Aréna (2011)

Vzhledem k tomu, že je to céčko, s námětem, které je X krát ohrané klišé, mým jediným důvodem sledovat byla Nina Dobrev. Bohužel již po pěti minutách se mi dostane nepěkné rány, v podobě, že postava Niny umírá. Nadruhou stranu je zde alespoň Vanessa Branch, které to neskutečně sedí, a vzhledem k tomu, že nemám ve zvyku něco začít, a pak nedokončit, dal jsem tomu šanci. Bohužel ale tento film má pouze dva klady - perfektní hlavní herce, a úžasné zvukové efekty (doporučuji pustit s DTS zvukem na domácím kině). Tím to ovšem končí. Není zde pořádné napětí, zápletka je jedno velké klišé, a samotná akčnost nemá ty pravé grády. Celkově lehký podprůměr.

Teror (2011)

Celkem zajímavý Schumacherův thriller, jehož největším plusem jsou herci. Ano, navzdory tomu, že každý druhý zde v komentářích herce, konkrétně především Cage, kritizuje, já je beru jako plus. Většina zdejších jsou totiž strašně zaujatí, a když vidí Cage, vzpomenou si na to, že za posledních pár let toči jen béčka, a tak mu automaticky řeknou, že neumí hrát. Ne, není to pravda, je to stále ten skvělý herec, jen se mu nedostává lepších projektů. Film má celkem slušný námět, a zajímavé provedení, kdy se z bezstarostné atmosféry rázem stane Schumacherovská psycho atmosféra. Film mě bohužel kromě herců v zásadě ničím neoslnil, a tedy nemohu jinak než pouze průměrné tři hvězdy - nicméně se nebráním pozdější reprojekci, a věřím, že se mi poté film zalíbí více.

Zjizvená tvář (1983)

Ať se na to dívám, jak se na to dívám, na tomhle filmu jsou dvě věci úžasné a jedna skvělá. "Jen" skvělý je námět, který sice má něco do sebe, ale přiznejme si - je to klišé. Nadruhou stranu úžasná je hudba, která je prostě v každém momentu celých tří hodin naprosto perfektní. A ta třetí absolutně nejlepší věc na tomhle filmu je Al Pacino. Ten chlap se snad pro podobné role narodil, protože stejně jako v Kmotrovi, i zde zahrál prostě naprosto úžasně a hodně oscara. Bohužel tyhle tři věci nedělají film, byť jsou důležité. Časově je to lehce přestřelené, dostává se nutná dávka slabších scén, a vidíme řadu nepotřebných věcí. Slušný film? Možná. Srovnatelný s Kmotrem? Ani náhodou.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Hodně slušná podívaná, která má slušný námět, vynikající zpracování a naprosto úžasné herce. Prakticky až do posledního dílu (mám na mysli 11ty) si Michael Cuesta s diváky jen hraje, až pak se rázem všechno změní. David Harewood je naprosto perfektní, a s Morenou jim to pěkně sedí. Ta vypadá úžasně a měla ku mé radosti prvních několik episod delší vlasy, ale pak si opět (pozdrav "V") nechala ostříhat - hergot, asi by j uži měl někdo říct, že s delšími ji to sekne ještě více. Seriálu na plný počet něco chybí, ale horní hranici čtyř hvězd si rozhodně zaslouží.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Zběsilá akční podívána, která jako už tradičně těží především ze skvělých herců, a skutečné akci. Vyjímečně zde nebyla hudba tak skvělá jako v ostatních dílech; byla dobrá, ale ne perfektní. Herci, jak jsem podotknul, byli úžasní, a Cruise je film co film lepší a lepší. Za mě dávám slušných 80% s tím, že kdyby nebylo pomalejší cca půl hodinky, bylo by to za plný.

Hangár 14 (2011)

Dle hodnocení si říkám, že to bude brak, ale přesto tomu dám šanci. A jsem rád, že jsem to udělal! Perfektní akční odreágovačka, se spousty vynikajících herců, a i občasnou vsuvkou komedie. Michael Shanks změnil svůj accent absolutně k nepoznání, a Rusa zahrál jednoduše výborně. Celkově nízko-rozpočtová záležitost, která však těží z toho, že má opravdu skvělé herce od prvního do posledního, a má pěkný ráz. Krásných a zběsilých 80%. Věděli jste, že většina z herců si zahrála v seriálu Stargate?

V cizí kůži (2011)

Největší chybou filmu je asi přestřelený čas...Kdyby totiž byl o dobrých 20 minut kratší, nebylo by zde tolik nudných scén, a byla by to vlastně jedna velká komedie. Bohužel zde ale těch 20 minut je, nudných scén celkem taky požehnaně, ale naštěstí to celé kompenzují dva výtečí herci, a úžasná Olivia Wilde. Námět leč lehce klišovitý celkem funguje, a totální happy end tomu dodává říz. Finále? Nebýt nudných scén je to plnokrevných 5 stars.

Čtyři bratři (2005)

Solidní akční podívaná, s úžasnými herci, a ještě úžasnějším Markem Wahlbergem. Do toho máme slušný námět, Rkovou záležitost, a dokonce i občasný vtip. Hlavní herci spolu fungují neskutečně dobře, a nebýt dva černí a dva bílí, člověk by je od skutečných bratrů nerozeznal. Suma sumárům, velice šlušná, 80% podívaná.

Sociální síť (2010)

Dlouho jsem se projekci vyhýbal, ale řekl jsem si, že to přece nemůže být tak špatné. A tak jsem to zkusil. Co musím vyzdvihnout je to, že Fincher je prostě machr, dokázal ze životopisného dramatu dostat něco, co snad žádný jiný režisér nedokázal. Film má říz, spád, dobře zvolené herce, ideálně zvolenou hudbu, a celé to působí prostě skvěle. Pravda, nevím, zda-li si to pustím znovu, ale skutečnost je taková, že po prvním shlédnutí musím plný počet dát.

Věc: Počátek (2011)

Z mé strany dávám stejné hodnocení jako prvnímu dílu. Je to de fakto to samé, akorát zabalené v kabátku jiné kamery, a s jinými herci. Všichni herci zde odvádějí výtečný výkon, a já, jako už tradičně, vypichnu hlavní ženskou roli - Mary Elizabeth Winstead, která zahrála úžasně. Celý průběh filmu je identický s jedničkou, a není zde kromě herců a hudby nic vyjímečného. Jedna nebo dvě povedené lekačky, jinak je víceméně vše, vč. konce naprosto předvídatelné - ano, po prvních deseti minutách jsem věděl, že M.E. Winstead přežije, s ní Joel Edgerton, a rovněž jsem věděl, že at the end bude on ten bad guy, který musí zemřít. A závěrečné titulky? Podle výdělku bude trojka.