Nebe nad Berlínem (1987)

Andělé, Berlín, spoustu imaginace a poezie. Bruno Ganz, který pak jednou neméně skvěle bude hrát Hitlera...

O Schmidtovi (2002)

Jack Nicholson netradičně jako starý člověk bez humoru a vtipu, starý, nudný nepotřebný a opuštěný muž.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Pomáhá mi jen představovat si, jak je to asi podáno v knize Miloše Urbana. Filmu chybí větší prokreslení postav a vysvětlení motivací.

Singles (2008) (TV film)

Víc se mi líbil o pár let starší český dokument o několika kamarádkách, z nichž většina je single. O tom tématu tam bylo víc, protože režisérka byla jednou z nich. Tento film k tématu nepřinesl vůbec nic nového. Autorka se z těch lidí nesnažila dostat víc než řekli. Naopak nutit je k účasti na trapné seznamce mi přišlo úplně mimo a styděl jsem se za všechny.

The Ledge (2011)

S tím Bohem režisér neměl začínat, to nebylo dobrý....

Planeta 51 (2009)

Škoda, že některé nadprůměrné prvky se mísí se zcela podprůměrnými. Ale jako oddychovka se dá.

Narozen 4. července (1989)

Film o tom , jak americká společnost přestala sdílet jeden příběh.

Šestý smysl (1999)

Když pominu šok, který člověk dostane po prvním zhlédnutí, tak je to nesmírně napínavý a citlivý film s přesahem do reality. Může pomáhat ten, kdo sám potřebuje pomoci?

Rodina je základ státu (2011)

Jsem rozpolcen. U filmu jsem se nudil - nevím proč by mne měl zajímat osobní život nějakého podvodníčka. Nejlíp podle mně fungují jen scény ve Strážnici, Babčáková a její manžel dobře popsali tápání těch, kteří tak moc chtějí slovy něco změnit, ale nemají na to sebemenší vůli. Srandovní scény (většinou s policajty) jsou sice vtipné ale zmysl filmu spíš zatemňují než ozřejmují. Co ale ve mně pořád zůstává jsou následující otázky: Můžu tím, že kradu, konat ve finále dobro? Když kradu ve prospěch rodiny, neničím tak trochu i rodinu samotnou? A za tohle přidávám hvězdičku další.

Město (2010)

Pokud to měla být akční střílečka, tak je tam moc balastu ve stylu "jak jsou ubohé děti v Charlestownu náchylné stát se zločinci". Pokud to měla být sociální sonda do podsvětí Charlestownu, tak tam bylo příiš mnoho scén, které se opájejí akcí. A Ben Affleck mi v hlavní roli neseděl: nevěřil jsem mu, že ten zločin myslí vážně.