Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Přiznám se, že hodnotím seriál z pohledu srdečního fandy SG světa. Objektivně ale musím konstatovat, že nový seriál je opravdu syntézou všech úspěchů, nezdarů a vnějších vlivů, které tvůrci SG po 11 let sbírají. Myslím, že je to správná cesta. Máme tu nové tváře, nový příběh, nové prostředí, moderní kameru, originální hudba. Vlivy jsou více než patrné..Buďme rádi, že svět SG nekončí a my se můžeme každý týden těšit na další díl, který nám poodkryje další tajemství a původ hvězdných bran a princip celého Vesmíru, který SG prezentuje.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Jak jinak může hodnotit poslední film ze série SG-1 člověk, který viděl všechny díly seriálu a všechny filmy o Stargate..Filmařina již není taková, jako v "Arše pravdy", ale i tak se fanoušek seriálu baví...Vůbec mi nepřišlo, že by měl SG-1 skončit..Tento film rozhodně není tečkou..já v to pevně doufám!;)Krom jiného nám tvůrci dluží legendární Furlingy, kteří jsou velkou záhadou...Co třeba další galaxie s novými záporňáky a s hodnými kamarády Furlingy???:)))

Chaotická Ana (2007)

Velmi silný zážitek, na který se nezapomíná!Velkou poklonu zaslouží především Manuela Vellés, protože její herecký výkon je přímo dechberoucí. Julio Medem je Pan režisér, který opět dokázal svou extratřídu. Artová podívaná, dotýkající se velmi smyslu života a prosycená na jedné straně ezoterikou, mystikou a podle mého názoru zcela pochopitelnou politickou agitací na straně druhé. Výsledný "koktejl" je namíchán opravdu mistrovsky!Vřele doporučuji.

Ikarův pád (1977) (TV film)

Na svou dobu exkluzivní film...Zejména díky hereckému představení Vladimíra Menšíka, který exceluje...Velmi smutné a velmi poučné..

Insomnie (2002)

Úžasný thriller..Al Pacino a jedna z jeho top rolí..výborná Hilary!Zajímavý příběh..krááásná příroda!:)))

Ip Man (2008)

Především pro příznivce bojových umění. Oceňuji ovšem snahu o autentičnost a zachycení velmi těžké doby, ve které se původní příběh opravdu odehrával.

Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Geniální film. Podle mého názoru ani po sto letech nepřestane být aktuální..Každý student VŠ se v tomto příběhu najde...Totálně jsem se do Básníků zamiloval...

Jako opice (2011)

Na film jsem se velice těšil. Bezprostřední dojmy jsou ovšem velice smíšené. Podle paní režisérky mělo jít o novodobý western o lidských bytostech (volná parafráze). Silný feministický podtext, který plyne jak z názorů samotné tvůrkyně, tak z obsazení jak tvůrčího tak hereckého týmu je pro mne ovšem extrém, který mi není příjemný, ostatně jako žádný extrém kdekoliv jinde. Na druhou stranu, jde o velmi povedené drama, které těží z oblasti, která přímo volá po prvotřídních dramatech. Jsem uchvácen výpravou, kamerou a geniální hudbou. Herecké výkony mladých a zejména té nejmenší herečky jsou mnohdy dechberoucí. Film se dlouho nadechuje k vyvrcholení, balancuje, zrychluje, zpomaluje a tak nějak končí a nutí přemýšlet. Kéž by to dokázal každý film..

Jan Žižka (2022)

Sorry,ale tohle je prostě prahsprosté znásilňování dějin po všech stránkách..chápu,že s tím prof. Čornej nechtěl mít nic společného..

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Naprostá poezie. Nemohu jinak než vřele doporučit všem, kteří si libují ve filmové poezii s asijským nádechem..