Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Za srdce mne to nechytlo. Zajímavé, jak se režisér popral se smrtí jednoho z herců. No, Heath Ledger mi tu nepřišel kdovíjak úžasný. Jeho životní role byl Joker.

Tron (1982)

Vizuálně vizionářské.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Nádhera, člověku jen klesá brada, jaký herci a jak tam hrají. Ale myslím, že nemá cenu tohle nutit školní mládeži, člověk si na to musí přijít sám.

Mafiáni (1990)

Marně hledám chybu, nicméně zároveň z podstaty věci nemohu najít charakter, se kterým bych se byť jen trochu ztotožnil. Prostě výborně natočená sonda do života lidí hodně jiné sorty. Ale mně nechala chladným.

Dokonalý trik (2006)

Zajímavé dějové přemety, ale na mně příliš chladné (komu ze dvou navzájem si škodících kouzelníků fandit?). Navíc ten výlet do sci-fi mi do filmu nezapadal. Zkrátka taková dělostřelecká příprava před Počátkem.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Tahle parta hraček mne dokáže vždy pobavit a i dojmout. Asi jsem uvnitř pořád dítě (nebo možná až teprve teď).

Moskva-Kassiopeja (1973)

Pozor, toto je dětské hodnocení po shlédnutí kině Flora v mých cca 9 letech: Bylo to super, posádka v krásných bílých uniformách, kde jsou i krásné holky, roboti neměli normální nohy, ale gumová kopyta! Bylo to na cizí planetě!