• Pohádka
  • Rodinný

Šediny doktora Ondáka (1977) (TV film)

Patrím k jedincom, ktorí to dopozerali - kvôli Studenkovej, Chmúrovej a Nagyovej.Tie piesne sú skutočne zlé. A tá dĺžka - 105min - bohato by stačila polovica.

Snopy z piesku (1985) (TV film)

Pre mňa boli zaujímavé historické zábery na Bystricu zo strechy hotela Lux a potom mladé laborantky: Sládečková, Sanitrová, Šišková, Tyralová.

Za mestskými múrmi (1998) (seriál)

Sympatická snaha o povesti tentokrát z miest, ale na sériu "Na vysokej skale" to nemá. Vadili mi tam úvody a závery zo súčasnosti a tie nešťastné spevy (načo?). Všetky 4 povesti sú na csfd uvedené aj samostatne.

Martinko Klingáč (2004)

Nie je to klasická slovenská ako bola Zlatá priadka http://www.csfd.cz/film/194875-zlata-priadka/. Toto je na motívy Grimmovcov - scenár Glasnerová. Hanka musí napriasť zlato, lebo ináč ju kráľ vyženie z krajiny a popraví jej otca. Zavretá vo veži plače a jej slzy kvapkajú Klingáčovi rovno do polievky. Čiže Klingáč býva hneď pod vežou, aby sme nechodili ďaleko. Tak Klingáč príde k nej a naučí ju priasť zlato. Keď zlato napradie, kráľ sa zrazu do nej zaľúbi. (???) Veľmi mi tam vadili tie spevy či čo to bolo a celkovo hudba (Rasťo Dubovský), vrcholom bol repujúci Klingáč. Osoby a obsadenie: Martinko Klingáč - Cittel (hovorí Čálik), Hanka - Mojžišová, kráľ - Julian Martin - kto to je? (hovorí Kobielsky), radca - A.Vaculík (hovorí Bartoň), otec - Kaprálik, krčmárka - Šalagová, krčmár - Šimonovič, žobrák - Lenci, vyslanec - Bartoň. Nerozumiem prečo je Vaculík predabovaný Bartoňom a Bartoň pritom hrá ešte inú postavu. Celkovo je dabing neprirodzený a asynchrónny. Vyrobil Atan film. Aby som spomenul aj klady - tak je tam Krásna Hôrka a skanzen v Pribyline.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Ťažko hodonotiť. V TV to označili podtitulom "amatérsky komediálny horor" - výstižné. Zaujali ma zväzáčky v sukničkách likvidujúce zombíkov samopalom, či kladivom. Čo tam ešte bolo? Aha, (hekto-)litre krvi, Škodovky 120 - v jednej z nich s nápisom VB je nakoniec ruský školník rozstrieľaný vrtulníkom, interiér ZŠ ako v tej mojej z 80.rokov, zaujímavé záverečné titulky až sa mi tam tie zväzáčky stratili. Trochu mi vadil zvuk, chrčanie a revanie zombíkov - ale to oni asi tak bežne komunikujú.

Samo, kupec a kráľ (1988) (TV film)

Igric Ježec (Slovák) rozpráva a spieva Samovi (Jamrich) príbeh o jeho živote ako sa z malého chlapca stal kráľom Slovienov. autor: Ján Hudec

Pro forma... (1985) (TV film)

Schránková firma (Horváth) organizuje školenia, ktoré v skutočnosti neexistujú. V 80. rokoch to mala byť absurdná komédia, dnes je to smutná realita.

Trojklanný nerv (1982) (TV film)

Pri príležitosti 50. narodením posiela podnik Karola Pristaša do kúpeľov, ten si myslí, že ho chcú odvolať. scenár: Ernest Štric, ďalej hrajú: Gräffingerová, M.Radványiová

Krasava (1988) (TV film)

V titulnej úlohe neznáma Tatiana Motíľová (hovorí E.Pavlíková), ďalej hrajú Petrovická, Hrabinský (hovorí Monček), P. Aczel, A. Aczel, Holec, Slivka (hovorí Gallovič), Černická, Trutzová, Mullerová, Korenčiová, Vašek. Ešteže to nemá ani pol hodinu, z toho nejakú dobu vyhráva dychovka Vajnoranka alebo lyrické husle. K obsahu doplním - nakoniec sa Krasava vráti a je už "dobrá".

Lásky dar (1984) (TV film)

Lotyšská z cyklu Rozprávky 15 sestier http://www.csfd.cz/film/215285-rozpravky-patnastich-sestier/komentare/. hrali: Suchánek, Ištóková, Bartoň, Letko, Bučko, Radványiová, Dohňanská, hlas vlčice - Rysová; dĺžka 25 min ### Dej je úplne iný - "Lotyšská rozprávka o vladykovi, ktorého v útlom detstve z pomsty za smrť svojich detí uniesla a vychovala vlčica. Keď sa vrátil medzi ľudí a začal vládnuť, vniesol do života svojej zeme vlčie vzťahy, bez lásky a súcitu. Napodiv je to práve stará vlčica, ktorá mu pomôže nájsť lásku a schopnosť otvoriť sa ľudským citom." ### Uvedený obsah patrí k rozprávke Lakomý Marko http://www.csfd.cz/film/229270-lakomy-marko/komentare/ (kto pridáva do obsahu takéto dezinformácie?)

Časové pásmo bylo změněno