• Western

Ghoul (2015)

Od filmu jsem čekal originální zápletku a alespoň průměrné herecké výkony, ale obojí mne zklamalo. Pojetí "třaslavé kamery" a la dokument mne dost obtěžovalo a oči dostaly zabrat. Kdyby s tímto filmem autor přišel před Záhadami v Blair Witch, asi by to znamenalo něco víc, ale takto? Nevím. Představitelé hlavních rolí mne nezaujali, jediné, co předvedli je několik hádek a dost křiku. Není to vysloveně průšvih, ale film rozhodně neprorazí a za pár let o něm neuslyšíme.

Ranhojič (2013)

V každém případě zajímavý a neotřelý námět s dobrým hereckým výkonem Stellana S. a Bena Kingsleye. Ostatní herci předvedli spíše průměrné "kreace", které ničím neoslnily. Vytkl bych překlad, v dabingu zazní slova jako "akutní" nebo "infekce", která ve středověkém 11. století žádný jazyk ve slovníku neměl. Detail, který v případě historického filmu působí trapně.

Jean Marais - Autoportrét (1995) (TV film)

Film jsem viděl poprvé včera, dva roky po uvedení v TV k stému výročí narození herce. Jean Marais je jeden z mých nejoblíbenějších filmových herců a dokument mapuje cestu od počátku jeho filmového i divadelního herectví po závěr kariéry. Vypravěčem je sám Marais, který velmi civilním, příjemným způsobem vypráví o svém dětství, mládí, spolupráci s Jeanem Cocteauem atd. Velký umělec, naplněný život, nesmazatelná stopa a ..... povedený dokument.

Goldfinger (1964)

Nepochybně jedna z nejslabších "prvních" bondovek, kterou i přes shovívavost k dobovým kostýmům, maskám a účesům nelze hodnotit jinak, než průměrně. Zápletka zejména ve střední části filmu poměrně vázne, dialogy působí těžkopádně, zdlouhavě. Nejlepší herecký výkon odvádí podle mého názoru padouch Gert Fröbe. Škoda a ani oskar to nezachrání.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Krátce a stručně - poctivě zpracovaný biblický příběh s precizní výpravou, vyběrem herců i komparzu, kostýmy a velmi zdařilým zachycením dobové atmosféry. A co je sympatické, příběh není zaplevelen zbytečnou milostnou zápletkou, soustředí se spíše na vztah Mojžíše a faraona a důvody pro odhodlání Mojžíše pomoci utlačovaným.

96 hodin (2008)

V žánru akčního thrilleru nepochybně jeden z nejpůsobivějších příběhů posledních let s originální zápletkou, velmi dynamickým dějem a solidním, uvěřitelně civilním herectvím Liama Neesona.

Vrásky z lásky (2012)

Velmi dobré herecké výkony napříč celým spektrem protagonistů. Zajímavá dramaturgie, díky níž jsem se po celý film nenudil. Důstojné loučení p. Jiráskové a p. Brzobohatého se světem filmu. Dle mého názoru mírně nadprůměrný film, který stojí za vidění.