Planeta opic (2001)

Rozhodně nezavrhovat! Už jen kvůli zábavnému závěru! Skvělé masky! Helena Bonham Carter je jako opička naprosto k sežrání! A ten starý orangutan vypadá jako Clint Eastwood.

Planeta opic (1968)

Viděl jsem poprvé v kině asi v 10 letech. Velký zážitek! Po mnoha letech jsem ocenil, že to je vynikající film.

Válečný vůz (1967)

Osvěžující westernový koktejl se všemi ingrediencemi v podobě indiánů, gatlingova kulometu, zlata, nitroglycerinu apod. John Wayne a Kirk Douglas v životní formě. Wayne jako obvykle sošně toporný, zatímco rtuťovitý Douglas oslňuje skvělou kondicí a předvádí pozoruhodné gymnastické výkony. Navíc fešácké ohozy většiny aktérů, chemlonové paruky rudochů, občas nějaká vymydlená blondýnka, upocení mexikáni a jako bonus rvačka v saloonu ve stylu Limonádového Joea.

Bojové nasazení (1986)

Taková ta Clintova průměrná náladovka. Když má zrovna v 80. letech tuclectu náladu.

Ocelový orel (1986)

Když tyhle americké poklady, které nám bolševik v době vzniku nedopřál v kinech, začaly dávat v 90. letech naše televize, byla to rána. Ty filmy jsou úplně stejně debilní jako sovětské. Snad jen vizuálně zajímavější.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Každá generace asi musí dostat nějakého Artuše. Guy to zkusil, mně to moc nesedlo, ale to je můj problém. Koneckonců, už jsem na podobné maglajzy starý dědek.

Šílený hedvábník (2019) (TV film)

Parádní film! Loňská výstava stejného názvu v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze byla pro mě zážitkem roku a toto je milá připomínka.

Robin Hood (2010)

Asi nějaká snaha natočit Robina Hooda před Robinem Hoodem, či co. Jeho "družina" je divná parta nesympatických ksichtů, na které je lepší zapomenout. Nejlepší je Max von Sydow, který se k stáru našel v epizodních rolích v různých slátaninách. Nevýrazný, zbytečný film.

Gentlemani (2019)

Povedená taškařice! Guy Ritchie si vzpomněl, že pořád umí točit svižné, chytré filmy se specifickou poetikou kombinující starou dobrou Anglii a novou hnusnou Anglii. Myslel jsem si, že Podfu(c)k je nedostižný. Možná je, ale toto mě bavilo. I prasečí téma tam zase bylo... Film nenápadně táhne Charlie Hunnam, na počátku dokonale klamající tělem coby zakřiknutý mamlas, nejspíš gay. Jářku, zdání klame. Zajímavé je, že celá ta sebranka gaunerů jsou velmi inteligentní lidé s vytříbeným vkusem! Ach, ta saka, košile, kabáty, vesty, vázanky! Snad jen Kouč je trochu trouba, ale poctivý. A nakonec je to koumák a outfit má též dokonalý (ostatně jeho prostší chlapci rovněž). No a jako bonus nejedna znamenitá úvaha na téma zhoubnosti heroinu ve srovnání s trávou. Jo, a když už tam někdo zařve, tak vám ho fakt není líto.

Pašerák (2018)

Clint si na hodně stará kolena prostí točí filmy, které ho baví. Patřím k těm, koho baví taky.