilo.Už jen to,že učitel požívá autoritu žáků.Žáci jsou schopni rozvinout myšlenku.Klobouk dolů.Klidně plynoucí děj.A proč mě to tak zaujalo?Protože jsem si vzpoměla na českou profesorku kterou hajzlíci psychicky deptali tuším,že měli lví podíl na její smrti.Zničená psychika,kdy se jí navíc nikdo ,nezastal ,že si ničeho kolegové nevšimli i když ve třídě byl neskutečný bordel.......