Vzpomeň si (2015)

Prinúti vás zamyslieť sa nad čiernou minulosťou a zároveň vám ukáže, že nebol tým, za koho sa považoval. Zvláštny film, ale myslím si, že nie moc reálny...sila demencie je prílišne prehnaná.

Maratónec (1976)

Tú polhodinu som vydržal len vďaka očakávaniu, že veci veci začnú dávať súvislosť a v hlavnej línii sa niečo udeje..bohužiaľ, nedočkal som sa. Nie je to pre každého.

Kundun (1997)

Honosný film o osude Čínou ovládaného Tibetu. Krásny exteriér a vyzobrazenie danej doby.

Hvězdná brána (1994)

Od starších sci-fi filmov mávam slabé očakávania ale tento milo prekvapil. Ich návrat na Zem bol po toľkých problémoch úľavou :-)

Infiltrátor (2016)

Síce ostatným mafiánkam nesiaha ani po pás, ale stále sa dalo na to pozerať. Keď ste ešte nevideli mafiánsky krimi film, tak ako začiatok ste zvolili správne. Pán Mazur je pekným príkladom boja za dobro aj napriek mnohým prekážkam.

Maffiósso (1998)

Súvislosti si vytvoríte až keď ste čítali alebo videli Krstného otca od Puza a Kasíno. Na Bridgesovi som sa nasmial najviac. Ak ste nevideli spomínané mafiánky, film budete vnímať ako riadnu blbosť.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Nebudem klamať, keď sa priznám, že moje očakávania boli väčšie než dojmy po zhliadnutí. Neočakávajte veľa a nebudete sklamaní ako v mojom prípade. Samozrejme, momenty ako na začiatku zaseknutie nohavíc, či neskôr reálna virtuálna realita pobavili, ale u mňa stále víťazí druhá časť Johnnyho Englisha.

Rabbit Proof Fence (2002)

Láska k matke priťahujúca tri deti prekoná nástrahy zlých ľudí i nehostinnej prírody. Nádherná spätosť domorodého človeka s prírodou a vzájomnej pomoci. Rečí tu nie je veľa a nie sú ani potrebné. Pekný príbeh návratu.

Město bohů (2002)

Žiaden veľkofilm ako by mohlo hodnotenie nepovedať, iba besné vraždenie. Besnotu dostal asi aj kameraman, lebo na ten nepokojný pohyb oka kamery do všetkých smerov sa nedá pozorne pozerať. V jednoduchosti- väčšina prestreliek s dejom takým roztiahnutým, že by z toho mohol byť 10 minútový príbeh a na zvyšných dvoch hodinách by nič nestratil.

Pouta války (2004)

Putá vojny sú mojou vstupnou bránou do diváckeho sveta juhokórejskej kinematografie. Pochopiteľne, nevedel som čo od našich východných kamarátov očakávať, ale neprešlo ani 20min a získali si moje uznanie. Originalita boja na fronte je známkou kreativity a odlišnosti Kórejcov. Avšak, pri poslednej bitke sa mi zdalo, že Jin-Seok nebojoval so svojím bratom, ale s niekým iným, lebo podobnosť som tam nevidel. Hudba, gradovanie deja, zábery z boja, tábora, či cesty- všetko spolu vytvára nádherný filmový zážitok.