Moon Knight - Blázinec (2022) (epizoda)

Potencialne velmi silny dil. Ktery v mych ocich docela shazuje skutecnost, ze na zactku epizody i na konci je status quo uplne stejne: Marc a Stephen jsou mrtvi.

Chyby (2021)

Outsiderovska indie romantika, kde prusinovsky ukazuje, ze je dobry reziser. Ale ja osobne se nemuzu moc prenest pres ty dialogy. Nevim, jestli za to muze pandemie a nedostatek social kontaktu, ale obcas tak susti papirem, za me az tahaji za usi.

Smrt na Nilu (2022)

Branagh se snazi sec muze. Divadelni podstatu se snazi neustale narusit kamerovyma jizdama a vymazlenym vizualem. Ale prilisnou digitalnost nezakryje. Take uplne nezakryje (ne, ze by se o to nejak urputne snazil) klasicnost a staromilost predlohy. To neni uplne na skodu, ale ja si radsi priste dam "modernejsi" pojeti Benoita Blanca.

Moon Knight - Hrobka (2022) (epizoda)

V pohode. Takova Marvel verze Lovce Pokladu. Stale mam ale pocit, ze by tomu strasne prospel vetsi rozpocet a kratsi stopaz.

The Batman: Deleted Arkham Scene (2022)

Je dobre, ze tuto scenu z vysledneho filmu vystrihli. Neprinasi nic hodnotneho. Ale moc bych si pral v sequelu poradne tohoto Jokera prozkoumat.

Batman (2022)

Konecne jsme dostali Batmanovsky film, ktery jsem si vzdycky pral. Batman temer nesunda masku, doopravdy vysetruje, zaporak je zly, maniakalni magor a Gotham je mnohamilionova spinava dira. Tohle pojeti me chytilo za srdicko. Po audiovizualni strance jsme zase dostali neco jineho. Snyderovu komiksovou prestylizovanost vystridala spinava hra svetel a stinu a ja se na to nemuzu vynadivat. Moje geekovska duse trosku strada tim, ze nedavam patou hvezdu. Ale to bych potreboval dostat silnejsi finale. Kazdopadne strasne se tesim na sequel a doufam, ze dostane prostor teasovany Joker.

Hrubý střih (2022)

The Outfit je komorni gangsterska hricka, ktere by prospelo divadelni zpracovani. Prece jen divadelni prkna zvladnou prekombinovany scenar, chabe motivace a samoucelne twisty lepe nez stribrne platno.