• Krátkometrážní

Enigma (2001)

Tento film bych asi shrnul tak, že všemu, co se ve filmu událo ( hlavně ta špionáž ), jsem věřil, že to takto bylo. A to já u válečného filmu vždy moc oceňuji ( vadí mě v hodně amerických filmech to amerikánství, kdy oni jsou ti nej a zachrání celý svět ). Kate jako vždy moooc dobrá.

Kód Enigmy (2014)

Na tomto filmu jsem byl se svým synem ( romajz15 ). Film se mě líbil, Benedick jako vždy vše zahrál na jedničku, ale jako celku mě tam prostě trošičku něco chybělo. Skoro bych řekl, že se mě původní "Enigma" z roku 2001 ( i s přihlédnutím na dobu, kdy byla natočena ) možná i líbila více. Proto jen za 4*.

Skleněné peklo (1974)

Pro mne v době, kdy jsem film poprvé shlédnul na VHS nepopsatelný zážitek. Super efekty, nevídaná tragédie, super herci .... Prostě v té době něco neskutečného. Takže nemůžu dát jinak než za 5*

Apollo 13 (1995)

Film se mě jako celek líbil, pěkně zahrané postavy, na tu dobu pěkné efekty, akorád jsem postrádal asi trochu zajímavější děj ( ale co bych chtěl, když je to podle skutečné události ) . Takže za mne za 4*

Příšerky s.r.o. (2001)

Musím říct, že tohle byl určitě nej film mojich dětí a i můj. Koupili jsme DVD, postavičku Mika, polštáře Mika a Randalla. Co k tomu dodat? Super animák :-) PIXAR prostě umí.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Moc pěknej animák, na kterej sem se s dětma vždy rád podíval. Řekl bych, že film u nás běžel určitě vícekrát než je jednociferné číslo :-)

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Tak kvůli tomuto filmu jsem si tenkrát koupil domácí kino za nehorázných 25 tisíc. Chodili k nám návštěvy na projekci tohoto filmu a s otevřenou pusou koukali, jaké efekty film má ( nikdy domácí kino do té doby neslyšeli ) - hlavně vylodění na pláži, to je bomba ( kulky létající zezadu dopředu a padající vojíci, kulky létající pod vodu ) a ke konci filmu letadla ( tankobijci ) létající nad hlavou dopředu a dozadu. Na tu dobu pro nás prostě nepředstavitelné. Abych ale nepsal jen o efektech, film se mě celkově moc líbí, co do děje, tak i herecké pojetí ( Hanks, Sizemore, Damon a jiní ). Pro mne asi po filmu Seven ( Sedm ) druhý nej film v mém žebříčku.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Za mne musím říct, že se mě celý film náramně líbil. A ten konec, kdy Langdon vše pochopí, klečí, kamera roluje dolů pod pyramidu a hraje do toho geniální hudba Hanse Zimmera, to mě i po několikerém shlédnutí vždy běhá mráz po zádech.

Andělé a démoni (2009)

Ač film nemá takové hodnocení, mne se moc líbil a má dobrou atmosféru. A musím říct, že hodně tomu napomáhá super hudba. Za mne jasné 4*.

Atlas mraků (2012)

K tomuto filmu musím napsat, že je nutno ho sledovat v době, kdy je člověk odpočatý, aby vše, co se děje stíhal vnímat a vše stačil pochopit ( alespoň tak to bylo u mne ). Přiznám se ( a psala to tu už moje dcera Natally21 ), že při prvních dvou shlédnutích jsem vždy v průběhu filmu usnul ( a to normálně u filmů neusínám, ale tento u nás vždy běžel o víkendu po obědě, kdy je člověk prostě unavenej a ospalej a mě připadal nudnej ). Když jsem ho ale shlédnul potřetí a v plné mentální síle pochopil všechny souvislosti, musím napsat, že se mě líbil a dávám za 4*.