Trilobitter

Ondřej Novák

okres Praha

2 body

• 7.7.2018  14:45

Iritující, nesnesitelná hlavní hrdinka, naprosto hloupý a kýčovitý hlavní hrdina. Scény ze života před bouří jsou přehled těch nejtrapnějších klišé. Po scéně s žádostí o ruku už divák snad ani nemůže mít k postavám kladný vztah. Dvě hvězdy dávám alespoň za zábavné scény s plachtěním a krásné lodě. Zbytek je ale na odpad. PS: V popisku filmu je chyba. Hurikán Raymond nebyl ani zdaleka jeden z nejhorších zaznamenaných hurikánu. Jeho jedinou obětí byl podle dostupných zdrojů vlastně "jen" Richard Shaw že zmíněného příběhu.

• 7.7.2018  14:36
    Climax (2018)

KVIFF 2018 - Lidé odcházeli ze sálu a já jim zcela rozumím. To, co se dělo na plátně, bylo jedno velké šílenství. Chaotické a naprosto strhující. Posledních 20 minut jsem osobně chvílemi nevěděl, jestli mi taky někdo nehodil něco do drinku. Rozhodně to není film pro každého.

• 26.4.2015  00:28

Nad krkolomným příběhem bych ještě (kvůli řadě filozofujících pasáží) přivřel oko. Ale něco tak špatně natočeného jsem už dlouho neviděl.

• 31.1.2015  21:02

Pro mě nejlepší díl série. Samozřejmě v původní, digitálně neupravené verzi, která smrdí krásným old schoolem.

• 31.1.2015  20:48

Tenhle díl ságy jsem viděl až dnes, 10 let po té, co Pomsta Sithů šla do kin. Bohužel musím říct, že kdybych si dal dalších 10, nebo 20 let čas, nic by se nestalo. Pomsta Sithů je pro mě příklad nevyužité příležitosti. Děj je šroubovaný tak, aby všechno zapadalo, ale ono to nějak nefunguje. Anakinova proměna v Darth Vadera proběhne během "mrknutí oka". Žádné hlubší psychologizování, přitom větší důraz na jeho existenciální rozpolcenost by dílu skvěle prospěl. Celý díl působí spíš jako souboji nabušená vycpávka s dojákem na konci. Nejplastičtější a nejsympatičtější postavou dílu se tak stává Mistr Yoda, který po desítkách let přikývování a sypání mouder z rukávu konečně něco předvede.