Kellyho hrdinové (1970)

Dobré oko kamery, ale nevýrazný dej. Ničím nebol tento film zvlášť zaujímavý a kvoli veľkému množstvu postáv, bolo ťažké si na ne bližšie navyknúť. Jednoducho tu išlo iba o jeden zámer, bez potreby väčšieho prejavovania postáv. Záveru som sa ale veľmi potešil.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Opäť skvelá zábava, ale ako som už spomenul, dvojici, ktorú kopírujú sa nevyrovnajú. Niektoré scény s bitkami boli príliš dlhé, až to nudilo. Zaručene však každého udrží pri obrazovke veľa akcie a zábavy.

Šimon a Matouš (1975)

Podarená kópia na Spencera a Hilla. Určite, že originálnej dvojici sa nevyrovnajú, ale aj na tomto sa dalo poriadne pobaviť.

Pat a Mat ve filmu (2016)

Nič nové oproti starším sériam. Doslova. Námety, prostredie, hudba..všetko po starom. Dokonca to nebol ani súvislý film, znova len jednotlivé príhody. Preto si ani nemyslím, že scénky s vymieňaním kaziet spravia z rozkúskovaných častí film, ako je uvedené. Vďaka chvíľke nostalgie ale stojí za pozretie.

Království (2007)

Vskutku pekný akčný film z Blízkeho Východu. Približne od polovice sa rýchlo mení razantnosť deja a to až pokým sa napätie v závere úplne nevygraduje. Kvôli náhlym zmenám udalostí bolo možno niekedy ťažšie držať krok s plynutím deja. A zaujímali by ma čo bolo obsahom častých dialógov v arabčine, keďže chýbali titulky.

Duel Frost/Nixon (2008)

Tento film sa nedá hodnotiť na rovine dobrý-zlý. Dokonca sa "umeleckému" filmu podobá veľmi málo. Ponáša sa skôr na zdramatizovaný dokument. V krajine vzniku, ktorej sa príbeh bezprostredne týka má film určite väčšiu hodnotu ako tu, na opačnej strane planéty. Za pozretie určite stál, ale keďže ešte veľa chýbalo k plnohodnotnému filmu, tak ho nehodnotím vyššie ako iba priemer.

Četa (1986)

Bolo to ako vybrať sa do pekla a tým málo, ktorým sa to podarilo aj späť, no bohužiaľ už ostanú navždy poznačení. Vojna proti nepriateľovi je zbytočná, keď sú aj medzi vlastnými zlé vzťahy. Rozprávanie do deja, vážna hudba a nádherná príroda hodne zblíži diváka s realitou vo Vietnamskej vojne.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Celkom napínavé i keď nie až tak prepracované ako neskoršie filmy onoho typu. Clint Eastwood znova budil presvedčivý dojem tichého a chytrého hrdinu túžiaceho iba po jednom- tentokrát po slobode.

Skála (1996)

Tak takto nejako si predstavujem poriadny akčňák. Žiadna chvíľka oddychu, žiadne lacné efekty, proste veľkofilm ako sa patrí.

Fenomén (1996)

Veľmi pozitívny a smutný zároveň. George získal výnimočný dar prostredníctvom choroby o ktorej netušil. Ako človek spätý s prírodou a milujúci ľudí okolo seba, využíva tento dar a schopnosti pre nič iné ako dobro. Túži si získať srdce mladej vdovy a keď sa tak stane, prekážkou im nie je ani smrť. Napriek pár momentom telekinézy a motoru poháňaného hnojom by som žánre v popise ako sci-fi a fantasy vynechal.