Titanic (1997)

Když si odmyslím tu lovestory, tak je to skutečně o našem světě. Ti lidé byli distingovaní, nádherně se oblékali, udělali krásnou a velkou loď, mysleli si jak jsou na výši.... A stejně se to potopilo. Spousta z nich tomu nemohla až do konce uvěřit.

Bruno (2009)

Shoduji se s Tetsuem - toto není fim, je to spíš provokace, performance, instalace a kdovíco ještě. A taky magořina. Ale dnešní svět stejná magořina?

Kalamita (1980)

Dokonalá kamera dramatizující plky o ničem, váhající a hledající se Polívka, realistické vylíčení socialistického prostředí (bordel, lino, papundekl, neútulno, nepadnoucí uniformy, zaplivaný a studený bufety,...). 95%

Šíleně smutná princezna (1968)

Proč film vidět: nádherná píseň v zámecké zahradě na lodi, některé výtvarné fórky (barevné ladění, kostýmy, focení "siluetek"), výborné pikle "tajných služeb" Vostřela a Kemra.

Útěk ze Sibiře (2010)

Respektuji velmi pana režiséra (Truman show, Dead poets society), ale tohle se nepovedlo? Kde je jaké drama a napětí? Skupina lidí, o kterých se skoro nic nedovíme (co jsou zač, jaký mají charakter), pořád jde až dojde. Konec pochopí asi jenom v Americe. Chápu, že režisér to asi chtěl pojmout realisticky, ale ta realita je ubíjející (měl radši natočit hraný dokument). Jednu hvězdičku přidávám za pěkně vykreslený lágr na Sibiři. Fuj, brrrr.

Banáni (1971)

Komentovaný atentát, život mezi guerillovými bojovníky, scéna u soudu, komentovaná konzumace sňatku - vše patří k tomu nejlepšímu z W.A.

Seber prachy a zmiz (1969)

Jako film to nedrží až tak moc pohromadě, je to spíš série vtipných skečů, ale patří k tomu nejvtipnějšímu a nejbláznivějšímu, co W.A. natočil.

Hana a její sestry (1986)

Neskutečně aktuální film: rozvolněné vztahy, nepatřičná smrtelná nemoc ve světě blahobytu, volba duchovní cesty jako výběr zboží v supermarketu.

Pouta (2009)

Mám ten film rád, protože je tak trochu o mne.