Esther Kahn (2000)

Ač tomu zpočátku nic nenasvědčovalo, tenhle film mě časem zaujal a pak zcela pohltil. Summer Phoenix je dokonalá herečka, hereckou průpravu Iana Holma doporučuji všem začínajícím hercům a režie spolu s hudbou Howarda Shorea sotva mohly být lepší.

Mezi námi děvčaty (2003)

Velké sólo pro dvě naprosto úžasné herečky! Dobře recyklovaný scénář podpořený slušnou prací režiséra tvoří dobrý základ pro opravdu svěží a zábavnou komedii. Po Pasti na rodiče Lindsay Lohan dokazuje, že její výkon v hlavní dvojroli nebyl žádná náhoda - už se těším, čím mě dostane příště.

Trio z Belleville (2003)

Velice vydařená animovaná pecka někde mezi jazzovou improvizací a němou groteskou. Spousta gagů je opravdu neuvěřitelná a o animaci, která už je za hranicemi běžné karikatury, to platí také. Gurmánská lahůdka.

Buena Vista Social Club (1999)

Dokument, který mě dokázal zaujmout hudbou, kterou bych normálně rozhodně neposlouchal. Příběhy jednotlivých muzikantů jsou také zajímavé, ale třeba ze stejného soudku mě dokázal více zaujmout Mika Kaurismäki se svými Rytmy Brazílie. Proto se mi pozornost věnovaná tomuto snímku zdá poněkud přehnaná.

Falešné obvinění (2003) (TV film)

U nás ten příběh vypadá zajímavě, ale v Americe byl už snad každý bohatý člověk z něčeho falešně obviněn - čím je známější, tím častěji. Proto si myslím, že by bylo lepší přenést děj do našich reálií, než si tu věčně hrát na ateliérovou Ameriku. Slušný průměr.

Druhá strana postele (2002)

Docela zábavná komedie o sexu, která naštěstí necítí potřebu být vulgární. Choreografie hudebních čísel působí ještě švihleji než v jiných muzikálech, zato je celkem sexy. Největšími klady jsou sympatické obsazení a svižné dialogy.

Lhář, lhář (1997)

Docela povedená komedie, i když se daná situace mohla využít ještě lépe. S dabingem Martina Dejdara jsem neměl sebemenší problém.

200 cigaret (1999)

Netvrdím, že je to špatný film. Jenom se mi chvílemi zdál celkem nudný a jakékoli nadprůměrné hodnocení považuji za přehnané. Prostě takový malý nezávislý film na cestě odnikud nikam.

Waterloo po česku (2002) odpad!

Nic takhle strašného už jsem nějaký ten rok neviděl. Scénáristicky i režijně zcela impotentní kdysifilmař Vít Olmer klesl do hloubek, ze kterých už není návratu. Komedie, na které jsem neshledal jediný vtipný okamžik - hrůza a děs.

Shrek (2001)

Jeden z nejzábavnějších animáků posledních let. Navíc jsou postavy perfektně namluveny a lahůdkově obsazeny. Na tohle se dá dívat pořád dokola. Český dabing ovšem ani zdaleka této úrovně nedosahuje, proto jednoznačně doporučuji titulky.