The Morning Show - Rozhovor (2019) (epizoda)

Mind blowing finále, ktoré posledné 4 minúty totálne vybuchne a vy to budete rozdýchvať ešte pár minút pri čiernej obrazovke. Ako fatk wau. Celá časť smerovala do niečoho veľkého a viedla diváka k rôznych záverom, ale to čo sa stalo na konci bolo elektrizujúce. Pecka!

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

Všetci, čo čakajú zombie naháňačku, nech okamžite vypnú Hbo a pustia si Resident Evil. Lebo toto nie je o zombikoch a nikdy ani nemalo byť. Je to o hľadaní cesty medzi dvoma ľudmi v postapokaliptickom svete a funguje to skvelo. Minimum klišé a veľká plocha na rozvíjanie emócií a vzťahu Joela a Elli. Neskôr samozrejme prídu “akčné” scény a napätie, ale po 4 diely je zrejmé, že sa vyselektujú plytkí diváci, čo čakajú lacné strielačky a lakačky. Nato, aby fungoval príbeh a jeho vyvrcholenie je potrebné, aby mal dej priestor na rozvoj postáv a vzťahov a som rád, že je tomu tak. Za mňa seriál roka.

Top Boy - Season 3 (2019) (série)

Famózna záležitosť, ktorá Vás komplet zomelie. Kamera, casting, hudba, scenár sú ako vyladený orchester a spolu to vytvára silný zážitok, po ktorom sa na "turistický" Londín budete navždy pozerať inak. Za mňa 5 hviedz a dúfam v pokračovanie.

Sviňa (2020)

Hrobové ticho na záver a diváci sediaci pár minút bez slova po skončení kina hovoria za všetko. Mohli by sme sa baviť o kvalite strihu či scenára, ale posolostvo filmu je tak silné a desivé a dôležité pre spoločnosť, že všetky nedostatky mu odpustím. Herecké výkony a kamera bola naozaj na slovenské pomery skvelá a tento film považujem za jeden z najdôležitejších slovenských filmov novodobej histórie. Škoda že vôbec musel vzniknúť a zároveň vďaka že vznikol. Dávno som nemal taký pocit hnevu a smútku po filme. Scéna v redakcii po smrti Kuciaka považujem za najsilnejší moment filmu. Tlieskam a plačem zároveň.

Legion - Chapter 14 (2018) (epizoda)

Brilantná filmárčina, neočakávaná óda na krásu, strih, svetlo, proste všetko bolo premyslené, domyslené, vypointované až do záveru. Tá skladačka fungovala dokonale. Za mňa 5.

Dark (2017) (seriál)

Po piatej časti prišlo to, čo som tušil už po tretej a povedal som si stačilo. Nemám dôvod dopozerať seriál pri tom množstve iných a omnoho lepších ako tento, ktorý sa snaží tváriť na niečo originálne a epické, ale jednoducho na to nemá. Ako dobre. Kamera, hudba a celková vizualizácia je výborná. A tým to končí. Atmosféra po pár častiach začne nudiť a efekt Stranger things neprichádza. Lebo presne na to sa ten seriál hrá. Originality tam nájdete naozaj málo. Neprehladné postavy, žiadny waw efekt, krátke scény a nepodarený strih či príbeh ktorý sa snaží pripomínať spomínane Stranger T a 12 opíc spolu vytvára po pár častiach pociť zlé zohriatej kávy, na ktorú ste sa tešili. Prajem seriálu všetko dobré do druhej série, ale to už pôjde mimo mňa. 2 hviezdy za hudbu a vizualizáciu.

Pokoj (2003) odpad!

nech je to akokoľvek nechcene vtipné a bizardné, nezuslúži si nič iné ako - Odpad! Ak by som mu dal čo i len jednu hviezdu, musel by som prehodnitiť všetky moje doterajšie hodnotenia filmov.

Únos (2017)

Je veľmi dôležité že takýto film vznikol. Áno, možno to nebude ohurovať zahraničie a zbierať ceny, to sa asi zhodneme, ale je priam nevyhnutné aby filmy na podobné naše témy vznikali. A keď sa k tomu ešte pridá výborná robota s kamerou, svetlom, strihom a naozaj bravúrne herecké výkony, tak budem len rád keď budú vznikať filmy ako je ÚNOS. Jednoznačne jeden z najlepších našich filmov za poslednú dobu.

Příchozí (2016)

Užasné vizuálne podanie hlbokej myšlienky o ľudstve, vnímania času a poznania. Ako keby som pozeral Kubricka. Je neskutočné, ako dokázal Villeneuve podať tak ťažkú tému takým spôsobom, že som sa cítil ako v tranze.

Ronaldo (2015)

Vďaka skvelej kamere a záberom sa na to výborne pozerá. Futbalový fanúšik si príde na svoje, ale to je asi tak všetko. Výpovedná hodnota ako napr. u Kličkovcov chýba. Tak tri hviezdy za kameru, strih a futbalové zákulisie.