Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Zcela opačný názor z mé strany, pokud jde o historické zpracování, dále dějové propracování, kamery, střihu, režie, hereckých výkonů. Historicky není nemožné, vzhledem k již obchodování s Čínou a Japonskem od 17.století, aby do Francie, co by té doby námořní velmoci, nějaký onen mistr východních bojových umění na lodi zabloudil. Zvířata, zvláště exotická již byla do Evropy přivážena již za dob starého Říma. Chtěl by-li někdo vytvořit mýtickou bestii, pak si trochu za pomocí lidské vynalézavosti vyhrát s kovovou maskou namísto náhubku pro tygra, není nemožné. Pro hloupého, každý a vše hloupé. Pro mne, velmi povedený snímek a krásných 80%, a tedy hvězdy.

Cabin Fever (2016)

Nu, snaha o záchranu naprosto zdecomovaného druhého dílu zde byla. A přes množství hloupostí a pro mne nekomediálních prvků ( a to černý humor miluji), se přesto povedlo uplácat jakési komorní představení či spíše inscenaci, kde se nám vrací ona známá 300× zrychlená "práce" zřejmě bakterie Streptococcus pyogenes, jenž je jedním z původců nekrotizující fasciitidy. Dále nakažený muž, pes, chata v krásné přírodě, a zcela idiocií trpící místní obyvatelé. Oproti druhému dílu, jak již jsem zmínila, jest tato inscenace za lepší Dostatečnou, či horší Dobrou, jak se komu zlíbí. 40% a tedy dvě hvězdy.

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Tentokrát se přikláním k názoru uživatele-kritika juta. Prvních několik minut se zdálo být slibnými. Ovšem následující děj, který juta vystihl velmi trefně, změnil medovou chuť v pachuť pelyňku smíseného s kvantem muškátového oříšku. Zkrátka a dobře, musím se tázat: Proč se v "samurajském" - ač postapokalyptickém -- snímku musí zjevit nepovedení roboti, podobní "mechům" ze seriálu Falling skies? Proč "samurajský" snímek potřebuje zcela nezvedená vznášedla, nevzhledné budovy a mnoho postav, které snímků prokazují jen "medvědí službu"? A konečně, proč tak dlouhý snímek, když pro něj není vypracován alespoň dobrý scénář a tím i dialogy? Ne. Zkrátka nemohu tuto hořkou pachuť přebít několika světlými detaily. Sečteno a podtrženo: Jen pro těch prvních několik minut 20% a tedy jediná hvězda.

Cell (2016) odpad!

Promiň, Marceloo, ale zde se v názoru na snímek výrazně rozcházíme... U apokalyptických výborných, velmi dobrý i dobrých filmových snímků, jsou vždy diváku vysvětleny během děje následující zásadní body: 1) Co se stalo. 2) Proč se to stalo. 3) Kdo nebo co to způsobilo, a hlavně - jak!. 4) Hledá se řešení. Pokud řešení neexistuje, jedná se o apokalypsu... Todd Williams - z mého subjektivního, přesto objektivního pohledu -, buď špatně zfilmoval předlohu knihy Stephena Kinga, ale vzhledem k tomu, že autor sám se na scénáři podílel, jsou dvě možné odpovědi: A) Jedná se o nízkorozpočtový snímek, a tudíž bylo sestřiháno či vynecháno co se dalo.... B) Tato kniha Stephena Kinga potvrzuje výjimku z pravidla o tom, že i mistr tesař se někdy utne... Bráno ze všech úhlu pohledu: Výtečných prvních pár minut na letišti. Následuje chaotická zmatlanina, kdy nic nevysvětluje výše uvedené 4 body. Můžeme si vybrat, zda-li jde o afektované hordy osob s odstřihnutými čelními laloky (centrum logiky a emočně-sociálního myšlení), nebo zda jde o jakési formy zombie (scéna v lese, kde muž s dvěma otevřenými zlomeninami holenní a stehenní kosti, za stálého cvakání zuby pokračuje v pronásledování hlavních postav). ... Ať tak či onak, lidský mozek je natolik složitým orgánem, že je stále tajemstvím pro lékaře i vědce z velké části... Dále: Žijeme doslova v dusivém smogu elektronickém. Jsme obklopeni tisíci rádiovými vlnami o různých délkách. Přesto nebyl doposud prokázán jakýkoli jejich vliv na lidský mozek... To zvládnou pouze viry a bakterie. Ty se ale signálem mobilních telefonů šířit nemohou...Ze všech výše uvedených důvodů, je pro mne film nelogickým, povrchním a nedomyšleným. Tudíž si prosím o Odpadkový koš, a dávám Nedostatečnou.

Cesta bez návratu (2017)

Doufám, že role v tomto snímku nebyla pro Arnolda Schwarzeneggera jeho tzv. "Poslední labutí písní"... Neboť paradoxně na jeho hereckém podání role Viktora, ustál tento scénáristický a režisérský průšvih své "ántré" na svých drolících se hliněných nohou až do finálního "defilé"... Prázdnota nyní tedy "neúřaduje" jen v seriálu The Originals, ale zcela evidentně i v hlavách některých tvůrců... V poslední době nabývají - z mého pohledu - na síle a počtu onen břichabol a koliku způsobující dorty, jež patrně dále vaří a pečou Pejsek s Kočičkou... Začínám se obávat toho, že pro mnohé diváky - mne nevyjímaje, tolik očekávaný snímek The Mummy (Mumie) 2017 s Tomem Cruisem, může být dalším Danajským darem oněch pohádkových zvířátek... No nic. Od Odpadkového koše dělí snímek Aftermath opravdu pouze věrohodná role "Arnieho"... 20% a 1 hvězda...

