Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Horor
  • Fantasy

Recenze (684)

plakát

Barbar (2022) 

prvních 40 minut - úžasný. horor byl napínavý a strašidelný. ale pak se tam objevil ten kokot a všechno bylo v háji. vážně jsem fandila tý borce ze sklepa. chudinka (girl, její nehty? SLAY!). vždycky se najde někdo, kdo si bude myslet, že je to strašně deep a nevimco. bylo by zajímavější, kdyby ukázali nějaký ty kazety nebo řádění tajemnýho sériovýho násilníka. tohle... byla píčovina. hlavně na konci. (nicméně jsem ráda, že zabila toho dementa. jeho smrt byla brutálně satisfying.)

plakát

54 hodin (2018) (seriál) 

"Death is better than life with no money." ... cajti to zas podělali. jako vždycky. po týhle minisérii mám další důvod k tomu je nenávidět. vlastně mám víc důvodů - pojďme si je vyjmenovat! 1) nezastřelili únosce, i když mohli; 2) dali jim špatné číslo na sdělení požadavků; 3) případ si přehazovali jako horkou bramboru; 4) zatkli marion a tím je vyprovokovali; 5) neměli nikde poblíž záchranku -> když střelili emanuela (15 let), tak záchranka přijela za 20 MINUT a kluk mezitím vykrvácel..... dokument z roku 2022 se mi zdál míň nerve-racking, než tohle zpracování. a taky jsem u tohodle víc brečela.. :)

plakát

Paris Is Burning (1990) 

"You go in there, and you feel 100% right about being gay. That's not what it's like in the world. You know, it should be like that in the world." ... nádherný, srdcervoucí, neobyčejný a extravagantní zážitek. gay & černošská subkultura to v 80. letech neměla lehký. ještě k tomu přidejte transsexuály a drag queens a žijete jako "vyvrženci" společnosti. jedině na BÁLECH jste si mohli být se všemi rovni. "ball culture" je afroamerická a latinskoamerická undergroundová LGBTQ+ subkultura, která vznikla v new yorku. napodobovala soutěže drag queens; začlenění gayů a transsexuálních žen proměnilo ballroom scénu v to, čím je dnes. je zde několik kategorií, kterých se mohou účastnit všichni LGBTQ+ lidé. účastníci si v těchto kategoriích "chodí" pro trofeje a peněžní ceny. většina účastníků ballroomu patří do skupin známých jako "domy" (houses). v těchto houses jsou "matky" (nejhlavnější, nejslavnější účastnice/účastníci) a pod nimi byli "děti" (children); mladí lidé oddělení od svých původních rodin, které je například vyhodili na ulici. — vogue/voguing je tanec, který vznikl koncem 80. let 20. století. do širšího povědomí se dostal, když se objevil v písni a videoklipu "vogue" od madonny v roce 1990. ve své moderní podobě se tento tanec stal celosvětovým fenoménem, který se stále vyvíjí jak stylisticky, tak demograficky. je inspirován slavnými snímky modelek v časopise vogue a vyznačuje se tím, že člověk zaujímá řadu póz, jako by byl modelkou/modelem. pohyby rukou a nohou rychle přecházejí z jedné statické pozice do druhé. — tyto bály formovaly historii několika komunit. "paris is burning" je pohled do příběhů lidí, kteří snili o lepších zítřkách a žili život plný strachu a vzrušení. na konci mě dojala slova dorian corey, "Everybody wants to leave something behind them, some impression, some mark upon the world. And then you think you've left a mark on the world if you just get through it and a few people remember your name. Then you left a mark. You don't have to bend the whole world. I think it's better just to enjoy it. Pay your dues, and just enjoy it. If you shoot an arrow and it goes real high, hooray for you." 💃🏾🪩✨✨✨

plakát

Vidím vás - Děs (2022) (epizoda) 

"Oh, I think I know where I recognize you from. How's your family, Bill?"

plakát

Chucky - Season 2 (2022) (série) 

ježiš, to byla blbost. chtěla jsem dát 3 hvězdičky, ale chucky si zaslouží víc!

plakát

Představujeme vám Chippendales - An Elegant, Exclusive Atmosphere (2022) (epizoda) 

"I have something to tell you, Paul. Something extremely shocking. But women get horny." ... vůbec jsem nepoznala dana stevense, protože měl hnědý oční čočky a já ho znám hlavně kvůli jeho nádherně modrým očím. 😍 no. na první epizodu skvělý, jenom trochu uchvátali příběh paula snidera & dorothy stratten (AKA jeden z mých oblíbených true crime případů).

plakát

The Good Neighbor (2016) 

kámoši ethan a sean se rozhodnou postrašit podivného souseda. nastraží u něj kamery a moderní technologii, která jim dovolí na dálku otevírat dveře nebo zapínat gramofon - vše následně dokumentují. nejprve se zdá, že se jejich škodolibý projekt daří, nicméně ethan vymýšlí čím dál víc krutější plány. a tajemný soused častěji chodí do zamčeného sklepa... — bylo to celkem napínavý. nejvíc se mi líbila postava ethana; celý film jsem si říkala: "na něm není něco v pořádku". no a tohle moje tvrzení podporuje konec, jenž byl moc povedený. konečně měl těch milion zhlédnutí!

plakát

Law & Order: True Crime - Episode 4 (2017) (epizoda) 

"I believe in our case." ... je čím dál těžší seriál sledovat, protože vím, jak bráchové skončí. je to brutálně smutný, zlý a nespravedlivý.

plakát

The Hillside Strangler: Devil in Disguise (2022) (seriál) 

"For a serial killer, he was a very warm kind of personality." ... "People said that he reminded them of Ted Bundy." ... v prvních dvou epizodách byly zajímavý fakta, který mě bavily. pak se všechno zhoršilo. přišla jsem si, jak kdybych sledovala nějaký soudní drama, kde na jedný straně stojí někdo, kdo říká "ale buono byl nevinný, oni to na něj ušili buhůů" a na druhé straně je zas někdo, kdo říká "buono je 100% vinný, já tomu věřím". a že existovali svědci, kteří viděli dva muže, jak unesli jednu oběť, tam nezmíní. ani to, jak jednu borku oslovili dva hodně podezřelí policajti, kteří jí nakonec nechali bejt, protože to byla dcera jednoho slavnýho herce. místo toho tam nechají mluvit nějakou blbku, která byla zabouchlá do bianchiho (teď samozřejmě tvrdí, že "BiAnCHi ByL ProJeKt") a kvůli němu chtěla zabít random týpku v motelu. klidně mi dejte dva díly jenom s reálnýma faktama, nepotřebuju další o NIČEM...... o kom že to vlastně bylo??? o právnících nebo o vrazích z hillside? nedoporučuju. 👎🏻👎🏻👎🏻