Africké královny - Královna Kleopatra (2023) (série) odpad!

Tváří se to jako dokumentární série ale ve výsledku se místo dložených faktů používají argumenty typu "moje babička povídala", spousta historických faktů se zde neskutečně překrucuje.

Andor - Byl jsem to já (2022) (epizoda)

Trochu jiný styl seriálu než by člověk čekal. Btw opravdu káva ve světě Star wars? 😁

The Mandalorian - Kapitola 17: Odpadlík (2023) (epizoda)

Pokud jste neviděli Book a of Boba Fett (jen určité díly) budete trochu mimo ze skokového děje. Seriál si v první epizodě udržuje standard a duch předchozích dilů.

Jan Žižka (2022)

Tak nějak mě už nebaví hollywoodský styl ztvárnění této doby kde se vytrácí barvy a slunce..... (mlha, bláto, špína a šedohnědý filtr...) co se filmu jinak týče 65%

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Pro nečtenáře asi super, pro čtenáře utrpení díky odklonu od perfektní předlohy. Řadím se do druhého bloku, takže bohužel za 2*. Nevím proč museli měnit něco co funguje.

Není čas zemřít (2021)

Ač jsem býval skeptik k obsazení Bonda Craigem, Casino mě vyvedlo z omylu a postupně jsem si jej oblíbil. Chápu, že bylo třeba celou serii nějak zakončit, ale mě to vůbec nesedlo. Herecké výkony, kamera, střih super. Jako samostatný film co není 007 bych tomu dal asi 4,5*, bohužel fylozofie Bonda je pryč a to nucené znásilňování lgbt a gendery už začíná být poměrně otravné. ------------ SPOILER: pokud by mělo dojít k tak razantní změně mělo by být číslo 007 vyřazeno tak jako například v hokeji a ponecháno Jamesi Bondovi

Zaklínač (2019) (seriál)

Takže za A) Proč ten děj tak neskutečně posunuli? Jaký by byl problém kdyby se Ciri objevila až ve 2. řadě? za B) Jděte s tou diverzitou do háje.... nikdo tady není rasista ani xenofob, ale když je proboha něco nějak napsané.... za C) Yenefer absolutně nejvíc nesympatická a hrozně zahraná (ale to je věc názoru). se slzou v oku 60%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Proč, proč, proč? Sakra Disney proč?!? ...... nemohli jste raději vzít universum a dát nám příběhy Darth Nihiluse, Darth Plagueis, Kyla Katarna, Galena Mareka atd. atd. --- Popravdě nevím, jestli brečet nebo se smát. Když obejdeme, že na filmu je těžce vidět jak Rian Johnson rozbil to co měl J.J. Abrams v plánu s celou trilogií a na posledním díle těžce roubuje příběh na jeho změny. Film jako vizuální dílo je super, ale ten příběh už fakt těžce pokulhává. --------- (POZOR SPOILERY!) A to stupňování a zvyšování sil s každým dílem je fakt směšný, něco už fakt nedává smysl a je to až neskutečné přehnané. Viz. vyléčeni Rena, bez jakýhokoliv postihu na Rey. WTF? Použití síly na letící transport. WTF? Použití blesku na tu malou flotilu. WTF? .... sorry Disney ale tohle fakt neeee.