Circle (2015)

Něco podobného jsem už kdysi viděla...a už vím: Poslední, máte padáka! :oD Omlouvám se za toto odlehčené podání, ale přesně tento "zábavný pořad" mi tento nezdařilý film připomenul....Výjimkou byla mluvená pasáž v závěru, která chtěla osvětlit manipulaci lidskou psychikou jediným jedincem. Bohužel, pro diváka, jenž je alespoň trochu sečtělý, není také nic nového. A závěr samotný, s legračními vesmírnými "plavidly" a přiblížení se manipulátora k další skupince s těhotnou ženou a dítětem, byla průhledná jako právě umyté okno...holt, další repeté bude následovat. Tak takto určitě ne. 25% a jedinou hvězdu dávám pouze za místy "chytlavé" hádavé dialogy.

Close (2019)

Nebýt některých akčních scén, které stály za shlédnutí a občas podařených dialogů, včetně schopnosti použít řeč těla beze slov v podání Noomi Rapace, můj subjektivní kritický pohled by nepřipustil zařazení snímku do lepšího průměru. život je hold boj. Filmová tvorba téměř stejná řehole jako tvorba literární... Někdy je zvládnutá dobře, málokdy výborně, čas od času zcela nezvládnutá, a většinou se nad hladinou průměrnosti drží pouze díky hlubokému nádechu a řádnému šlapání v tvůrčích vodách, kde jsou proudy silnými, leč někdy "obohaceny" o změť skrytých kořenů, ostrých balvanů, a nečekaných vírů... Těmi proudy jsou aktuálně žádaná či nežádaná témata určená produkčními a vydavatelskými společnostmi, které se řídí průzkumem mezi diváky/čtenáři. Kořeny jsou úskalími bránícími úspěšně projít sítem konkurence. Balvany představují překážky rozpočtové, a názorové. A oněmi víry jsou diváci/čtenáři, pro něž tvoříme. A pokud si zakládáme na tom, abychom je svou tvorbou vždy nasytili a potěšili, pak s bázní očekáváme jejich zpětné reakce... Snímek Close Vicky Jewson se stačil v mých očích zhluboka nadechnout a neklesnout pod hladinu do podprůměrnosti... 60% a tedy 3 blýskavé hvězdy lepšího průměru tohoto filmového žánru.

Crucible of the Vampire (2019) odpad!

Děsím se... nikoli však díky snímku jako takového, ale toho co představuje... už si nevzpomenu ani na název snímku na upíří téma s bratrem Julie Roberts, Petrem. Ale i ten byl - a to nevěřím tomu, že to zde skutečně uvádím - o stupeň výše než tato ptákovina (tímto se omlouvám veškerému ptactvu)... Copak už neexistuje žádný scénárista, režisér a filmové studio, které by byly schopny zpracovat tento žánr do filmové podoby tak, aby minimálně šlapal na paty snímkům s mnohem starším datem? Ano, i herecké hvězdy, či spíše Paní a Pánové se zaslouženě psaným velkým "P", se odebírají stále častěji do "dalšího života, Na věčnost, do Věčných lovišť, na Západ," nebo jak se komu zlíbí... Ale cožpak to znamená, že "nevychovali" další důstojnou generaci herců a tvůrců? Patrně ne... Nemám ani chuť se tímto snímkem více zaobírat. Škoda filmových pásů, které mohly být použity jinde a lépe... Odpadkový koš, prosím!

Čaroděj a bílý had (2011)

Čínská pohádka, která se odklání od legend. Scénář se v každém případě povedl. Leč, některé scény, postavy, a triky, byly ve snímku opravdu navíc, a k tomu špatně provedeny. Nicméně...scénář, herecké výkony hlavních postav, kamera, to vše hovoří pro kladnou stránku snímku.... S přimhouřenýma očima proto uděluji 60%, a tím také 3 hvězdy.

Čarodějnice (2015)

Naprosto ctím velmi kladné hodnocení mnohých komentátorů/kritiků. Za sebe však musím říci, že mé nemalé očekávání nebylo naplněno a to ani z půli. Ačkoli herci podali v této komorní inscenaci velmi dobrý výkon, mnohé dějové sekvence mne mátly jako včelu v zimě. Konkrétně: Zajíc, kozel Phillip, existence či neexestince chatrče v lese, a samotný závěr. Tak buď nám hlavní hrdinka na konci snímku ztratila pár koleček z hlavy, a tím lze závěrečnou scénu přisoudit ztrátě zdravého rozumu, nebo tzv. "čarodějnicí" byla. Viz. scéna s rozbořeným chlívkem a ztrátou obou nejmenších dětí, nebo trpěla paranoidní schizofrenií s inklinací k psychotickým stavům. Ať tak či onak, právě výše konkrétně uvedené filmové scény zmátly natolik, že jsem nebyla sto schopná posoudit - a to ani jako spisovatelka - co tím chtěl "básník" říci. Za mne proto pouze 40% a tedy 2 hvězdy.