Drive (2011)

Těžko říct, jaký měl režisér cíl, ale rozhodně jej nedosáhl. - Výsledkem je prapodivná gagnsterka, která možná mohla být atraktivní, kdyby se nepokoušela být "umělecká". Naprosto kontradiktorní hudba, a ty dlouhé "luzné" intelektuálské pohledy - nad mrtvolou, nad otevřeným kufrem auta, do prázdné zdi, do blba. Artový film nevznikne tak, že do něj namícháme artové atributy v množství větším než snesitelném. - 25%. p.s. Člověk s tak pomalými mozkovými pochody jaké předvádí Řidič, by v prostředí, které je ve filmu zobrazeno, nepřežil ani den.

Yeonaejojakdan : shirano (2013) (seriál)

Nadprůměrný seriál s nápaditou a vtipnou "seznamovaci" linkou. A s bláznivou a téměř nepochopitelnou gangsterskou linkou - která je naštěstí jenom okrajová a příliš neruší). Co potěší je spousta známých herců, a i takových, kteří se jen občas někde mihnou (Ha-nui Lee).

Schůzka naslepo (1987)

Film názorně ukazující rozdíl mezi áčkovým a béčkovým filmem. Dobří herci, ne špatný scénář, ale povrchní a amatérské zpracování. Film pro jedno shlédnutí - u mě dokonce s přeskočením několika mimořádně nezvládnutých scén, a následné zapomenutí.

Canterburské povídky (1972)

Film pro intelektuály, kteří křečovitost považují za symbolismus. Nicméně vizuálně, plus architektura a mobiliář stojí za shlédnutí.

Plivu na váš hrob (2010)

Jedním slovem: brutalis - nic pro citlivější nervy. Film neobsahuje nic, kromě mučivého násilí - a jeho začátek není ničím jiným, než přípravou na něj. Ale pokud člověk chce, najde si po jeho shlédnutí otázky, které je dobré si uvědomit - aspoň že existují. Koneckonců tento můj názor podporují i některé zdejší komentáře: Násilí na ženách podle nich není OK, ale tak nějak pochopitelné, jakoby nešlo o moc víc než o pár facek. Zatímco násilí ženy na muži vyvolává mimořádný odpor. - Ač jako muž nemůžu poznat život ženy, když se zamyslím nad spoustou "drobností" kterými se mi muži vůči ženám projevujeme, mám pocit, že jim musíme být často nesnesitelní. p.s. Ale jak film to nestojí za nic.

Ohnivá linie: Bitva u El Alameinu (2002)

Velmi dobrý, na italskou produkci výborný válečný film - v němž válka hraje jen vedlejší roli. - Vlastně tu není nic pro milovníky vojenských filmů. Hlavním motivem je zde jakýsi návrat k základní fyzické racionalitě - a zároveň fatalismu, k vlastnostem nezbytným pro přežívání/vegetování v extrémních podmínkách. Divák tohoto filmu si - téměř na vlastní pocit, může představit jak by se on v takových podmínkách choval. Jak by se zbavoval návyku mytí vodou, a učil se přežívat dlouhé dny ve stavu duševní otupělosti, dokud jej z ní nevytrhne podnět v podobě výbuch granátu nebo nepřátelského útoku. A pak jde najednou nikoliv o nic, ale naopak o všechno. - Chválím velebnou, téměř kosmickou hudbu, málo ideologie a žádné fráze. p.s. Svým způsobem tenhle film ukazuje, proč je člověk pánem tvorstva. Každé jiné zvíře by se na to dávno vykašlalo.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Dementně začínající a probíhající film, ve kterém jsou všechny postavy dementní. Dokonce ani vyhlášení pátrání po stoletém staříkovi v rádiu nemůže proběhnout normálně, ale musí být dementní. Čeho je moc, toho je příliš. Teprve poslední třetina můj dojem z filmu vyspravila. Jinak 30% za dobré historické fleše. - Kdyby tahle historická linka byla samostatná, mohl to být vtipný celý film.

Ďáblové (2002)

Slušné herecké výkony obou dětských protagonistů, ale režisér je zde bohužel primitivní chaotický propagandista, a tak místo psychologie zplodil schématický, až idiotský paskvil. Navíc se přiznal k tomu, že jej vzrušují malé holčičky. 20%

Pýcha a předsudek (2005)

Jedním z pozitiv anglických filmů bývají dialogy - originální a nemající ve světě obdoby. Tohle zpracování Pýchy a předsudku však na tuhle anglickou "pochoutku" rezignovalo. A tím se stalo pouhou sérií jednoduchých sekvencí, bez ambicí vtáhnout diváka do děje, a bavit ho. - Navíc volba představitelky hlavní role byla nešťastná. Keira Knightley je svojí vizáží příliš neanglická, a příliš "moderní". - A ten její standardizovaný úsměv mě první půlhodinu taky pěkně štval. :-) - Jo a ta scéna na "visuté" skále/útesu byla pěst na oko/kýč, naprostý nonsens. 50%

Tygr a drak (2000)

Příběh na úrovni Angeliky, který významně povyšuje skvostná choreografie soubojů, a záviděníhodná schopnost létání. - Snad si tomu asiaté rozumějí, já příliš ne.