Diktátor (2012)

Pre starších násťnikov skvelá zábava, pre ostatných si to netrúfam povedať.

Grandhotel Budapešť (2014)

Trošku atypický film, ale veľmi som si ho užil. Pekná atmosféra, prostredie, zaujímavé správanie postáv a kadečo iné...

Talentovaný pan Ripley (1999)

Do prvej smrti, t.j. asi celú štvrtinu filmu, sa všetko vyvíjalo veľmi dobre smerujúc ku skutočne peknému príbehu. Žiaľ, scenár je podľa knihy, a tá nepustí. Od okamihu prvej smrti sa smerovanie, ale aj nálada rapídne mení. Len nerozumiem, ako sa film mohol skončiť bez toho, aby došlo k ukončeniu samotného príbehu- to sa film mohol kľudne skončiť po druhom incidente- postava sa už nevyvíjala. Napriek tomu, že môj dojem nebol celkovo pozitívny, Matt Damon ma nesklamal vierohodným stvárnením komplikovanej postavy.

Kult hákového kříže (1998)

Čakal som viac, nie retrospektívu ako prevažnú časť filmu. Vulgárnosť a zlý príklad dominuje nad výsledným dobrom, ktoré sa ale nestihlo prejaviť. Dramatickosť však nechýbala od začiatku až do poslednej minúty.

Zločinec (2008)

Zábery kamery sú eliminované len na nevyhnutné veci a preto vás od deja nič nevyruší. Aj keď nemáte veľký rozpočet, dá sa spraviť veľmi dobrý film. Dávam 4,5*-po zaokrúhlení 5*. Nekomplikované prostredie, zábery a silný príbeh a výsledok stojí za to.

Dárek (1982)

Vtipné mi to teda neprišlo...skôr by som to nazval "Trápnosti pomotaných suchárov".

Zloději (1991)

Wau, tak tento film má veľmi milo prekvapil. Bol pozitívny, do toho skvelá hudba, zvraty a nepredvídateľnosť, ale aj emócie. Samozrejme, boli tam aj horšie, či nudnejšie časti, ale film podobnej kvality som už dávno nevidel.

Vězení v plamenech (1987)

Taký jemnejší väzenský film o nespravodlivo odsúdeným človeku a jeho cesta zmierenia sa so skutočnosťou, že vo väzení musí stráviť niekoľko rokov. Niekedy sa mi zdalo, že dej zbytočne odbiehal od ústrednej postavy.

Escobar (2017)

Tento film toho chcel vyrozprávať tak veľa, až sa stal nezrozumiteľným a nezaujímavým. Ak mala ústredná postava vzbudiť hnus, tak sa to jej predstaviteľovi podarilo na perfektnú.

Chaplin (1992)

Zaujímavý pohľad na Chaplin inak, než len na večne energetického tuláka v gagoch. Hold, bol to talent, ale aj poriadny rojko.