• Pohádka
  • Rodinný

Tri svadby (1979) (TV film)

V roku 1982 nakrútil rovnaké dielo režisér Miloš Pietor s bratislavskými hercami pod názvom Bite sa, pán Jedlinský.

Bite sa, pán Jedlinský! (1982) (TV film)

V roku 1979 nakrútil rovnaké dielo režisér Ivan Petrovický s martinskými hercami pod názvom Tri svadby.

Výstava (2013)

Scenár na 1 vetu (Múzeum sa ruší) spracovali 2 režiséri - nemastné, neslané. Jedna hviezda za Košickú (škoda, že zatiaľ nedostala serióznu rolu vo filme).

Sladké bezvládie (1978) (TV film)

Tretiakov gymnázia hrajú 21 roční: Ivan Vojtek st., Judita Vargová, Radeva (vtedy Červeňáková), Mačáková, Laca, Rúfus. Niektoré Bednárikove výstupy (napr. s Kišom) sú celkom úsmevné - ak to beriem ako grotesku.

Na vysokej skale: Prekliata (1978) (TV film)

Ďakujem za opravu účinkujúcich. Ešte dodám, že sedemtorčatá (Mikuláš, Gašpar, Štefan, Július, Juraj, Pavol, Ján) hral "slovenský" Michal Suchánek.

Macoška (1994) (TV film)

Nadprirodzená bytosť, ktorá sa objaví asi 10 min pred koncom rozprávky je hlupaňa a nechá sa nahovoriť na somarinu. Kráľovnú aj s deťmi premení na kvet Macošku a potom ich premení naspäť. To je celá zápletka aj rozuzlenie. Ale ináč Zuzka Šulajová (16) je fakt víla - škoda, že tu musela mať na chrbte také 2 igelity.

Ako sa husár učiteľom stal (1985) (TV film)

Dopozeral som to len kvôli Dagmar Sanitrovej (23). Uráža ma scenár, podľa ktorého si princezná nalepí fúzy a zrazu sa všetci tvária ako by to bol chlap. Hodnotu to má ako dokument o tom ako vyzerali známi herci v roku 1985.

Časové pásmo bylo změněno