Predátor: Kořist (2022)

Indiáni sa nesprávajú ako indiáni, CGI jeleňa nehodná predošlého storočia, zajac nebeží ako zajac, vlk sa nespráva ako vlk, medveď sa nespráva ako medveď.... Viac som nedal. Vôbec mi ten alternatívny vesmír nevoňal.

Meadowland (2015)

Téma vyrovnávania sa so stratou nie je nič nové. V tomto prípade ani po novom spracované. Taký solídny priemerný film.

Macbeth (2015)

Shakespear by sa ako filmový scenárista asi neuživil. Osobne mi poväčšine tie umelecké dialógy k tým surovým/realistickým záberom nepasovali. Každopádne ide o zaujímavé spracovanie, len pre moje uspokojenie by som si to predstavovať trochu inak. Napr. monológy iba ako reč v hlave, nie recitovanie do prázdna.

Muži, ženy a děti (2014)

Smutné, presmutné až kým som nezačul Unicorn od Four Tet. Tvorcovia filmu majú vkus a vytvorili film, ktorý cítiť.

Mandarinky (2013)

Pár dobrých chlapov tu zomrelo. Niektorých sme aj poznali. Ale najsmutnejší moment bol, keď zničili úrodu mandariniek. Názov sedí.

Animals (2014)

Na Requiem for a Dream sa to neťahá, ale ani sa nesnaží napodobňovať. Animals je viac realistický, menej výrazný, či umelecký.

Zyma v ogni (2015)

Pohľad z jednej strany. Surový, krvavý pohľad. Beztak kvalitne spracovaný dokument ukazujúci viac než by sa na prvý pohľad zdalo. Jednoznačne snímok na zamyslenie. Tu už si človek nemôže povedať, že ide o nejakého araba, či afričana s inou mentalitou. Ukrajinci sú slovania pár hodín autom od nás. Tento dokument priblížil mnoho o ľuďoch na dohľad našich očí. Aj po 70 rokoch od druhej svetovej vojny nasledujú ľudia v uniformách choré príkazy zhora. Ktovie na ktorej strane barikády by bol váš sused. Smutné, desivé.

Bojovník (2015)

Zopár hviezd, lebo Jake. Inak len jedno velké kliše.

Zápisky o dospívání (2014)

Bez ohľadu na to, že to napísala, natočila a zahrala tak mladá osoba musím povedať, že som dlho váhal s hodnotením. Chvíľami som sa celkom bavil, občas však výrazne nudil až bol otrávený. Každopádne film má v sebe kúsok akéhosi čara a dá sa tam nájsť pár zaujímavých či zábavných momentov. Najslabším článkom bol pre mňa jednoznačne Jared Gilman. Na toho sa pozerať nedalo.

Dobrej policajt (2012) (seriál)

Pozerám, že tu mám stiahnuté 4 diely akéhosi seriálu. Vzhliadnem prvý diel a hneď na to ďalšie dva, veď komu treba spať ? Na druhý deň so záujmom dokončím 4tý diel. Šok prišiel, keď som pri hľadaní ďalších dielov zistil, že žiadne už nie sú. Neviem aké sú dôvody za ukončením tohto seriálu, ale určite mohol pokračovať ďalej. Zakončenie prvej série by tomu absolútne neprekážalo. Na druhú stranu, daný koniec je hodnotnejší než tie, ktoré by sa dali čakať v následnom pokračovaní.