Ghost Rider (2007)

WTF? Jen obsadit Bena Stillera, ještě trochu zvážnit a je to výborná parodie.

Madisonské mosty (1995)

Celkem realistická romantika, kterou jako chlap celkem můžu. Jednu hvězdičku dolů za rozvláčné pasáže s líbáním.

Moulin Rouge (2001)

Gejzír imaginace a romantiky s nadhledem.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Filmařina za pět hvězdiček, ale jinak hrozná demagogie. Průměr je tři.

Tickling Leo (2009)

Příliš mnoho témat na můj vkus. Film musí být chvílemi velmi popisný, aby přiblížil příhodu, která se stala za druhé světové války a kterou nikdo z diváků asi moc nezná (tím ji nechci snižovat). Víc než objevování "jak to bylo" mne bavilo sledovat vztahy k rodině. Dále bych vytknul trochu nekonzistentně napsané postavy - konkrétně otec, který na začátku působí vyšinutě je najednou schopen normálně uvažovat.

V temnotě (2011)

Klady filmu realističnost (Židé mají i negativní vlastnosti, polští kladní hrdinové nejsou žádní svatoušci) a atmosféra. Ještě další den se mi film převíjel v hlavě a musel jsem myslet na to, co tam ti lidé prožívali. Doporučuji si o tom něco přečíst na internetu (po shlédnutí filmu) - zjistíte, že spoustu scén je na základě reálných událostí. Také výkony herců byly bez chyby. Prví polovina filmu je na pět hvězdiček. Druhá se vlekla a chvílemi se drama měnilo v "trampoty pana opraváře" (proto nedávám pět hvězdiček).

Žhavé výstřely (1991)

Méně vyrovnaná než dvojka, ale nějak víc ryzejší než dvojka.

Saw: Hra o přežití (2004)

Nelidské, samoúčelné, zlé, to je důvod proč nedám pět hvězdiček. Řemeslně dobře zvládnuté.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Narozdíl od jiných seriálů má tento vzestupnou tendenci. První série průměr, ale dotáhli to k dokonalosti.

Maratónec (1976)

Nutno vidět už jen kvůli "zubařské" scéně.