Dokonalý šéf (2015)

Veci sa tu dejú neopodstatnene, bez prechádzajúceho alebo neskoršieho vysvetlenia...Keby bol tento film knihou takto napísanou, povedali by ste si, že polovica chýba. Nedostanene tu nič tak, ako by ste si žiadali. Jedlo sa tu detailnejšie nerozvíja, hlavnú postavu ste za celý film nestihli spoznať, nie to ešte úplne pochopiť. Ozaj veľa tomuto filmu chýba..akoby bol natočený narýchlo, ale so skvelým scenárom, z ktorého sa žiaľ pri náhlení muselo veľa vynechať.

Hartova válka (2002)

Film z prostredia zajateckého tábora a tamojších vzťahov. Nejedná sa teda o nejaký frontový vojnový film nabitý akciou. Naopak. Dráma s prekvapivým rozuzlením, ale so zdĺhavou zápletkou. Film je hodný pozretia, ale hodnotenie mimo červenej zóny si pre svoju povrchnosť zaslúži.

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Bláznivé to bolo, ale skôr bláznivo stupidné, lebo vtipné to určite nebolo. Nevydarená paródia na Reynoldsov vydarený snímok o Robin Hoodovi, tiež z časti komediálny. Predlohy sa dej držal tak plytko, že až na minimum výnimiek vznikal nový, absolútne nezaujímavý a trápny príbeh. Žiaľ dobrá komédia a smiech sa nedá nanútiť. Brooksovi táto paródia nevyšla.

Robin Hood (2010)

Film si zaslúži vyššie hodnotenie. Film nie je o legende, ale o tom, čo sa odohrávalo predtým, než sa Robin Hood tou legendou stal.

Bláznivá pětka (2016)

Prekvapivo dobrý film. Komédiu nečakajte, iba možno pár úsmevných momentov vyplývajúcich zo situácie. Dal by som 4* nebyť viacerých nepotrebných perverzných scén. Bohužiaľ, tie dávajú filmu vulgárnosť a znižujú na kvalite. Inak je to pekný film o priateľstve až za hranice...

Rande u přepážky (2011)

Niečo na spôsob Orient Expresu, ale v banke a v tomto prípade dosť nezáživné. Nemohol som sa dočkať konca.

Stav milosti (1990)

Asi jedna z najslabších gangsteriek...pár zdramatizovaných scén a na konci postrieľanie zopár gangstrov.

O patro výš (1923)

Trošku v tomto filme ušla pointa. Všetky opletačky a nejaký dej ako zámienka vlastne viedli k lezeniu na budovu. Keď bol ešte film v perinke a veľká senzácia, ľuďom to môžno stačilo. Dnes sme však už náročnejší a toto by bol veľký prepadák. Na to obdobie to však bol nepochybne skvelý film--preto 4*.

Útěk ze Sibiře (2010)

Mohlo to byť na 5*...mohlo...to som si myslel asi do chvíle, keď došlo k úteku z tábora. Útek prebehol takmer bez dokumentácie a ďalšia vec bola, že takýto príbeh si žiadal rozhovory jednotlivých postáv, ich dohady a nie takéto mini-slovičkárenie. Je pravda, že činy vypovedajú väčšiu hodnotu ako ako slová, ale tento film si ich doslova pýtal a žiaľ, bolo ich málo. Krajina nádherná, skvelé záhrané, akurát nie moc autentický vzhľad postáv- berúc do úvahy ako museli hladovať, postavy niektorých hercov tomu absolútne nenasvedčujú. Make up nespraví všetko.

Večírek (1968)

Vydarená situačná komika využívajúca všetko, čo je po ruke. Seller bol skvelý komik, ale u mňa je až za Leslie Nielsenom či Funésom.