Nebezpečný klient (1994)

Dítě, co přechytračí FBI i Mafii, takový filmy nemám rád.

Soukromý vesmír (2011)

Nejlepší je na tom ten Karel Gott. Bohužel v porovnání s manželskými etudami slabší.

Jedna ruka netleská (2003)

Dvě hvězdičky: Jednu a půl za Trojana, půlku za písničku "Needls and pins" (nebo jak se to píše).

Samotáři (2000)

Legrace, ale o samotě to vlastně vůbec není.

Armadillo (2010)

Pochopil jsem, že vojáci vidí věci jinak - jsou válečníci. A my, sedíc doma na gauči, to nikdy nepochopíme.

Super Size Me (2004)

Kromě onoho nápadu jíst jen u McD, film nenabízí mnoho originálního. Nicméně stojí za zhlédnutí (jako vše co vás motivuje se sebou něco dělat). Líbilo se mi, že pohled zůstal jakžtakž objektivní. Na druhou stranu je to jen pojmenování problému, ke kterému (zdá se) není řešení.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

HP jsem nečetl, ale tohle mne velmi bavilo. Atmosféra, dějové zvraty (ten s časem!), fórky v malých detailech.

Korespondence V+W (2012) (divadelní záznam)

Padá mi čelist. Myšlenky, které u V+W zůstaly v dopisech, by jiní vydávali jako své celoživotní dílo. Intimní a velmi lidské. Pro mne to bylo asi poprvé, kdy "netradiční způsob inscenace" takhle dobře zafungoval. A ta čeština!

Bílá žába (2012)

SPOILER: Snaha je, ale vše už tu jednou bylo a v lepším balení (autista, homosexualita, coming out). Jediné, co je trochu neotřelé je prostředí čínských imigrantů v USA. Jinak bohužel takové naředěné. 45%

Chained (2012) odpad!

Odpad dávám pro nelidskost tohohle filmu. Nevím proč se mám koukat na to všechno násilí a zvrácenost. Připomínám, že násilí ve filmu mi nevadí, pokud tam má nějakou funkci a jsem spíše fanda pantáty Lynche. Kdybych na to nemusel koukat (výběr filmů do vysílání), tak to vypnu po desesti minutách.