• Hudební

Rammstein: Engel (1997) (hudební videoklip)

Výborná písnička. Klip mě trochu nebaví, hlavně jeho vizuál mi trochu evokuje chaotické výlevy typu Hrobař (to hodně přeháním :), nicméně jde o dobu undergroundového období Rammstein, takže je vlastně všechno v pořádku. Ale jak říkám, radši z cédéčka.

Rammstein: Ich will (2001) (hudební videoklip)

Trošku prvoplánovaná "podívaná", na kterou se sice dobře kouká a členové Rammstein dokážou dobře evokovat tvrdé týpky se samopaly, nicméně v tom celém chybí nadhled a legendární rammsteinovská sebeironie. Nicméně úspěch na MTV zaručen!

Rammstein: Links 2-3-4 (2001) (hudební videoklip)

Dobrý klip, který ve své době boural hitparády a nakopl Rammstein do naprosto hvězdné ligy v rámci "rock-byznysu". Není sice od Jungen z bývalého DDR můj nejoblíbenější, ale ignorovat ho by byla přinejmenším pitomost.

Rammstein: Sonne (2001) (hudební videoklip)

Fetující sněhurka, lesklým "potem" pomazaní členové Rammstein, kteří navíc ztvárňují trpaslíky a fárající borec drtící rubačku na uhlí. Kdo by odolal? Sice nevím, jak to všechno vlastně souvisí s textem Sonne (nějak asi jo), ale srát na to. Mí oblíbení ranaři se srdcem dítěte si dělaj prdel ze všeho kolem sebe a náramně to funguje! Mehr bitte, viel mehr!

Rammstein: Du riechst so gut '98 (1998) (hudební videoklip)

Není zvykem, aby se na jeden song natáčelo několik různých videoklipů, ale v tomhle případě je to sakra dobře! Z videa Du riecht so gut ´98 neuvěřitelně sálá chtíč, animální sexualita a zároveň ironie, která má shodit všechno to, co se v tomhle ranku tváří vážně. Rammstein na přelomu starého a nového tisíciletí zkrátka vládli a v téhle verzi Du riechst so gut (vlastně v obou verzích) byli naprostí páni situace. Naprostí.

Rammstein: Du riechst so gut (1995) (hudební videoklip)

První ze dvou klipů na famózní song Du riechst so gut a ztělesnění nejvíc "mačistického" období Rammstein. Hoši všichni vypadaj jako ortodoxní skini nebo fotbaloví ranaři a svoje chlapáctví předváděj tak přesvědčivě, že by si člověk odplivnul nebo pustil do kalhot. Jeden každý člen Rammstein by v klipu Du riechst so gut moh´ od minuty dostat razítko do Wehrpassu, vyfasovat helmu a odpochodovat někam na východní frontu, naštěstí je to ale všechno jedná obrovská parodie a další zápis do zlatého fondu "kontroverzních" rockových videí. A že tam Rammstein těch zápisů má sakra hodně!

Rammstein: Mein Land (2011) (hudební videoklip)

Vývoj se nedá zastavit a každá kapela, byť jakkoli skvělá, jednoho dne uvadne. V Mein Land Rammsteinům těžce dochází dech a místo dosavadní nepřekonatelné ironie a jedovatosti nastupuje soubor pitomých klišé typu poskakující muzikanti "parodující" svalovce na plážích nebo "tvrďácká" rocková kapela pózující mezi pyrotechnikou jak ze semifinále Eurovize. A do toho pochopitelně polonahý buchty, který se před čtrnácti dny kroutily u Michala Davida a před měsícem na naší lokální diskotéce. Pro mě jasný útok na první signální soustavu fans někde mezi 14 až 18 roky (a nebo po 50-ce), což ale stejně "dobře" umí třeba Twenty 4 Seven. Takže na Rammstein hodně slabý.

Rammstein: Pussy (2009) (hudební videoklip)

A tohle se mi právě na Rammstein líbí ! Když už video o šukání, tak totálně přehnaný, záměrně stupidní a mačistický a víc péčkovský než cokoli předtím. Zatímco jiní hudební rádoby tvrďáci se snažej tvářit jako Rosenberg a je to komický, Rammsteini skutečně jsou Rosenberg a když péčkovej klip, tak i s výstřikem !

Sněženky a machři (1982)

Samozřejmě komedie plná nesmrtelných hlášek (které člověk nahlas opakuje hlavně tak do osmnácti a pak zas po třicítce), ale nakonec mi celý Sněženky stejně končej jako výpověď o sviňáctví, jaký se nejlíp provádí anonymně v davu, kterej všechno zalepí. Známe to všichni, dokud je sranda, ejchuchu juchuchu, objímání kolem ramen, ale jak nastane průser, najednou je v tom ten jeden "blbej slušňák" úplně sám a stádo se tváří, že nic. Čili hořká komedie o tom, co jsme už asi každej někdy zažili...

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Původně se mi po "nových" Sněženkách v hlavě furt opakovalo "nuda nuda šeď šeď" a chtěl jsem to tvůrcům v komentu pořádně otřít o hubu, po právě absolvovaném třídním srazu po 20 letech však naprosto měním názor a musím smutně konstatovat, že snímek naprosto přesně vystihuje realitu takových "mejdanů". Zkrátka "nuda nuda šeď šeď". A ani nevím, jestli mám přihodit veselýho nebo smutnýho smajlíka.